14:58:02 - پنجشنبه 5 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شرکت 20 بنگاه اقتصادی جهان در همایش سرمایه گذاری سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان گفت : 20 بنگاه اقتصادی جهان برای شناسایی مهم ترین ظرفیت های گردشگری، معدنی و صنعتی در همایش سرمایه گذاری این استان شرکت می کنند.

منوچهر صادقی  افزود : علاوه برحضور بنگاه های اقتصادی چند ملیتی تاکنون بیش از 70 کشور جهان برای حضور در این همایش سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده ا ند.
وی اظهارداشت : بیش از 90 سرمایه گذار و فعال اقتصادی داخلی هم برای حضور در همایش سرمایه گذاری سمنان که در اواسط ماه آبان در تهران برگزار می شود، حضور دارند.
وی اضافه کرد : براساس برآورد اولیه بیش از یکصد هزار میلیارد ریال تفاهم نامه سرمایه گذاری خارجی با فعالان اقتصادی داخلی و خارجی در این همایش امضا خواهد شد.
مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان سمنان یادآور شد : تاکنون بیش از 50 درصد از تفاهم نامه های سرمایه گذاری 71 هزار میلیارد ریالی دولت با فعالان اقتصادی در این استان در مرحله عملیاتی قرار گرفته است.
صادقی با بیان این که برگزاری همایش های سرمایه گذاری در کنار توجه به زیرساخت ها در نواحی و شهرک های صنعتی 2 رکن مهم و اساسی برای افزایش اشتغال در سمنان است، گفت : سرمایه گذاری فعالان اقتصادی دربخش های گردشگری، معدنی و صنعتی در همایش ماه آبان در اولویت قرار دارد.
مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان ادامه داد : کاهش آمار بیکاری درسمنان مهم ترین هدف برگزاری همایش های سرمایه گذاری در این استان است.
به گزارش ایرنا، در 6 ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب