12:29:55 - چهار شنبه 4 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح انتقال خزر تا پایان امسال تعیین تکلیف شود/ آقای مدیرعامل !!! شهر سمنان بیشترین کمبود آب را درسطح استان دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت : پرونده طرح انتقال آب خزر به این استان برای برنامه ریزی بلندمدت تامین آب آشامیدنی 19 شهر سمنان تاپایان امسال تعیین و تکلیف شود.

به گزارش سمنان لاین محمد طاهری در گفت و گو با ایرنا افزود : اکنون 19 شهر استان سمنان با مشکل کمبود آب مواجه است که با انتقال آب خزر به این استان بخش قابل توجه ای از این مشکل برطرف می شود.
وی اظهارداشت : شهرستان های سمنان و شاهرود به ترتیب با 150 لیتر و 200 لیتر در ثانیه با کمبود آب مواجه است ( شایان توجه است شهر سمنان با کمبود بیش از ۱۳۵ لیتر برثانیه بابیشترین کمبود آب شرب در سطح شهرهای استان مواجه میباشد که متاسفانه مدیرعامل ابتدا کمبود را برای ۱۹ شهر عنوان می کنند و در مصادیق بجای پرداختن به شهرهایی که بیشترین کمبود را دارند به شهرستان ها می پردازد که خود جای تعجب دارد!!!)
وی در ادامه  با بیان این که منابع آبی پایدار که بتواند مشکل کم آبی در سمنان را در بلند مدت برطرف کند وجود ندارد، گفت: انتقال آب از دیگر حوزه ها مهم ترین راهکار برای رفع مشکل کم آبی در استان است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان تصریح کرد : بیش از 30 درصد از لوله های انتقال آب در این استان فرسوده است و برای ترمیم و نوسازی این لوله ها بیش از یکهزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
طاهری اضافه کرد : بیش از 86 درصد از آب های تولیدی سطحی و زیرزمینی استان سمنان در بخش کشاورزی مصرف می شود که لازم است دستگاه های اجرایی مربوط با نصب سامانه های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی از هدر رفت آب به میزان قابل توجه ای جلوگیری کنند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت : علاوه بر انتقال آب خزر به سمنان باید انتقال آب از چشمه قطری از استان گلستان به شاهرود و سدنمرود به گرمسار برای رفع کمبود آب در بلند مدت دراین استان در دستور کار قرار گیرد.
میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مهدوی   اکتبر 4, 2017  

    قابل توجه نماینده سمنان!