22:43:48 - سه شنبه 3 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون استاندار سمنان؛
افزایش سرمایه‌گذاری با راه‌اندازی مرکز ارتباط صنعت و دانشگاه
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان ایجاد ارتباط تنگاتنگ و موثر بین صنعت و دانشگاه را منوط به راه‌اندازی و فعال‌سازی مرکز ارتباط صنعت و دانشگاه دانست و گفت: با ایجاد ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه می توان بر مشکل اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فائق آمد.

محمدهمتیان با بیان این مطلب اظهار کرد: ایجاد این مرکز می‌تواند به افزایش سرمایه‌گذاری و بهره‌وری کمک کند.

وی استان سمنان را از استان‌های دانشگاهی در ایران برشمرد و افزود: تعدد واحدهای دانشگاهی و وجود صنایع مختلف در این استان ظرفیت خوبی برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت در استان ایجاد کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان به ایجاد ده‌ها شرکت دانش‌بنیان در این استان اشاره کرد و گفت: این شرکت‌ها با جذب دانشجویان خلاق و توانمند می‌توانند به تعمیق این ارتباط کمک کنند.

همتیان با اشاره به زیرساخت‌های ایجاد شده در این حوزه بر لزوم توجه دانشجویان به این شرکت‌ها تاکید و تصریح کرد: آن دسته از دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که با این شرکت‌های دانش‌بنیان ارتباط برقرار می‌کنند توفیق بیشتری به دست می‌آورند.

وی با اشاره به نگرش مثبت دولت تدبیر و امید به دانشگاه‌ها، مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: دانشجویان با ورود به این شرکت‌ها و ایده‌پردازی‌های نو می‌توانند دولت را در رفع مشکلات کش.ر یاری کنند.

معاون استاندار سمنان، با اشاره به مشکل بیکاری و اشتغال در کشور اضافه کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشجویان صاحب ایده باید با ورود به این حوزه به افزایش اشتغال‌زایی در کشور کمک کنند.

وی از آمادگی استانداری برای حمایت از فعالان این بخش تاکید کرد و گفت: با افزایش ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت می‌توان به اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که یکی از جدی‌ترین مشکلات امروز جامعه است کمک شایانی کرد.

 

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب