12:49:51 - دوشنبه 2 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرمایه گذاری 400 میلیون یورویی فعالان اقتصادی کشور آلمان در دامغان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرماندار دامغان گفت : 30 واحد صنعتی این شهرستان با ارایه تسهیلات رونق تولید به ارزش 200 میلیارد ریال تا پایان سال جاری به چرخه تولید بر می گردد.

 

به گزارش سمنان لاین علی اصغرمجد در گفت و گو با ایرنا افزود : در سال 95 بیش از 50 واحد صنعتی دامغان نیمه فعال بود که با پرداخت تسهیلات 700 میلیارد ریالی بیش از 30 واحد به چرخه تولید برگشت.
وی اظهارداشت : با بازگشت واحدهای صنعتی و تولیدی دامغان به چرخه تولید برای بیش از 2 هزار نفر در 17 ماه گذشته شغل ایجاد شد و تا پایان امسال هم با پرداخت تسهیلات رونق تولید برای 700 نفر دیگر اشتغالزایی می شود.
وی ادامه داد : کمبود آب یکی از چالش های اساسی در اجرایی نشدن طرح های توسعه اقتصادی در دامغان است که باید با توجه به زیرساخت های سرمایه گذاری در میان مدت برای کاهش آمار بیکاری و رفع این معضل در این شهرستان اقدام کرد.
مجد تصریح کرد : سرمایه گذاری 400 میلیون یورویی فعالان اقتصادی از کشور آلمان در دامغان از دستاوردهای برجام است و با راه اندازی نیروگاه بادی دراین شهرستان بخش قابل توجه ای از کمبود برق منطقه برطرف می شود.
فرماندار دامغان اضافه کرد : کاهش آمار بیکاری از 12.5 درصد به کمتر از 10 درصد در چهار سال آینده در شهرستان هدفگذاری شده است که باید اتخاذ تدابیر راهبردی این برنامه ها اجرایی شود.
به گزارش ایرنا، بیش از 180 واحد صنعتی و معدنی در شهرستان دامغان وجود دارد که 30 درصد از آنها به دلیل نبود نقدینگی و بازار فروش و مشکلات زیرساختی مانند آب و برق و گازغیرفعال است.
شهرستان دامغان بیش از 90 هزار نفرجمعیت دارد.
به گزارش سمنان لاین در 6 ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب