13:42:49 - دوشنبه 2 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعتراض‌های تند”علی کریمی”
کانال تلگرام سمنان لاین

سرمربی تیم فوتبال نفت گفت: اگر یک آدم سالم در فوتبال بگوید کار مالک باشگاه درست است، می‌روم.

علی کریمی سرمربی تیم فوتبال نفت گفت: برنامه خودمان را از قبل داده بودیم. همه چیز مشخص شده بود. ما اینجا بودیم که زمان بگذرد و بعد هر کس به زندگی خود برسد. فوتبال ما همین است. یک روز با علی دایی این کار را کردند و یک روز با خدادادعزیزی. تا چیزی هم درست نشود وضعیت همینگونه خواهد بود. باید از راس نوک هرم که فدراسیون است درست شود. امروز این اتفاق افتاده و تا زمانی که فوتبال ما با این شیوه اداره می‌شود همین است که می‌بینید. شما خبرنگاران طوری از این اتفاقات تعجب می‌کنید که انگار تا به حال چنین مسئله‌ای را در فوتبال ما ندیده‌اید و انگار اولین بار است این موضوع را می‌بینید. مطمئنا این موضوع اولین بار نبوده و آخرین بار هم نخواهد بود.

تا آخر حقم را می‌گیرم
کریمی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه با بی‌اعتنایی می‌شد این مسئله را به گونه‌ای دیگر حل کرد، تصریح کرد: اگر من به این آدم بی‌اعتنایی کنم آنها در سبک و سیاق خودشان وارد فوتبال می‌شوند. عکس یادگاری می‌گیرند، مصاحبه می‌کنند و بعد هم می‌روند اما از این خبرها نیست. شاید کسانی باشند که جلوی آنها بایستند اما من تا آخر حقم را می‌گیرم. بنشینید و ببینید چه می‌کنم.

چگونه قانون سازمان لیگ عوض شده؟!
وی اظهار داشت: تعویض مربی در همه جای دنیا قانونی دارد. این فقط بحث خود من نیست اما بدعت بدی می‌شود. یک روز با یک مربی قرارداد می‌بندند و دو روز بعد که می‌بینند او با سبک و سیاق آنها یکی نیست کنارش می‌گذارند و هزار برچسب هم به او می‌زنند و به سراغ مربی دیگری می‌روند. باید قوانینی در این زمینه وجود داشته باشد. فکر می‌کنم زمان عزیزمحمدی بود که اگر مربی قرار بود برکنار شود باید با او ابتدا تسویه حساب می‌کردندو بعد به سراغ مربی دیگری می‌رفتند اما الان اینکه چطور این قرارداد ملغی شده را باید از مسئولان سازمان لیگ بپرسید. اگر آن قانون بود چرا اجرا می‌شد و جالب اینجاست آقای تاج آن زمان نائب رئیس فدراسیون و کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال بود. چطور آن زمان این قانون خوب بود اما الان بد شده است؟ بحث من این است که از این به بعد نباید شاهد چنین بدعت بدی باشیم.

ابلاغیه‌ای به بازیکنان نرسیده که جریمه شوند
کریمی افزود: اجباری در کار نیست. هر کسی دوست دارد می‌تواند در تمرینات شرکت کند و هر کسی هم که دوست ندارد نمی‌تواند این کار را انجام ندهد. خودتان می‌دانید من در حال حاضر هنوز سرمربی نفت تهران هستم و بازیکنانی که امروز به تمرین آمده بودند قصد تمرین داشتند. اصلا ابلاغیه‌ای به دست آنها نرسیده بود که بخواهند آنها را جریمه کنند.

کریمی تاکید کرد: این بازیکنان یک گروه دارد که ساعت و زمان تمرینات در آن هماهنگ می‌شود. مدیریت باشگاه می‌توانست حکم سرمربیگری درخشان را در آن گروه منتشر کند که بازیکنان بدانند از فردا زیر نظر فلان مربی تمرین کنند.

بازیکنان پشت سر هم باشند حقشان به سادگی خورده نمی‌شود
وی تاکید کرد: یکسری از بازیکنان به محل تمرین آمدند و اگر هیچ کسی هم نمی‌آمد من امروز در تمرین شرکت می‌کردند چون وظیفه‌ام به عنوان سرمربی این بود که در محل تمرین حاضر شوم. امیدوارم برای بازیکنانی که امروز به محل تمرین آمدند مشکلی پیش نیاید. فقط این را بگویم مطمئن باشید اگر بازیکنان فوتبال پشت هم باشند هیچ کسی نمی‌تواند مقابل آنها بایستند و حق آنها را بخورد. من در مورد بازیکنان کل فوتبال صحبت می‌کنم.اگر آنها پشت سر هم باشند و ازیکدیگر حمایت کنند حق‌شان به سادگی خورده نمی‌شود. البته با این آقایان و این مدیریتی که ما می‌بینیم اگر شرایطش را داشتند با این قوانین لیگ هر 21 بازین را اخراج می‌کردند و 21 بازیکن جدید دیگر می‌آوردند!

تا همسر فلان بازیکن عکس می گذارد برایش حکم می دهند اما در مورد برخی اتفاقی نمی‌افتد
وی در خصوص اینکه حمید درخشان مدعی شده علی کریمی افتخار دهد و در کنار او حضور داشته باشد، گفت: من در این سال‌ها از حمید درخشان چیزی در مربیگری ندیدم. ولی ظاهرا این آقا پرونده‌هایی در کمیته اخلاق دارد و داستان‌هایی در آنجا برایش درست شده که بهتر است به آنها پاسخ دهد.

کریمی افزود: تعجب من این است کمیته اخلاقی که مدعی است به همه پرونده‌ها رسیدگی می‌کند چطور به این پرونده‌ها رسیدگی نکرده است. مگر می‌شود من (علی کریمی) آلترناتیو همه مربیان لیگ برتر باشم. من اسم نمی‌برم ولی آقایان خودشان می‌دانند منظورم با چه کسی است. متاسفانه اعتماد به نفسی برخی خیلی بالاست و معمولا این حرف‌ها را به خودشان نمی‌گیرند.

وی تاکید کرد: پرونده آقایان در کمیته اخلاق خاک می‌خورد اما حکم صادر نمی‌شود. اما تا همسر فلان بازیکن فوتبال عکسی را در صفحه شخصی‌اش منتشر می‌کند بلافاصله حکم او می‌آید. لااقل دلیل و منطق بیاورند چرا این اتفاقات می‌افتد. اگر قرار است یکسری پرونده در کمیته اخلاق جمع شود و رایی صادر نشود خیال همه را راحت کنید. در این بین تنها نیکبخت واحدی بنده خدا ضرر کمیته اخلاق را دید و به قول معروف حبسش را کشید واین هم از بدشانسی این بازیکن است.

کریمی تصریح کرد: ما در تعطیلات تیم را تحویل گرفتیم اما باز هم می‌گویم این حق مدیرعامل یا مالک است که در تیمش تغییرات ایجاد کند اما باید یاد بگیریم هر چیزی اصول دارد. زمانی آقای حبیب کاشانی، کرانچار را از سرمربیگری پرسپولیس برداشت و علی دایی را جایگزین او کرد اما با اصول این کار صورت گرفت به طوریکه در یک مراسم حتی کرانچار برای دایی آرزوی موفقیت کرد و سپس به کشورش رفت.چرا ما نباید اینطور باشیم؟

لازم باشد شخصا به AFC می‌روم تا حقم را بگیرم
وی ادامه داد: من قراردادی با نفت دارم و تا آخر پیگیر آن خواهم بود حتی اگر لازم باشد شخصا به کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌روم تا این موضوع را پیگیری کنم. اینطور نیست که یک نفر در فدراسیون بنشیند و بگوید این کار را انجام بده و آن کار را نکن! اگر قوانین ما مشکل‌ساز است که باید از دور خارج شود و قوانین به نفع فوتبال روی کار بیاید.اگر در این شرایط نمی‌خواهند کارها درست شود پس باید به این نتیجه برسیم که آنها نمی‌خواهند کارها درست شود.

اگر یک انسان سالم در فوتبال کار مالک باشگاه را تایید کند می‌روم و پشت سرم را نگاه نمی کنم
کریمی در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال نمی‌دادید در تیم نفت دچار چنین شرایطی شوید، افزود: من اطلاعی از این موضوع نداشتم. خدا را شکر دوربین‌های مداربسته تا دو ماه تاریخ مصرف دارد و موضوع ما یک ماه هم نشده است. در جلسه‌ای که تاجیک نماینده وزارت نفت هم حضور داشت او این باشگاه را تائید کرد. حالا اگر شما جای من باشید و یک نفر از وزارت نفت فردی را تائید کند، شما چه می‌کنید؟ شاید اگر تاجیک در آن جلسه نبود می‌گفتم من اشتباه کردم اما وقتی نماینده وزارت نفت همه چیز را تائید می‌کند من باید چه می‌کردم؟ در آن جلسه همه چیز با خوبی و خوشی تمام شد و این مسائل گردن من نیست اما مطمئنا اگر می‌دانستم چنین شرایطی است خودم را وارد چنین قضایایی نمی‌کردم. اینکه جلسه‌ای هم با بازیکنان انجام شده کار اشتباهی است که من آن را تائید نمی‌کنم اما به هر حال یک جاهایی از این شرایط سوءاستفاده می‌کنند. حرفم این است که همه چیز طبق قانون پیش برود. اگر فقط یک انسان سالم در فوتبال، نه دو نفر بلکه همان یک نفر بگوید که در اتفاقات رخ داده حق با مالک باشگاه است من می‌روم و پشت سرم را دیگر نگاه نمی‌کنم.

با این شرایط مدیریتی دیگر مربیگری نمی‌کنم
وی افزود: فکر می‌کنم بعد از اتفاقات رخ داده خیلی چیزها مشخص می‌شود. من کار قانونی را انجام می‌دهم و بعد از اینکه بازیکنان از اینجا رفتند به صورت قانونی و رسمی کارها را پیگیری می‌کنم. به نظرم اتفاقات رخ داده به خاطر نبودن آئین‌نامه و قوانین درست در فوتبال است و مسئولان باید پاسخگوی این شرایط باشند. نماینده وزارت نفت، نماینده فدراسیون فوتبال و نماینده وزارت ورزش باید در خصوص این شرایط رخ داده حرف بزند چون در حیطه اختیارات من نیست. هر چیزی قوانینی دارد و من دنبال این هستم تا قوانین اجرا شود. اگر بخواهم روزی کار کنم بالاخره یک مدیری پیدا می‌شود با سیستم من کار کند. مردمی که صحبت‌های من را می‌شنوند و می‌خوانند بدانند اگر حرفی می‌زنم به این خاطر نیست که حتما می‌خواهم مربیگری کنم بلکه می‌خواهم شرایط درست شود. با این شرایط که وجود دارد شاید آخرین باری باشد که مربیگری می‌کنم. چون این شرایط مدیریتی سازگاری با شرایط من ندارد و تا زمانی که این وضعیت باشد مربیگری را قبول نمی‌کنم.

با پیامک سرمربی نشدم که با پیامک استعفا بدهم
کریمی تصریح کرد: در روزهای تعطیلی تیم‌ها ما صبح و بعد از ظهر تمرین کردیم و اکثر تیم‌ها بعد از چند روز تعطیلی تازه از امروز تمریناتشان آغاز می‌شود اما ما بلافاصله بعد از بازی با سپاهان تمرینات‌مان را انجام دادیم چون شرایط تیم ایده‌آل نبود. باید آقایان بگویند در این چند وقت اینقدر حرف و حدیث زیاد بود. من با پیامک سرمربی تیم نشدم که با پیامک استعفا دهم. آقایان قبلا گفتن من استعفا دادم و وقتی دیدند از این حرف به نتیجه‌ای نمی‌رسند حرفشان را عوض کردند. بچه‌های تیم به من لطف دارند که امروز اینجا آمدند اما اگر آنها هم نمی‌آمدند من با کادرم به اینجا می‌آمدم چون از قبل برنامه تمرینات‌مان را مشخص کرده بودیم و حتی لیست تمرینات یک ماهه اخیر را به بازیکنان داده بودیم. من طبق قراردادم و بر اساس اصول حرفه‌ای به اینجا آمدم. آنوقت می‌خوانم که آقایان می‌گویند بازیکنان را 50 درصد جریمه می‌کند. این هم از آن حرف‌هاست. تا جایی که من می‌دانم و اگر تغییراتی صورت نگرفته باشد نهایت جریمه 15 درصد است اما هر کسی که به فوتبال می‌آید برای خودش جریمه وضع می‌کند. آنوقت برخی مردم می‌گویند فوتبالیست‌ها پول زیادی می‌گیرند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب