15:34:42 - پنجشنبه 28 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رسیدگی پرونده «انتقال آب خزر» به سمنان در سازمان حفاظت محیط زیست
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان با بیان این که برای رفع چالشهای فرارو ،راهی جز انتقال آب خزر به این استان وجود ندارد، گفت : اکنون پرونده انتقال آب خزر به این استان برای رفع مشکل صددرصدی کمبود آب تعدادی از شهرستان ها برای مطالعات بیشتر در سازمان حفاظت محیط زیست در حال رسیدگی است.

 

به گزارش سمنان لاین ایرج حیدریان در گفت و گو با ایرنا افزود : برای رفع کمبود آب سمنان در کوتاه و میان مدت در چند سال گذشته برنامه های کاربردی و مطلوبی انجام شده است که حفر چند چاه عمیق در نقاط مختلف استان و بهره برداری از سدهای شهید شاهچراغی دامغان و کالپوش شهرستان میامی نمونه ای از این اقدامات است.
وی اظهارداشت : برای رفع کمبود آب به صوت صد درصدی در نواحی صنعتی و مسکونی استان راهی به جز انتقال آب از دریای خزر به سمنان وجود ندارد که باید با تدبیر و تعقل برای اجرای این طرح مهم ملی اقدام کرد.
وی اضافه کرد : در کنار انتقال آب خزر به سمنان، انتقال آب از چشمه سارهای قطری در استان گلستان به شاهرود و همچنین انتقال آب از سد نمرود به شهرستان گرمسار هم در برنامه قرار دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان تصریح کرد : اکنون 13 دشت از 26 دشت موجود استان سمنان به دلیل کمبود آب و افزایش تدریجی فرسایش بادی در شرایط فرابحرانی قرار دارند که لازم است با افزایش پوشش گیاهی و رفع کمبود آب برای رفع این معضل اقدام کرد.
حیدریان گفت: اکنون شهرستان های شاهرود و سمنان در بخش خانگی با کمبود آب 200 و 150 لیتر در ثانیه مواجه هستند که لازم است با حفر چند چاه عمیق و انتقال آب از حوزه های دیگر به استان با این مشکلات مقابله کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان یادآور شد : 10 شهر و 50 روستای این استان به دلیل حفر غیرمجاز و افت سطح آب های زیرزمینی با چالش کمبود آب مواجه هستند که برای رفع این معضل اتخاذ تدابیر راهبردی و تفکر فراستانی ضروری است .
به گزارش سمنان لاین ، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب