خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/09/27 22:40
شناسه خبر : 21645

برگزاری آیین احلی من العسل در سمنان

 همزمان با ششمین روز از ماه محرم، نوجوانان عاشورایی استان سمنان روز چهارشنبه به یاد حضرت قاسم(ع) در همایش ملی «احلی من العسل» به سوگواری و سینه‌زنی پرداختند.  همایش بزرگ احلی من العسل با حضور نوجوانان و دانش‌آموزان عاشورایی سمنان همزمان با ششم محرم، در امامزاده یحیی (ع) سمنان برگزار شد که با برپایی آیین‌های […] ...

 همزمان با ششمین روز از ماه محرم، نوجوانان عاشورایی استان سمنان روز چهارشنبه به یاد حضرت قاسم(ع) در همایش ملی «احلی من العسل» به سوگواری و سینه‌زنی پرداختند.

 همایش بزرگ احلی من العسل با حضور نوجوانان و دانش‌آموزان عاشورایی سمنان همزمان با ششم محرم، در امامزاده یحیی (ع) سمنان برگزار شد که با برپایی آیین‌های دسته‌روی و سینه‌زنی برای شهدای نهضت عاشورا همراه بود.
این مراسم معنوی با توسل به حضرت قاسم (ع) و اظهار ارادت نوجوانان در نقاط مختلف استان سمنان به مقام و منزلت شهدای نینوا به ویژه جوانانی که خالصانه در رکاب حسین (ع) پا به میدان شهادت گذاشتند برگزار شد.
سوگواره احلی من العسل با شعار محوری «لبیک یا حسین» با حضور دانش آموز پسر دوره اول و دوم متوسطه در شهرستان های مختلف استان سمنان به یاد شهید نوجوان کربلا حضرت قاسم بن الحسن(ع) هر ساله برگزار می‌شود تا نوجوانان با فرهنگ نهضت عاشورایی آشنایی پیداکنند و این فرهنگ در نسل آینده کشور نهادینه شود.
مداحان نوجوان سمنانی در این مراسم در جوار بارگاه مطهر امامزاده یحیی(ع) با نوحه خوانی درباره مصیبت کربلا و روایت شهادت فرزند امام حسن(ع) عشق و ارادات خود را به خاندان عصمت و طهارت اثبات و بر ادامه راه سرخ شهادت تاکید کردند.
میثاق نامه سراسری آئین احلی من العسل نیز در این آیین قرائت و با تکبیر شرکت کنندگان تایید شد.