14:01:08 - چهار شنبه 27 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انجمن حکیمان قومس تأسیس شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل هلال‌احمر استان از راه‌اندازی انجمن حکیمان قومس و اخذ مجوز این تشکل که در برگیرنده پزشکان فارغ‌التحصل علوم پزشکی سمنان در کمتر از سه دهه گذشته است، خبر داد.

به گزارش سمنان لاین دکتر حسن شکرالهی مدیرعامل انجمن حکیمان قومس در گفت‌وگو باایسنابا اعلام این خبر اظهار کرد: این انجمن با هدف بهره‌گیری از ظرفیت و توان تخصصی فارغ‌الاتحصیلان دانشگاه علوم پزشکی سمنان که بخش مهمی از آنها خارج از استان و کشور است راه‌اندازی شده است.

وی توسعه کمی و کیفی دانشگاه علوم پزشکی سمنان را از دیگر اهداف راه‌اندازی این انجمن برشمرد و تصریح کرد: در گام اول مجوز این تشکل اجذ شده و نشستی هم با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

مدیرعامل انجمن حکیمان قومس با بیان اینکه در آغاز پیشنهاد ما برای نام تشکل انجمن فارغ‌التحصلان علوم پزشکی سمنان بود افزود: بنا به برخی دلایل نام انجمن به انجمن حکیمان قومس تغییر یافت.

وی از فارغ‌التحصلان علوم پزشکی سمنان به عنوان یک سرمایه و ظرفیت بسیار غنی یاد کرد و گفت: ایجاد ارتباط با این سرمایه‌ها و استفاده از توان و ظرفیت‌ها آنها می‌تواند هم به توسعه دانشگاه و هم به ارتقاء جایگاه آن در حوزه‌های بهداشتی، آموزشی، پژوهشی و…کمک کند.

شکرالهی با بیان اینکه بسیاری از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه امروزه در خارج کشورند تصریح کرد: تعداد بسیار زیادی از دانشجویان این دانشگاه به ویژه در 10-پانزده سال نخست غیربومی بودند و امروز در سایر استان‌ها استان‌ها مشغول خدمت هستند.

وی با بیان اینکه در آن دوره 70-هشتاد درصد دانشجویان این دانشگاه غیربومی بودند خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر تعداد دانشجویان بومی این دانشگاه افزایش یافته است.

به گزارش سمنان لاین  مدیرعامل هلال‌احمر استان با بیان اینکه مرحله اول کار اجرایی ما در این انجمن تهیه بانک اطلاعاتی کاملی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه است ادامه داد: در آینده و در گام‌های بعدی برگزاری همایش‌ها و گردهمایی است تا زمینه استفاده دانشگاه از این ظرفیت کم‌نظیر بیش از پیش فراهم شود.

به گزارش ایسنا دکتر حسن شکرالهی ، دکتر کاظم امیدیان، لیدا فتاحی‌زاده، ماشالله کلاهدوز و زهره کاهانی به عنوان اعضای هیئت مدیره و حسن شکرالهی به عنوان مدیرعامل این انجمن انتخاب شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب