23:54:53 - پنجشنبه 21 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمنان دارای کمترین سرانه فضای آموزشی در استان
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین به نقل از ایرنا، ابوالفضل دربانی روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگارن در سالن جلسات این اداره کل افزود : با توجه به کمبود سرانه آموزش در شهر سمنان، 32.5درصد از اعتبارات عمرانی این شهرستان به میزان 32 میلیارد ریال برای ساخت، توسعه و تجهیز مدارس در سال 96 ابلاغ شده است.

دربانی افزود بر اساس استانداردی که قبل از طرح تحول بنیادین تعریف شده بود، سرانه شهرهای سمنان ، شاهرود و گرمسار از استاندارد پایین تر است .
وی با اشاره به این که تاکنون بنیاد برکت 14 طرح آموزشی را در این استان اجرایی کرده است، خاطرنشان کرد: ساخت سه طرح آموزشی جدید با 35 میلیارد ریال اعتبار هم در دستور کار قرار گرفته است.
دربانی اظهار داشت : 618 هزار متر مربع فضای آموزش در استان سمنان وجود دارد که 81 درصد از دانش آموزان در فضای مناطق شهری و 19 درصد در مناطق روستایی در حال تحصیل هستند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با اشاره به این که از ابتدای مهر سال 95 تاکنون بیش از 23 هزار و 319 متر مربع به فضای آموزش این استان اضافه شده است، یادآور شد : این مقدار فضا در قالب 25 طرح با 154 کلاس درس بوده که برای احداث و تکمیل این تعداد طرح بیش از 221 میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه شده است.
118 هزار دانش آموز استان سمنان در بیش از 800 واحد آموزشی تحصیل می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب