14:10:11 - سه شنبه 19 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سفر سفیر کشور آفریقای جنوبی به سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

ا‌ستاندار سمنان گفت: زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری کشور آفریقای جنوبی در زمینه های گردشگری، صنعت و معدن و کشاورزی برای افزایش رونق بیش از پیش اقتصادی در سمنان فراهم است.

 محمدرضا خباز  در نشست با «ویلیام مکس فلمن وایتر» سفیر کشور آفریقای جنوبی در ایران در دفتر استانداری سمنان افزود: این استان با برخورداری از طبیعت چهارگانه می تواند از گردگشران خارجی به صورت مطلوب پذیرایی کند.
وی اضافه کرد: در بخش تولید داروهای دامی سمنان از ظرفیت های قابل توجهی برخوردار است و به گفته کارشناسان این بخش، داروهای دامی تولیدی در این استان با کیفیت معادل اروپایی خود برابری می کند.
وی تصریح کرد: ایران و آفریقای جنوبی از کشورهای در حال توسعه در نظام بین المللی به شمار می روند و تبادل علوم و اطلاعات، توانمندی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های متقابل می‌تواند برای توسعه و آبادانی هر دو کشور مفید باشد.
استاندار سمنان با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید برای افزایش ارتباطات بین‌المللی به منظور رونق اقتصادی کشور، گفت: برجام اثرات مثبتی در افزایش تبادل اقتصادی و معدنی بین ایران و سایر کشورها داشته است و پسابرجام فرصتی ارزشمند برای گسترش روابط اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی است.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه ایران و آفریقای جنوبی 2 رهبر آزادی خواه و انقلابی یعنی حضرت امام خمینی(ره) و نلسون ماندلا را به جهانیان معرفی کردند و آنها افتخار کشورهای خودشان در جهان هستند، گفت: باید کشورهای جهان از فرصتی که برجام در اختیارشان قرار داده است برای سرمایه گذاری در ایران اسلامی به صورت مطلوب استفاده کنند.
«ویلیام مکس فلمن وایتر» سفیر کشور آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران به منظور بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری و توان بخش های مختلف سمنان برای مشارکت اقتصادی این کشور، به سمنان سفر کرده است.
در سه ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.8 درصد و 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب