0:12:42 - پنجشنبه 14 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نظام مهندسی ساختمان بازوی تخصصی پدافند غیرعامل در بخش کالبدی و فنی
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان از نظام مهندسی به عنوان بازوی علمی و تخصصی در حوزه پدافند کالبدی و فنی در حوزه پدافند غیرعامل نام برد و گفت: وجود قوانین و مقررات بالادستی مناسب زمینه مناسبی برای تحقق پدافند غیرعامل فراهم کرده است.

به گزارش سمنان لاین از ایسنا-منطقه سمنان، ایرج کارخائی در جلسه هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان، با تاکید بر لزوم رعایت الزامات پدافندی در ساخت و سازها، افزود: نظام مهندسی بازوی علمی و تخصصی در حوزه پدافند کالبدی و فنی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به جایگاه و مأموریت‌های گسترده پدافند غیرعامل در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: رسالت اصلی این اداره کل حفظ و حراست از جان و مال مردم، زیرساخت‌ها و سرمایه های کشور و کاهش آسیب پذیری و افزایش پایداری ملی و تداوم خدمات رسانی در زمان بحران است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان ،حوزه پدافند کالبدی و فنی را یکی از مهمترین بخش های کاری پدافند غیرعامل دانست و گفت: باید جهت رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل در کلیه پروژه‌های عمرانی و طرح‌های توسعه‌ای و ساخت و سازها، تدابیر لازم را اتخاذ و نظارت عالی شود.

کارخائی وجود اسناد، قوانین و مقررات بالادستی متعدد مانند اساسنامه سازمان پدافند غیرعامل مصوب فرماندهی معظم کل قوا، اسناد راهبردی نظام در حوزه دفاعی، مصوبات مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام ، قوانین برنامه چهارم و پنجم و ششم توسعه، مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان، مصوبه اخیر شورای عالی معماری و شهرسازی کشور مبنی بر ضرورت رعایت پدافند غیرعامل در طرح های توسعه و عمران شهری را نقطه قوتی برای پدافند غیرعامل برشمرد و افزود: ضرورت دارد دستگاه‌های متولّی اقدامات لازم در راستای اجرا و عملیاتی شدن این قوانین را انجام دهند.

همچنین مهندس نیکزاد رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان از آمادگی برای تعامل هرچه بیشتر برای فرهنگ سازی و نهادینه نمودن پدافند غیرعامل در ساخت و سازهای استان خبر داد.

در این نشست مقرر شد طرفین با افزایش تعامل و هماهنگی فیمابین، همکاریهای لازم را جهت برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی تخصصی، برگزاری مانور و رزمایش های تخصصی در حوزه کالبدی و فنی، مشارکت فعال جهت بروز رسانی و بومی سازی مقررات موجود در حوزه کاری مربوطه و اهتمام جدّی جهت نظارت بر رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل در ساخت و سازها به‌عمل آورند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب