0:42:24 - چهار شنبه 13 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقتصادمقاومتی و «واردات اتوبوس» توسط شهرداری تهران!!!
کانال تلگرام سمنان لاین


سمنان لاین-اخیرا شهردار جدید تهران خبر واردات 2000 دستگاه اتوبوس شهری را از کشور مجارستان تایید کرده است که قرار شده تا آخر سال اتوبوس های مجاری را در پایتخت شاهد باشیم.
شهردار محترم تهران قرارداد گذشته در شهرداری را هبه ای انگاشته که به اوضاع بی سرو سامان حمل و نقل عمومی پایتخت سامانی دهد که جای بسی تعجب است که این پیر عرصه سیاست ورزی هر چند تازه کار در عرصه بلدیه چنین جا پای آنها گذارد و عرصه حمل و نقل پایتخت را از تولیدات باکیفیت داخلی محروم نماید و از سویی این حجم واردات را به عنوان پاشنه آشیل خود و همفکرانش را در آینده ای نزدیک درنیابد .
واردات هر برندی هرچند معتبر نیاز به ایجاد خدمات پس از فروش گسترده دارد که برای کلانشهری مانند تهران نه ظرفیت آن موجود است و نه فضا و نه زمان کافی برای آن وجود دارد که این موجب می شود اتوبوس های وارداتی پس از مدتی کوتاه در گوشه پارکینگ های شرکت واحد خاک بخورد و مدت زمان انتظار مردم در ایستگاها کم نشود.
تولید هردستگاه اتوبوس درداخل می تواند زمینه اشتغال مستقیم یک نفر را در یک سال بطور مستقیم ایجاد کند که واردات می تواند همین فرصت را هم از کشور بگیرد که بطور مستقیم در نقطه مقابل شعارامسال مبنی بر سیاست اقتصادمقاومتی-تولیدواشتغال  قرارمی گیرد.
با توجه به اهمیت ورود سرمایه از خارج برخی از تولید کنندگان داخلی امکان تامین منابع را به صورت فاینانس برای اتوبوسرانی کلانشهر های دیگر فراهم آورده اند و نمونه آنرا میتوان در شهرهای بزرگ کشورمان مشاهده نمود که متاسفانه با برخی موانع خودساخته ، پایتخت از آن محروم شده است.

بنظر میرسد نهادهای نظارتی ازجمله مجلس شورای اسلامی و نمایندگان محترم از سراسرکشور بدون توجه به جهت گیری های سیاسی می توانند  چنین اقدامات و سیاستهایی که ضربات مهلکی بر پیکر تولید ملی وارد می کند را مهارکنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. ناشناس   سپتامبر 16, 2017  

  بی ادب

 2. 1   سپتامبر 13, 2017  

  به نظر شما بیان از سمنان اتوبوس بخرند و سمنان با اون پول به ….. اضافه کنه بهتره؟؟؟ نه داداش همون بهتره که از شما نخرن اگه شما واقعا حسن نیت داشتید این همه ظ…. تو این استان کم جمعیت براه نمینداختید و حداقل کمی توسعه متوازن میداشتید

  • سمنانی   سپتامبر 15, 2017  

   استدلال یه …. از شما انسانی تره به والله.میدونی چند نفر شاهرودی از کنار این کارخونه اتوبوس سازی نون میخورن.متاسفم برات که اجنبی رو به هموطن و هم استانی و هم کیشت ترجیح میدی.واقعا این نظام و مملکت مظلوم ترین نظام دنیاست. خدا خودش حافظ این نظام باشه و مملکت

  • سمنانی   سپتامبر 15, 2017  

   حالا میفهمم چرا انقدر راحت سرمایه گذارا فرار میکنن از بعضی جاهای استان. کسی که به هم استانی و هموطنش رحم نکنه و زمین خوردنشو ارزو کنه به نظرتون به خود همشهریهاش رحم میکنه. با این استدلال و تفکرتون صد سال دیگه هم توسعه پیدا نمیکنه این قاره تون