16:43:17 - سه شنبه 12 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشف بیش از 22هزار قلم کالای قاچاق در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین تبلیغات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از انجام یک هزار و 996 مورد بازرسی از واحدهای صنفی این استان در پنج ماه اول امسال با هدف مقابله و مبارزه با قاچاق کالا خبر داد .

بهروز اسودی با اعلام این خبر اظهار کرد: این بازرسی‌ها در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه و حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داخلی طی پنج ماه گذشته و  با بهره‌گیری از ظرفیت بازرسان مستقر در این سازمان و ادارات شهرستان های تابعه صورت گرفته است .

وی در ادامه افزود: در این بازرسی‌ها که توسط بازرسان سازمان و دستگاه‌های نظارتی حاکمیتی در حوزه نظارت بر بازار و از جمله دستگاه‌های کاشف موضوع ماده (36) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است تعداد یک هزار و 996 مورد بازرسی طی گشت‌های مشترک با دستگاه‌های ذیربط صورت گرفته است که از این تعداد بازرسی، 104 فقره پرونده تخلف تنظیم شده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: عمده‌ترین کالاهای مکشوفه مربوط به گروه‌های کالایی آرایشی و بهداشتی، مواد دخانی، مواد غذایی، تلفن همراه، سوخت، آرد نان و …است.

اسودی از تشکیل 104 فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی 586 میلیون و 778 هزار ریال در این راستا خبر داد و اضافه کرد: این پرونده‌ها جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است .

وی با اشاره به فراوانی کشفیات قاچاق در سطح استان طی پنج ماه گذشته تصریح کرد: در این مدت 22 هزار و 775 قلم کالای قاچاق از سطح واحدهای صنفی استان کشف و ضبط شده است که از این تعداد یک‌هزار و 53 قلم آرایشی، 453 بسته مواد دخانی ، 6100 عدد مواد غذایی ،14 هزار و 360 لیتر سوخت و مابقی سایر اقلام کالایی قاچاق بودند.

وی با اشاره به تلاش‌های دولت در حمایت از تولید ملی و برنامه ریزی مدون و مستمر در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: استان سمنان به لحاظ قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی و  عبور کالاهای ترانزیتی، با هم اندیشی تمامی دستگاه های اجرایی و اعضای کارگروه حمایت از تولید، شرایط جهت قاچاق کالا سخت و فضا برای این کار محدود شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب