10:36:59 - یکشنبه 10 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت انتقال آب خزر به استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان انتقال آب خزر به این استان را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و گفت : رفع چالش کمبود آب برای بلند مدت در بخش های صنعت و کشاورزی این استان با انتقال آب خزر به سمنان میسر است.

 

به گزارش سمنان لاین ایرج حیدریان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : برای اجرای طرح های توسعه ای اقتصادی و صنعتی و افزایش اشتغال در سمنان باید به تولیدات آبی در ابعاد مختلف توجه ویژه ای داشت.
وی اظهار داشت : اکنون بیش از 13 دشت استان سمنان به دلیل کمبود آب با چالش فرسایش بادی و گسترش پدیده بیابانزایی مواجه است که برای رفع این معضل تصمیمات راهبردی باید اتخاذ کرد.
وی اضافه کرد : در بخش آب آشامیدنی هم 2 شهر پرجمعیت سمنان و شاهرود هم اکنون به ترتیب با کمبود آب شرب مواجه هستند.

حیدریان تصریح کرد : در اوج مصرف آب در تابستان امسال به 17 روستای استان سمنان با تانکر آبرسانی می شد که امیدواریم با افزایش تولید آبی در سال های آینده چنین مشکلاتی در استان برطرف شود.
وی تصریح کرد : اکنون سمنان با چالش کمبود 143 میلیون متر مکعبی آب در بخش های مختلف کشاورزی و صنعتی مواجه است که باید با انتقال آب خزر به این استان این معضل حل شود‌.
وی اضافه کرد : برای کوتاه مدت و میان مدت برای رفع کمبود آب در سمنان در دولت تدبیر و امید تاکنون قدم های خوبی برداشته شده اما باید برای رفع صدرصدی این کمبود، انتقال آب خزر به سمنان اجتناب ناپذیر است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان ادامه داد : کمبود آب در مهاجرت جمعیتی در بسیاری از مناطق شهری و روستایی سمنان تاثیر گذار است و باید با ارایه برنامه های هدفمند و افزایش تولید و منابع آبی برای افزایش اشتغال و جلوگیری از بحران جمعیتی در این استان تلاش کرد.
به گزارش سمنان لاین ، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب