20:56:25 - شنبه 9 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درجشنواره بین المللی اقوام گرمسارمطرح شد؛
اجرای طرح شهر گردشگر در کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت :با برنامه ریزی های انجام شده، سهم بخش گردشگری در اقتصاد و افرایش اشتغال و رونق کسب کار در کشور در دولت دوازدهم افزایش می یابد.

به گزارش سمنان لاین علی اصغر مونسان روز شنبه در حاشبه دومین روز نخستین جشنواره بین المللی فرهنگی و ورزشی اقوام و عشایر در گرمسار در گفت و گو با ایرنا افزود : صنایع دستی و گردشگری 2 بالی هستند که می تواند اقتصاد ایران را متحول کند و باید با برنامه ریزی های مدون برای اجرای طرح های اشتغال زایی تلاش کرد.
وی اظهار داشت : به ازای ورود یک گردشگر به ایران اسلامی و بهره مندی وی از ظرفیت های طبیعی و تاریخی، یکهزار و 200 دلار برای کشور ارزآوری می شود که از نظر توجیه اقتصادی ارزش آن به اندازه فروش 30 بشکه نفت خام است.
وی خاطرنشان کرد : اکنون کشورهای حوزه خلیج فارس با وجود درآمدهای سرشار نفتی به صنعت گردشگری برای افزایش درآمدزایی توجه ویژه ای دارند و ایران اسلامی هم باید واقع بینانه به این صنعت ورود کند.
وی اضافه کرد : سهم بخش گردشگری در اقتصاد ایران بسیار ناچیز است و تا چند ماه آینده با آماری که بانک مرکزی در رابطه با این بخش ارایه می کند ، تصمیم گیریهای کلان و مهمی برای کاهش نرخ بیکاری با اهمیت بخشی به بخش گردشگری در کشور گرفته می شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد : در چهار سال آینده در تمامی استان های دارای ظرفیت طبیعی و تاریخی، طرح شهر گردشگر اجرایی می شود و این رویکرد ارزشمند می تواند در افزایش اشتغال پایدار در مناطق کمتر برخوردار تاثیرگذار باشد.
مونسان اضافه کرد : اقتصاد ایران برای تحول در همه بخش ها باید به درآمدهای غیر نفتی تکیه کند و نمی توان با اعتبارات دولتی اشتغال در کشور ایجاد کرد.
وی اضافه کرد : بخش صنایع دستی حلقه مفقوده برای رونق اقتصادی در ایران اسلامی است و باید با شناسایی و حمایت از هنرمندان این بخش، برای افزایش اشتغال قدم های جدی در کشور برداشته شود.
به گزارش ایرنا، اولین جشنواره بین المللی فرهنگی و ورزشی اقوام و عشایر همراه با برگزاری بازی‌های بومی و محلی و آیین‌های سنتی و شناخت فرهنگ اقوام مختلف روز جمعه در مجتمع کارخانه پنبه گرمسار استان سمنان با حضور مسوولان کشوری و استانی آغاز شد، در این جشنواره دو روزه 15 استان کشور و کشورهای گرجستان و عراق با فرهنگ‌های نزدیک به هم دعوت شده‌اند که نشان دهنده وحدت و همگرایی در کشور و منطقه است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب