13:41:03 - جمعه 8 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کمبود 160 لیتردرثانیه ای آب در سمنان / انتقال آب خزر ٬ تنها راه رفع تنش آبی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری استان سمنان گفت: تنها راه رفع کمبود آب در بخش کشاورزی و صنعتی در این استان انتقال آب خزر است.

به گزارش سمنان لاین محمدطاهری در گفت وگو با ایرنا افزود: تنش آبی و کمبود این نعمت خدادادی در تمامی شهرستان های سمنان احساس می شود و باید با رویکردهای کلان برای رفع این چالش اقدام کرد.
وی اظهارداشت: سمنان از ظرفیت های مختلف اقتصادی و معدنی برخوردار است که می توان با تامین و توجه به زیرساخت ها از جمله تامین آب مورد نیاز برای افزایش اشتغال و رونق کسب وکار گام برداشت.
وی ادامه داد: در سمنان و شاهرود به نسبت سایر شهرستان های استان، تنش آبی محسوس تر است و اکنون دراین دو شهرستان کمبود آب به ترتیب 160 و 200 لیتر در ثانیه وجود دارد.

( نکته ای که باید مورد توجه واقع شود اینست که کمبود آب در شهرستان شاهرود شامل بخش های بسطام ٬ بیارجمند و روستاهای متعددی میباشد این درحالیست که کمبود ۱۶۰ لیتر برثانیه ای آب در شهرستان سمنان  بطور کامل مربوط به شهرسمنان میباشد و لذا این نکته باید مدنظر مسئولین محترم قراربگیرد که بیشترین بحران کمبود آب متعلق به مرکزاستان است)
وی تصریح کرد: در برنامه چشم انداز توسعه پیش بینی افرایش جمعیتی قابل توجهی در استان سمنان شده است اما به دلیل محدودیت هایی همچون نبود منابع آبی پایدار تاکنون این امر مهم محقق نشده است.
طاهری اضافه کرد: انتقال آب از سرچشمه های قطری به شاهرود از مطالبات به حق و اساسی مردم این شهرستان است و باید با رفع موانع برای عملیاتی کردن این طرح اقدام کرد.
وی گفت: چالش کمبود آب در شهرستان میامی هم قابل تامل است و باید با انتقال آب از سد کالپوش به شهرهای همجوار بخش قابل توجهی از تنش آبی در این مناطق از استان سمنان را کاهش دهد.
وی تصریح کرد: محدودیت های آبی در افزایش آمار بیکاری و تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعتی در سمنان بسیار تاثیرگذار بوده و باید با انتقال آب از حوزه های مختلف برای رفع این چالش اقدام کرد.
به گزارش سمنان لاین ٬میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان علی   سپتامبر 8, 2017  

    از مدیر عامل سازمان آب وفاضل شهری استان سمنان انتظار خیلی بیشتری میرود که آمار واطلاعات ناقص ویکسویه ارائه ندهد طبق گزارش وآطلاعات بسیار دقیق مدیر عامل شهرک صنعتی سمنان که یکی از بزر گترین وکاملترین شهرک صنعتی ایران است . برای اینکه روی پایش بایستد واز ظرفیتش کاملتر استفاده شود فقط هم اکنون نیازش به دویست وپنجاه لیتر بر ثانیه آب دیگر می باشدچرا
    مسئولین شهرستا ن سمنان بسیار بی تفاوت وخنثی هستند .این شهرستان به مدیریت بسیار قویتری نیاز مند است تنها مسئولیت قبول کردن نیست ….

    .