12:54:24 - پنجشنبه 7 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعلام آمادگی 20 کشور برای شرکت در همایش سرمایه‌گذاری استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: تاکنون سرمایه‌گذارانی از 20 کشور و 40 فعال اقتصادی از ایران برای شرکت در همایش سرمایه‌گذاری استان در آبان 96 در تهران اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش سمنان لاین امیر خلیلی خواه  در گفت وگو با ایرنا افزود: تفاهم نامه های اقتصادی و همایش های سرمایه گذاری فرصتی ارزشمند برای افزایش اشتغال در سمنان است.
وی خاطرنشان کرد: در یک سال و نیم گذشته بیش از هفتاد هزار میلیارد ریال تفاهم‌نامه سرمایه گذاری در سمنان با فعالان اقتصادی منعقد شده است که با عملیاتی شدن 100 درصدی آن، بیش از هشتاد هزار شغل در این استان ایجاد می شود.
وی اضافه کرد: برای کاهش نرخ بیکاری در سمنان باید به بخش خصوصی اعتماد کرد و تا زمانی که به فعالان اقتصادی در کشور به معنی واقعی حمایت نشود، نمی توان اشتغال پایدار در ایران اسلامی ایجاد کرد.
خلیلی خواه اضافه کرد: نرخ بیکاری کمتر از پنج درصد برای استان سمنان در چند سال آینده هدفگذاری شده است که امیدواریم با راهکارهای منسجم این طرح جامع عملیاتی شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: باید برای افزایش توسعه اقتصادی در کشور ، منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی یک اصل باشد .
خلیلی خواه گفت: عملکرد بانک های عامل استان سمنان برای افزایش اشتغال و رونق کسب وکار با ارایه تسهیلات رونق تولید بسیار چشمگیر بود و برای امسال هم این برنامه راهبردی برای کاهش نرخ بیکاری در سمنان اجرایی می شود.
به گزارش ایرنا، در سه ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.8 درصد و 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. m   سپتامبر 11, 2017  

  نزدیکی به پایتخت از لحاظ جغرافیایی ربطی به سمنـــــــان نداره ، چراکه سرمایه گذران دسترسی به تهران را از اولویت های خود میدانند ، همانطور که بیشتر کارخانجات و شرکتها درحومه گرمسار واقع شده است ، البته منطق ….. این است که سنگ گچ سمنــــان به شاهرود برود اونجا کارخانه گچ راه اندازی شود ، یا نیشکر از خوزستان به شرق استان حمل شود و کارخانه در فقط شاهرود ، راه اندازی شود و همچنان بسطام ، میامی و بیارجمند عقب مانده باشن………

 2. حسین   سپتامبر 9, 2017  

  و البته طبق سخنان اقای استاندار، جذب سرمایه گذار برای سه منطقه سمنان و گرمسار و دامغان
  انگار شاهرود و میامی جزو استان نیست،
  سالها منطقه رو عقب نگه داشتن، زیرساختهای ضعیف سی سال پیشش رو تقویت نکردن درحالی که در همه این سالها برای استان شهر سمنان تا میتونستن زیرساخت اماده کردند و امکانات و بعد هم همه مسئولین به اصطلاح استانی برای پیشبرد کارای سمنان جلودار بودند انگار بثیه نقاط خصوصا شاهرود میامی جزو استان نیست

  منطقه ای که بیکاری و شاخص های منفی اون که ارتباط مستقیمی با وضع اقتصادی منطقه داره بالاست، به سرمایه گذار و اشتغال مبرم نیاز داره اما …