22:58:33 - چهار شنبه 6 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با مرگبارترین موجودات روی کره زمین آشنا شوید + عکس
کانال تلگرام سمنان لاین

با مرگبارترین موجودات روی کره زمین آشنا شوید + عکس

دنیای وحش یکی از جالب ترین و دوست داشتنی ترین چیزهایی است که در این کره خاکی می توان دید و زندگی شگفت انگیز جانوران گوناگون افراد زیادی را به خود جذب می کند که حاضرند برای درک این دنیای پر رمز و راز و شگفت انگیز خطرات و هزینه های بسیاری را متقبل شوند. اما گاهی این موجودات دوست داشتنی، چه بزرگ و چه کوچک، می توانند بسیار خطرناک باشند.

در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با خطرناک ترین و کشنده ترین گونه های جانوری آشنا کنیم که دلایل ما برای قرار دادنشان در این لیست شما را شگفت زده خواهد کرد.

۱- شب پره پشمالو جنوبی

این حشره کرک دار ظاهر بسیار زیبایی دارد و شاید شما را به یاد دونالد ترامپ و موهای منحصر به فردش بیندازد. شب پره پشمالو تخم‌هایی می گذارد که در نهایت به لاروهایی خطرناک با ظاهری پشمالو تبدیل می شوند. این لاروها چنان نیش های قدرتمندی دارند که درد شدیدی را در بدن قربانی ایجاد می کنند. در برخی از موارد افرادی که حساسیت بسیار شدیدی به نیش این حشره داشته اند به شدت بیمار شده اند.
۲- هیولای گیلا

مارمولک موسوم به «گیلا» (Gila Monster) یکی از انواع مارمولک سمی در دنیاست که در مناطق جنوب غربی ایالات متحده و مکزیک زندگی می کند. اگر چه این مارمولک گاز بسیار قدرتمندی دارد اما زهر این حیوان نه از طریق تزریق مستقیم بلکه از طریق جویدن پوست قربانی به بدن او تزریق می‌شود.
۳- خرمگس

خرمگس انسانی (botfly) تنها حشره موذی است که به انسان حمله کرده و لاروهای خود را در داخل بدن انسان به جا می گذارد. این حشره تخم های خود را در داخل پوست انسان قرار داده و لاروها می توانند تا ماه ها در بدن شما زندگی کرده و از پوست و خون شما استفاده نمایند. در این شرایط ممکن است عفونت های شدیدی رخ دهد که در بسیاری از موارد با مرگ قربانی همراه بوده است.
۴- جگوار

جگوارها ( پلنگ آمریکای جنوبی) هم پستاندارانی در خطر انقراض و هم شکارچیانی بسیار خطرناک هستند که در جنگل های بارانی آمازون زندگی می کنند. آن ها با اختلاف زیادی بزرگ ترین نوع در میان گربه سانان به شمار می‌آیند. این گربه سان با توجه به الگوهای گل دار بدنش شناخته شده و از پلنگ های هم خانواده خود بسیار بزرگ تر و سنگین تر هستند. جگوارها در مقایسه با پلنگ ها، شیرها و ببرها، در میان گربه سانان از قدرت آرواره بسیار بیشتری برخوردار هستند.
۵- لانومیا یا هزارپای قاتل

پیدا کردن این موجود کوچک بسیار دشوار است زیرا به خوبی خود را با رنگ و الگوهای محیط اطرافش هماهنگ کرده و استتار می نماید. اما اخیراً به خاطر سم بسیار کشنده ای که دارند مشهور شده اند که در ۲۰ سال اخیر صدها مورد مرگ را در پی داشته است. سم موجود در بدن این حشره از طریق شاخک ها و پرزهای ریز و نوک تیزی که روی بدن آن قرار گرفته به بدن قربانی وارد شده و بیماری شدید منتهی به بستری شدن طولانی مدت و حتی مرگ را در پی خواهد داشت.
۶- زنبور سرخ غول پیکر آسیایی

زنبور سرخ غول پیکر آسیایی یکی از خطرناک ترین انواع زنبورهای سرخ ژاپنی است که به نام «قاتل گاومیش» نیز شناخته می‌شود. ظاهر ترسناک و نیش کشنده این زنبور هر انسانی را دچار وحشت خواهد کرد.
۷- زنبور زرد

زنبورهای زرد نیز مانند دیگر حشرات نیشدار می‌توانند با زهر قوی خود و در نتیجه شوک آنافیلاکتیک باعث مرگ انسان شوند. این زنبورها برای دفاع از لانه و ملکه خود به صورت دسته‌ای حمله می‌کنند پس در صورت مشاهده ی لانه آن‌ها فرار را بر قرار ترجیح دهید. جالب این که قدرت نیش این زنبور با افزایش سن بیشتر خواهد شد پس مواظب زنبورهای زرد درشت تر باشید.
۸- کرگدن

اگرچه مرگ های بسیار کمی در نتیجه حمله کرگدن گزارش شده است اما کرگدن ها در صورتی که شما را مکان یابی کرده و متوجه شما شوند فرار کردن از حمله آن بسیار سخت خواهد بود. سرعت بالغ بر ۶۰ کیلومتر بر ساعت و شاخ نوک تیز این حیوان، آن را به خطری بسیار بزرگ برای انسان تبدیل کرده است.
۹- کفتار

اگر چه این جانور گوشت خوار و شکارچی در هنگام روز در نزدیک شدن به انسان بسیار محتاط است اما بعد از غروب آفتاب الگوهای رفتاری آن به شدت تغییر پیدا می‌کند. اگر چه در طول تاریخ موارد متعددی از شکار شدن انسان ها توسط کفتارها گزارش شده است اما در زمان بیماری های فراگیر و یا جنگ‌های با تلفات فراوان، کفتارها به جوامع انسانی بیشتر نزدیک شده و از جنازه های انسان‌ها تغذیه می‌کنند.
۱۰- شیر

این گربه سان بزرگ در واقع سلطان جنگل نیست بلکه باید آن را سلطان دشت ها دانست که در واقع حدود یک چهارم از خشکی های زمین را شامل می شود. شیرها که پس از ببرها بزرگ ترین گربه سان شناخته می‌شوند حیوانات بسیار خطرناک و مرگ آفرینی هستند. این شکارچی معمولاً به صورت دسته جمعی شکار کرده و طعمه های ضعیف تر را مورد حمله قرار می‌دهند برای مثال طعمه های جوان تر یا پیرتر.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب