21:08:06 - سه شنبه 5 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیشترین «طلاق ها» در استان سمنان در چه بازه زمانی اتفاق می افتد؟
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان گفت: بیشترین ازدواج و طلاق در استان سمنان به ترتیب در شریورماه و اسفندماه رخ می‌دهد.

به گزارش سمنان لاین عباس قندالی در گفت‌وگو با ایسنابا اعلام این خبر اظهار کرد: جدا از سمنان در سطح کشور نیز این دو ماه بیشترین ازدواج و طلاق رخ داده را به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به میانگین سن طلاق‌ها در این استان افزود: میانگین سن طلاق در کشور برای مردان 37.6 و برای زنان 32.4 سال بوده در حالی که این میانگین در استان سمنان یک سال کمتر است و میانگین سن طلاق در استان برای مردان بیش از 36سال و برای زنان هم‌استانی 31.4سال است.

قندالی از سیر نزولی طلاق در پنج سال اخیر در استان خبر داد و تصریح کرد: میزان رویدادهای طلاق در استان از سال 91تا پایان 95 روند نزولی داشته و از 1291 طلاق در سال 91 در پایان 95 به 884 مورد رسیده است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان ادامه داد: البته در این بازه زمانی پنج ساله تعداد وقایع ثبت‌شده ازدواج هم در استان با روند نزولی همراه بوده و از 10.3 در سال 90 به 6.1درصد در سال 95 رسیده که کاهش جمعیت در سنین ازدواج در آن بی‌تاثیر نبوده است.

وی با اشاره به تنوع سنی در بین طلاق‌های رخ داده در استان گفت: 6.6 ازدواج‌های ثبت‌شده در استان مربوط به روج‌های هم‌سن بوده و 5.6 طلاق‌های رخ داده استان نیز مربوط به همین گروه بوده است.

این مدیر اجرایی با بیان اینکه 44درصد طلاق‌های استان مربوط به زوج‌هایی است که زندگی آنها دوام کمتر از پنج سال داشته افزود: در سطح ملی نیز بیشترین طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد.

وی با اشاره به شاخص های بالای فرهنگی و مذهبی در استان خاطرنشان کرد: با بهره گیری از این آموزه های فرهنگی و دینی می توان به بهبود بیشتر این شاخص ها در استان کمک کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. موسوی   سپتامبر 6, 2017  

    ای کاش به این هم اشاره می شد که بیشترین امار طلاق استان (البته در کنار سایر شاخص های منفی و فلاکت) در کدوم شهرستانه!!! و علتش چیه!!!!!!!!!!