21:04:03 - یکشنبه 3 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درحال انجام است؛
عملیات لوله گذاری و انتقال آب ازپارک سوکان به سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری استان سمنان گفت: با وجود کمبود 200 لیتر در ثانیه آب در تابستان امسال، مدیریت مصرف و صرفه جویی شهروندان استان مانع قطعی آب شد.

محمد طاهری  افزود: مصرف سرانه آب در متوسط کشوری 200 لیتر در ثانیه است در حالی که متوسط مصرف در استان سمنان بیش از 160 لیتر در ثانیه است.
وی اضافه کرد: فرهنگ سازی های قابل توجهی از سوی شرکت آب وفاضلاب شهری برای مهار تنش آبی در مرکز استان سمنان در چند سال گذشته انجام شده است و براساس آمار ،مصرف آب در بخش خانگی در 2 ماهه اول تابستان امسال در مقایسه با سال 92 ، پنج درصد کاهش یافت.
وی اضافه کرد: درسال جاری سه حلقه چاه با اعتبار 150 میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی شهروندان سمنانی در پارک سوکان این شهر حفر شد که اکنون عملیات لوله گذاری و انتقال به مخازن در حال انجام است.
طاهری تصریح کرد: اکنون چالش کمبود آب به صورت کوتاه مدت در سمنان برطرف شده است اما نیاز است برای رفع این چالش در میان مدت و بلند مدت برنامه های جامعی تنظیم شود.
وی گفت: انتقال آب خزر به سمنان مهم ترین راهبرد رفع کمبود آب و همچنین افزایش اشتغال و رونق کسب وکار استان است.

در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود که هفت درصد از آن به مصارف خانگی اختصاص دارد و کسری مخزن آب در استان حدود 150 میلیون مترمکعب در سال عنوان شده است.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب