12:01:26 - یکشنبه 3 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
100 کیلومتر شبکه فاضلاب در شاهرود اجرا شد
اختصاص« 10 میلیارد تومان » برای اجرای شبکه فاضلاب شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رییس اداره آب و فاضلاب شهر شاهرود گفت: با وجود حدود 10 هزار مشترک فاضلاب در شاهرود، 100 کیلومتر شبکه جمع آوری هم در این شهر اجرا شده است.

به گزارش سمنان لاین ابراهیم باقری در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه هم اکنون یکی از سه ‘ مدول’ تصفیه خانه فاضلاب شاهرود در حال بهره برداری است، افزود: این یک مدول، ظرفیت پذیرش پساب منازل تا دو برابر تعداد مشترکان کنونی را نیز دارد.
وی هدف از اجرای شبکه فاضلاب را استفاده دوباره از آب و کمک به منابع زیرزمینی عنوان کرد و گفت: طرح های فاضلاب بسیار هزینه بر است و به این منظور امسال با اختصاص اعتبار به این حوزه، پنج پیمانکار در شبکه فاضلاب شاهرود مشغول به کار شدند.
رییس اداره آب و فاضلاب شاهرود با بیان اینکه حدود100 میلیارد ریال برای اجرای شبکه فاضلاب اختصاص داده شده، اضافه کرد: عمق خط انتقال پساب در برخی نقاط شاهرود دستکم 3.5 متر بوده و در برخی مناطق زمین سنگی است و به همین دلیل اجرای آن هزینه زیادی در بر دارد.
وی یادآور شد: چندین بار فراخوان جذب سرمایه گذار برای اجرای پروژه فاضلاب شاهرود داده شده و تعدادی متقاضی مراجعه کرده و در حال بررسی طرح هستند.
باقری تاکید کرد: در بخش سرمایه گذاری هم افزایش ظرفیت تصفیه خانه و هم استفاده از فناوری های جدید و اصلاح فرایندهای قدیمی در دستور کار قرار گرفته است.
آغاز اجرای طرح جمع آوری فاضلاب در شاهرود به حدود 10 سال پیش بر می گردد و تا کنون حدود یک سوم آن اجرا شده است.
بنابه گفته مسوولان آب وفاضلاب استان سمنان ،45 درصد از مناطق شهری کشور از شبکه فاضلاب شهری برخوردارند که این عدد در استان سمنان حدود 23 درصد است.
650 کیلومتر شبکه توزیع آب در شهرهای شاهرود و رودیان و هفت روستای زیر پوشش اداره آب و فاضلاب شاهرود وجود دارد.
طول خط انتقال هم 160کیلومتر است و 60 هزار متر مکعب مخزن و 23 شیر فشار شکن برای آبرسانی به مردم شهر شاهرود بکار گرفته شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب