14:28:27 - چهار شنبه 30 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بحران مدیریتی درشاهرود !
کانال تلگرام سمنان لاین

 

بحران مدیریتی درشاهرود از نگاه عباسعلی غلامی!

هدف سمنان لاین گسترش اطلاع رسانی است، لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست.

واقعیت این است که مدتی نظاره گر اقدامات و فعالیت های مدیران ، سیاسیون، موثرین وبالاخص مثلث قدرت ،سیاست و حاکمیت و بعبارتی مدیران عالی شهرستان می باشم، امیدوار بودم در این مدت پروژه گفتار درمانی که متاسفانه شاه بیت هر نشست، سخنرانی، همایش ، مصاحبه و… می باشد به بایگانی سپرده و اقدام و عمل بعنوان پدیده ای نوظهور البته در شهرستان شاهرود رخ نمایان نماید.

اما بسی تاسف که نه تنها بر پروژه گفتار درمانی خط بطلان کشیده نشد بلکه اقدامات پوپولیستی و فعالیت های نمایشی دیگری از جنس گفتار درمانی از جمله تشکیل کارگروههای بی محتوا و باری به هرجهت ، اقدامات شعاری، استفاده از نیروهای بعضا فاقد تخصص و ناکارآمد  که قطع به یقین اکثرا عاملین عقب ماندگی شهرستان بوده و هستند بر بار فلاکت و بدبختی شهرستان افزوده  ودر وجود آنان نهادینه شده است.

امروز صدای ناقوس فلاکت ، فقر، بیکاری ، اعتیاد و دهها مشکل و معضل دیگر بدلیل فقر مدیریت جهادی در این شهرستان از هر کوچه و برزن شنیده می شود اما موثرین ادعایی و مدیران ارشد شهرستانی و مثلث قدرت، سیاست و حاکمیت سر در برف فرو برده و گویی بر این باورند که تقدیر مردم مظلوم این دیار بر اساس قضا و قدر چنین نوشته شده است وآنان نیز وظایف شان همدردی با موکلین وگریه بر مظلومیت آنان می باشد وغالبا به جای عملگرایی در رفع موانع توسعه و مشکلات در جای یک خبرنگار و روزنامه نگار نقش ایفا می کنند.

امروز فلاکت ما ناشی از بحران مدیریتی در این شهرستان می باشد .مدیرانی که اکثریت غیر بومی و تعصب آنان به خدمت به مردم این دیار صفر است .آیا انتظار این است که مدیرانی که هیچ تعلقی به این شهرستان ندارند در جهت جذب اعتبارات فداکاری و جدیت داشته باشند وفریاد حق طلبی سرداده و درمقابل ناعدالتی ها وبی عدالتی هایی که از سوی سلسله مراتب استانی متوجه شهرستان می شود مصر باشند؟

امروز مدیران ارشد و حتی میانی سازمانها وادارات این شهرستان را افراد غیر بومی تسخیر نموده اند. آیا جناب نماینده ی محترم صلاح نمی بینند تحقیق و تفحصی پیرامون موضوع داشته باشند؟ آیا در شهرستان 240 هزار نفری قحط الرجال است ؟

وقتی سه شهرستان سمنان ، دامغان و گرمسار در جهت تسخیر پست های مدیریتی در مرکز استان گوی سبقت را از شهرستان شاهرود ربوده اند انتظار فلاکت در این شهرستان امری دور از انتظار است؟

دیگر شهرستانهای تابع استان جهت گرفتن سهم مدیریتی خویش سالیان متمادی قیام کرده و بر اریکه قدرت تکیه زده و می زنند .البته به نمایندگان آنان باید دست مریزاد گفت چرا که با نگاه دوراندیشانه بر این موضوع واقف هستند که حق گرفتنی است نه دادنی ، ما نه تنها بی بهره از این ظرفیت می باشیم بلکه در برکناری مدیر درجه ی چندم ما در استان نیز خنثی عمل می کنیم . براستی سهم مدیریتی ما در مرکز استان به چه اندازه است ؟ آیا توازنی در کار است؟

وقتی از مدیر شهرستانی که بالاترین امتیاز را جهت عهده دار شدن مسئولیتی در بخش اقتصادی داراست حمایت حداقلی نمی شود امروز باید شاهد لابی گری دیگر نمایندگان جهت گماردن نیرویی حتی ضعیف برای حفظ منافعشان باشیم.

شنیده شده است که بخشی ازمنابع مالی جذب شده بانکی در این شهرستان به سایر بخش های استان تخصیص می یابد. آیا این خیانت در حق مردم نیست؟ چه کسانی در این شهرستان وظیفه جلوگیری از این اقدام نابخردانه را دارند؟آیا انصاف است بیکاری در این شهرستان بیداد کند و منابع مالی به یغما برود؟

نماینده ی محترم باید توجه داشته باشند شهرستان نیازمند کارگروهی جهت بررسی بحران مدیریتی می باشد تحقیقا حل بحران مدیریتی است که تاثیر مثبت خود را بر سایر کارگروها خواهد گذاشت و تازمانی که شهرستان از این امر سربلند بیرون نیاید کارگروههای نمایشی خروجی قابل اعتنا نخواهند داشت.

بهوش باشیم فعالیت های پوپولیستی بعضی از مدیران ارشد که اگر فرصتی باشد در آتی پیرامون آن خواهم نوشت فرصت سوزی بیش نیست باید صدای ناقوس مرگ را جدی گرفت و گرنه رکودوفقر اقتصادی تهدید جدی جهت گسترش ناهنجاری ها وفلاکت همه جانبه خواهد بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. موسوی   سپتامبر 6, 2017  

  اولا اگه واقعا به دنبال عدالت هستیم باید نحوه هزینه کرد بودجه های استان رو حداقل در 30 سال گذشته بررسی کنیم تا ببینیم چه اتفاقاتی دراین استان افتاده و کجا بودجه استان رو بلعیده و کلی زیرساخت و امکانات عالی برا خودش و حومه جور کرده و زیرساخت بقیه نقاط رو ضعیف نگه داشته

  دوما از عمده اعتباراتی که یکی از دوستان میگه به شاهرود رسیده ما فقط حرف و حرف و حرف شنیدیم ، و جالبتر از اون اینکه اگه اعتبارات 40 میلیارد تومان بوده که بعداز دهه ها عقب نگه داشتن و اعتبار ندادن منطقه، بودجه مصوب شده فقط 24 میلیاردش داده شده و بقیه اش…. ولی هیچ موقع هوچی گرها این موضوع رو منتشر نمیکنن

  سوما هیچ مرکز اداراتی به شاهرود منتقل نشده، بلکه در شاهرود بوده و خواهد بود، تا وقتی که کلیه ادارات استانی شدن ادارات کل استان شهر سمنان و حومه، وجود ادارات کل در بقیه شهرستان ها و شاهرود ضروریه و هیچ وقت هم منتقل نخواهد شد

  چهارما دوستی یه جور میگه دانشگاه و راه و .. مال شماست انگاه سمنان اینا رو نداره، اخوی سمنان بهترینشو داره چشماتو باز کنی میبینی ولی اگه بخای محکم چشم هاتو بسته نگه داری دیگه حرفی نیست

  پنجما در مورد اینکه همه چیز رو تقصیر سمنان میندازن باید گفت که حرف “ناشناس” درسته، مدیر شهرستانی رو مرکز استان انتخاب میکنه نه کس دیگه ای و مدیریت استان و هم چیز دست مرکز استانه، اما اینکه یه عده دیگه قصد پوشوندن ناتوانی و عملکرد ضعیف خودشونو دارن اون دیگه بحثش جداست و ما هم از اون ها شکایت داریم و لی بازهم مقصر اصلی مرکز استانه که نتونسته و یا نخواسته مدیریت کنه و جلوی این کلاش ها رو بگیره

 2. سهند   سپتامبر 3, 2017  

  اگر شاهرود باران نیومد سمنانی ها مقصرند. اگر شاهرود زلزله اومد کار سمنانی هاست. اگر شاهرود گیر گسلی شد کار سمنانی هاست. ای بابا اگر شکایتی هست ما سمنانی ها اولین آن هستیم. شما دانشگاه و راه و راه آهن و بیمارستان و…. سهم شهرستانهای استان را تصاحب کردید ادعاتون هم میشه.

 3. سلمانی   سپتامبر 3, 2017  

  خداوند از سر تقصیرات این ناشناس بگذرد. اینکه چشات رو ببندی و کورکورانه عقب ماندگی !!!!!!!!! شاهرود (البته با این همه امکانات و بلعیدن بودجه استان) را گردن سمنان بیندازید. واقعا شرم آور است.

 4. سید علی   سپتامبر 3, 2017  

  دم خروس یا قسم حضرت عباس را باور کنیم؟ چندین سال است عمده اعتبارات استان در گرمسار و شاهرود هزینه می‌شود. مراکز ادارات را به شاهرود منتقل می‌کنید. حتی کارمندان سمنانی که در شاهرود مشغول به کار می‌شوند را از شهر می‌رانید و بعد علیه سمنان شعار می‌دهید. با انتقال آب از میامی و بیارجمند و … به شاهرود خود را بزرگ و کشاورزان منطقه را تضعیف کرده اید. این همه تمامیت طلبی برای چه؟ به خدا اگر مردم تمام شهرهای استان به خودمان نیایبم و متحد با هم اقدام نکنیم کمتر از سی سال دیگر با استان خشک و برهوتی روبرو خواهیم شد و همه در آتش خشکسالی خواهیم سوخت. سمنانی دامغانی شاهرودی گرمساری و همه مردم استان. الان فقط باید با هم متحد باشیم و در جهت منافع استان قدم برداریم.

 5. ناشناس   آگوست 30, 2017  

  امروز فلاکت ما ناشی از بحران مدیریتی در این شهرستان می باشد .مدیرانی که اکثریت غیر بومی و تعصب آنان به خدمت به مردم این دیار صفر است و….

  اقای غلامی مدیران شهرستانی را …. نازنین من انتخاب میکند؟!!!!!!!!!!!!!!! وقتی مدیر شهرستانی را بومی انتخاب نمیکنند توقع انتخاب مدیر استانی شاهرودی رو دارید؟! اونهم از سمنانی ها!!!!!!!!!!!! اینا همه چیزم بهشون بدی بازم همه چیزو میخان طلبکار همه هستند، اگه طبق قانون نتونن اعتبار بگیرند یا به فکر تغییر قانون هستن یا میرن از قانون هایی که استفاده نشده و برای موارد خاص بوده یه جور تفسیر میکنن و با لابی کارشون رو انجام میدن و بعدش بازم از همه طلبکارن

  خدا….. انان که به صورت هدفمند با انتخاب مدیران ناکارامد در شهرستان شاهرود موجبات عقب ماندگی این منطقه که ظرفیت های فراوانی دارد را رقم زدند

  برای نابود کردن جامعه ای تنها لازم است …. . و خوبانشان را بر کارهای ضعیف و کم اررش بگذارید، ….و ضعیفان همواره شکرگزار شما خواهند بود به خاطر موقعیت شان و خوبانشان افسرده و دلمرده خواهند شد و یا اینگونه از بین می روند یا فرار میکنند