14:05:36 - چهار شنبه 30 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با حضور معاون رئیس جمهور؛ بزرگ ترین سفره خانه سنتی استان سمنان افتتاح می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: بزرگترین سفره خانه سنتی استان هفته آینده همزمان با سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بهره برداری می رسد.

به گزارش سمنان لاین حمیدرضا دوستمحمدی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان در گفتگو با خبرنگار قومس گفت: عمارت “خانه کلانتر” که بزرگترین سفره خانه سنتی استان سمنان است دارای 18 اتاق می باشد که هر اتاق آن همزمان ظرفیت پذیرش 40 نفر را دارد.

دوستمحمدی افزود: خانه کلانتر سمنان که دهه 70 توسط میراث فرهنگی خریداری شده است، خانه تاریخی وراث رجبی بوده که سال گذشته این بنا توسط صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی کشور به بخش خصوصی واگذار شد.

وی تصریح کرد: خانه طاهری و کلانتر سمنان طبق برگزاری مزایده به شخصی به نام “ذوالفقاری” واگذار شد که عملیات اجرایی خانه طاهری برای بحث اقامتگاهی و هتل پنج ستاره با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان اظهار کرد: کار اجرایی خانه کلانتر سمنان به پایان رسیده  و هزینه احیاء و مرمت آن به مبلغ 1 میلیارد و 200 میلیون تومان توسط آقای ذوالفقاری پرداخت شده است.

“خانه کلانتر” یا “خانه رجبی” به خاطر داشتن بلند ترین بادگیر استان به “عمارت بادگیر” هم معروف است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب