13:34:37 - سه شنبه 29 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در دادگاه ، « قاتل آتنا » همه چیز را انکار کرد!
کانال تلگرام سمنان لاین

۲۹ خرداد خبری مبنی بر گم شدن دختر ۷ ساله به‌نام «آتنا اصلانی» در شهرستان پارس آباد اردبیل در فضای مجازی منتشر شد. متاسفانه ۲۲ روز بعد از انتشار این خبر با بررسی دوربین‌های مدارهای بسته مغازه‌های حوالی منطقه‌ای که آتنا در آنجا مفقود شده بود مشخص شد این کودک توسط یکی از همسایگان به قتل رسیده است که نیروهای پلیس سریعا فرد متهم را دستگیر می‌کنند.

متهم در زمان دستگیری هیچ یک از اتهامات را نمی‌پذیرد تا اینکه یک روز با منزلش تماس می‌گیرد و عنوان می‌کند که پشت وانتی که در مغازه پارک کرده بشکه‌ای وجود دارد که در آن مواد مخدر پنهان کرده است و از همسرش درخواست می‌کند نسبت به خارج کردن مواد مخدر از مغازه اقدام کند وقتی همسر و برادر متهم برای خارج کردن بشکه اقدام می‌کنند متوجه می‌شوند درون بشکه جسد دختر بچه‌ای پنهان شده که بلافاصله موضوع را با نیروهای پلیس در میان می‌گذارند و متهم نیز به جرم قتل اقرار و با قرار بازداشت موقت روانه زندان می‌شود.

با انجام تحقیقات مقدماتی توسط دادسرا، کیفرخواست متهم به جرم قتل عمدی آتنا و سرقت طلاهای وی، به دادگاه کیفری یک استان اردبیل ارجاع می‌شود؛ همچنین تحقیقات در خصوص جرم تجاوز به عنف نیز بر اساس قانون، توسط خود دادگاه کیفری یک صورت می‌گیرد و اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهم پرونده، چهارم شهریورماه با حضور متهم، وکیل تسخیری متهم، اولیای دم مقتول و وکیل آنها به صورت غیرعلنی برگزار می‌شود.

اگرچه به واسطه غیرعلنی بودن دادگاه و منع قانونی در خصوص انتشار مفاد جلسه دادگاه، در این خصوص چیزی منتشر نشده است اما متهم پرونده در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها، اظهارات اولیه خود مبنی بر قتل، تجاوز به عنف و سرقت طلای مقتول را تکذیب کرده است. برای بررسی بیشتر این پرونده، خبرنگار آنا به گفت‌و‌گو با محسن افشاری، وکیل تسخیری پرونده قتل آتنا پرداخته است.

-آیا اتهام وارده به متهم مبنی بر انجام قتل‌های سریالی صحت دارد؟

متهم هیچ یک از اتهامات حتی اتهامات مربوط به پرونده آتنا اصلانی را قبول ندارد و همه را تکذیب کرده است و من فقط وکالت پرونده‌ای که اولیای دم آتنا شکایت کرده‌اند را بر عهده دارم و تنها در خصوص دفاع از متهم در موضوع قتل آتنا دارای سمت هستم و در خصوص سایر موارد صحبتی نخواهم کرد.

-آیا در پرونده آتنا قتل، تجاوز به عنف و سرقت طلاهای متهم به اثبات رسیده است؟

در خصوص تجاوز به عنف شخصا تردید دارم و در این خصوص یقین ندارم؛ زیرا در صفحه ۴۲۷ پرونده، نظریه کمیسیون پزشکی نیز به صورتی قطعی در این خصوص عنوان نشده است اما رئیس کمیسیون پزشکی به صورت حضوری در دادگاه حاضر و با قاطعیت در این خصوص نظر داده است. متهم نیز این اتهام را منکر شده اما رای در نهایت توسط قاضی بر اساس علم قاضی و شواهد موجود صادر خواهد شد.

-سرقت طلاهای آتنا توسط متهم صحت دارد؟

متهم به لحاظ مالی نیازی به طلاهای آتنا که در مجموع ۳ میلیون تومان می‌شود، ندارد و وی عنوان کرده طلاها را به قصد اینکه به خانواده آتنا بدهد، برداشته است.

-چرا در این مدت طلاها را به خانواده آتنا تحویل نداده؟

متهم مدعی شده فرصت نداشته و ادعا دارد که قصد داشته آن را در فرصت مناسب به حیاط خانواده آتنا بیندازد.

-اگر متهم قصد سرقت طلا و تجاوز به عنف را نداشته است چرا جنازه آتنا را درون بشکه نگه‌داری کرده است؟

در خصوص قتل نظری ندارم چون آتنا در مغازه وی جان خود را از دست داده و من نمی‌خواهم در این خصوص اظهار نظر کنم.

-متهم در اظهارات اخیر عنوان کرده آتنا خودش وارد مغازه وی شده به گونه‌ای که متهم با دیدن آتنا در مغازه شوکه شده و از او سوال کرده در مغازه چه می‌کند و سپس مشاهده کرده که آتنا روی زمین افتاده چگونه ممکن است کودکی که روی زمین افتاده پاسخ سوال متهم را داده باشد؟

همه اینها در جلسه دادگاه، بازپرسی و بازجویی از متهم سوال شده است و وی پاسخ داده که تحت فشارهای متفاوت بوده و برای همین صحبت‌های متناقضی انجام داده است.
-با توجه اینکه اولیای دم و اهالی پارس آباد خواستار اعدام در ملاعام هستند شما در صورت رای دادگاه مبنی بر اعدام در این خصوص اعتراضی و دفاعیه خاصی خواهید داشت؟
به عقیده من اگر تمام اتهامات ثابت و رای مبنی بر اعدام باشد بهتر است متهم در زندان حکم اجرا شود زیرا به هرحال خانواده متهم که نباید به واسطه اشتباه متهم، دچار اخلال در زندگی‌شان شود و این موضوع به آبروی آنها هم وابسته است.

-با توجه به حساسیت پرونده قتل آتنا آیا در خصوص وکالت متهم حواشی برای شما ایجاد شده است؟

در جرایمی که مجازات آن موجب سلب حیات، حبس ابد، قصاص عضو یا قصاص نفس باشد، اگر متهم برای خود وکیلی تعیین نکند دادگاه ملزم است وکیلی را تحت عنوان وکیل تسخیری به وی معرفی کند. بنده هم به عنوان وکیل تسخیری از سوی دادگستری انتخاب شدم اما باید بر اساس وظایف قانونی باید در حد توان علمی از وی دفاع کنم. متاسفانه مردم آکاهی کامل در این مورد ندارند و فرق وکالت تسخیری با تعیینی را به صورت کامل نمی‌دانند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب