21:24:19 - دوشنبه 28 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح پروژه های ارتقای هتلینگ و مرکز تصویر برداری بیمارستان شفا سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

دکتر مهدی درخشان در مراسم افتتاح طرح های تامین اجتماعی استان سمنان ، بابیان اینکه اجرای طرح نظام ارجاع در ۱۰استان به صورت آزمایشی انجام می شود، اظهار داشت: این طرح که از سال ۹۴ کلید خورد، بزرگترین طرح حوزه درمان محسوب می شود که طی آن علاوه بر رسیدگی سریع به بیماران، خدمات با کیفیت تری نیز ارائه می دهد.
وی با بیان اینکه۴۲ میلیون بیمه شده در کشور وجود دارد، افزود: سازمان تامین اجتماعی ۱۸نوع خدمت را در ۷۶بیمارستان،٧کلینیک و ۲۸۵کلینیک سرپایی به مستمری بگیران و بازنشتگان این سازمان به صورت رایگان ارائه می دهد.
دکتر درخشان با اشاره به افتتاح طرح های عمرانی هفته دولت در سمنان، افزود: یکی از طرح های خوبی که امروز شاهد افتتاح آن بودیم  هتلینیگ بیمارستان شفا سمنان بود که می تواند برای خدمت به رفاه حال بیماران و همراهان آنها در بیمارستان ها موثر باشد چرا که می خواهیم بیماران غیر از درد و رنج بیماری، مشکل اقامت و ماندگاری را نداشته باشند. از اینرو ارتقا هتلینگ بیمارستان های کشور در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار دارد.
وی یکی دیگر از اقدامات انجام شده در دولت یازدهم را ارتقای هتلینگ اعلام کرد و افزود: تا پایان سال طرح ارتقای هتلینگ در تمام بیمارستان ها اجرا خواهد شد، ارتقای هتلینگ به معنای بازسازی نیست بلکه ارتقای کیفیت و کمیتی برای خدمت رسانی بهتر را در بردارد و برای آن نیز کتاب تدوین و تهیه شده است.

در ادامه این مراسم، دکتر سید مجتبی اکرم، مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان، ضمن اشاره به کیفیت و کمیت افتتاح این طرح ها، بیان کرد: شعبه دو تامین اجتماعی سمنان با اعتبار نیم میلیارد تومان در راستای تسهیل خدمات تامین اجتماعی به مراجعه کنندگان و همچنین برداشتن بار مضاعف از روی دوش شعبه اصلی این سازمان در مرکز استان، به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه اجرای طرح هتلینگ بیمارستان شفای سمنان دیگر طرحی بود که با حضور معاون درمان تامین اجتماعی افتتاح شد، گفت: این طرح در کنار دو طرح دیگر شامل تجهیز دستگاه های درمانی و تشخیص با اعتبار چهار میلیارد تومان شامل سه و نیم میلیارد تومان اعتبار برای سی تی اسکن و ۵۰۰میلیون تومان برای خرید و نصب دستگاه رادیولوژی در حالی به بهره برداری رسید که با انجام این طرح، ضریب خدمات رسانی بیمارستان شفا برای مراجعان تحت پوشش تامین اجتماعی به طرز چشم گیری افزایش یافت.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود به طرح های در دست اجرای این اداره کل نیز اشاره کرد و گفت: پروژه پلی کلینیک تخصصی سرخه که سال گذشته کلنگ زنی شد نیز ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با اینکه اتمام مراحل آن با هفته دولت همسو نشد، اما می توان گفت در آینده نزدیک شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان سمنان هم با بیان اینکه ۱۶۰هزار نفر در استان بیمه شده اصلی هستند، گفت: این افراد در مجموع ۴۷۸هزار نفر یا ۶۸درصد از جمعیت استان را شال می شود.

محمد اخلاقی در این مراسم با بیان اینکه استان سمنان از لحاظ پوشش خدمات تامینی رتبه دوم کشور را دارد، بیان کرد: ۴۷۸هزار از ۷۰۲هزار نفر جمعیت سمنان تحت پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی ۴۲ میلیون بیمه شده در سطح کشور دارد که از لحاظ جمعیت به بیمه شده سمنان دارای وضعیت بسیار خوبی نسبت به سایر استان های کشور است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان سمنان، با بیان اینکه سرانه پوشش خدمات تامین اجتماعی در کشور ۵۰ درصد است که این امر در شهرهای بزرگ نیز صدق می کند، بیان کرد: این میزان در شاهرود نزدیک به ۷۰ درصد است که در سال های آتی می توان آن را ارتقا نیز داد.

اخلاقی تاکید کرد: استان سمنان همچنین از حیث بیمه اتباع بیگانه رتبه اول کشور را دارد که این نشان از نگاه مثبت حوزه تامین اجتماعی به مقوله بیمه برای هر قشر، فرد و یا گروه خاصی است.

وی افزود: یکی از اقدامات صورت گرفته در استان سمنان ترویج فرهنگ بیمه به منظور ارتقای مقوله خود مراقبتی و پیش بینی حوادث ناگهانی است که در این حوزه اقدامات ترویجی خوبی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان سمنان گفت: طی هفته دولت سال جاری ۷.۵میلیارد تومان پروژه در سطح استان افتتاح می شود که این میزان سرانه درمانی و خدمات تامین اجتماعی را بالاتر خواهد برد.

اخلاقی تاکید کرد: طرح های هفته دولت تامین اجتماعی، رفاه محور است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب