11:50:37 - شنبه 26 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نتایج فوتبال ایران توسط جادوگر رقم می خورد؟
کانال تلگرام سمنان لاین

شاید کمتر علاقه مندی به فوتبال باور کند که برخی مربیان فوتبال در لیگ برتر دست به دامن رمال و جادوگر شده اند تا برخی نتایج در لیگ برتر ایران را رقم بزنند! این مربیان که اعتقاد به مسایل فنی را از یاد برده اند، روی آوردند به استخدام جادوگر و حالا در این چند هفته ابتدایی لیگ نشانه هایی از این دست مسابل کاملا مشخص است.

جادوگری در فوتبال ایران بحث جدیدی نیست و قدمتی بیش از لیگ برتر دارد اما از آن سو بحثی اثبات‌شده و موثق هم نیست. بارها شنیده‌ایم که افرادی در فوتبال از وجود جادوگر گفته‌اند اما آن را متعلق به تیم‌های دیگر و مربیان دیگر دانسته‌اند. تیم‌ها و مربیان دیگر هم آن را تایید کرده‌اند اما در مورد مربیان و تیم‌های دیگر!

هر چند ماه یکبار اتفاقی می‌افتد که این بحث مطرح می‌شود مثل خبر دستگیری مدیرعامل یک تیم لیگ برتری که باز هم جادوگران را به صدر اخبار کشاند. البته همه چیز به فصل گذشته برمی‌گردد و فردی که در بازی سیاه‌جامگان و ماشین سازی با لباس عکاسی دستگیر شد و گویا حاشیه‌های آن به این فصل هم کشیده شده است. در این چند روز گذشته سایت‌ها و خبرگزاری‌ها از مدیرعامل سیاه‌جامگان به عنوان مدیرعامل موردنظر نام برده‌اند. عباسی خبر دستگیری فردی از باشگاه سیاه‌جامگان را تایید می‌کند اما سمت و وظیفه آن فرد را چیز دیگری می‌‌داند. محمدرضا عباسی گفت:«شخصی که عنوان می‌شود معاون فرهنگی باشگاه بوده و به او لقب رمال و جادوگر دادند همکار ما در باشگاه سیاه جامگان است و او استاد قرآن است و این وصله‌ها به این شخص نمی‌چسبد. اگر ما جادوگر داشتیم که اجازه نمی‌دادیم کار بقای ما در لیگ برتر به دقیقه ۹۰ روز آخر بکشد؛ به وسیله همان جادوگری که دوستان مدعی شده‌اند وسط فصل کار را پیش می‌بردیم تا ‌آخر فصل این همه حرص نخوریم.»

البته پیش‌لرزه‌های این اتفاقات از ابتدای فصل شروع شده بود. جایی که در چند روز قبل از مراسم معارفه میثاقیان به عنوان سرمربی، حکم تعلیق عباسی توسط کمیته اخلاق مطرح شد. عباسی تعلیق شدن خود را تایید کرد اما دلیل آن را نامعلوم دانست: «من نمی‌دانم چرا محروم شده‌ام و جالب است که رسانه‌ها زودتر از من خبر محرومیتم را اطلاع دارند.»

البته بعضی از اتفاقات در این تیم هم باعث شده تا به شایعات دامن زده شود. مثلا یکی از این اتفاقات پیراهن‌های میثاقیان است. اگرچه در حالت عادی پوشیدن پیراهن مشکی ایرادی ندارد اما در سیاه‌جامگان به دلیل نزدیک بودن رنگ پیراهن سرمربی با بازیکنان، داوران به میثاقیان تذکر داده و او را مجبور به پوشیدن کاور کردند. با وجود این مشکلات، میثاقیان راضی نشد که پیراهن خود را عوض کند و اگرچه این قضیه به علاقه سرمربی سیاه‌جامگان به پیراهن مشکی است اما اصرار به پوشیدن یک پیراهن، با یک مارک خاص در فضای ملتهب این باشگاه باعث بوجود آمدن شایعاتی هم شد.

در چندین ماه گذشته شایعات مربوط به رمالی و جادوگری در اطراف باشگاه سیاه‌جامگان شنیده می‌شد. حالا این حواشی به شکل جالبی پیرامون عبدالله ویسی رخ داده است  اما چرا؟ هفته گذشته علی دایی پیش از مسابقه تیمش با استقلال خوزستان، با عبدالله ویسی دست نداد و اصلا به سمت او نرفت تا به نوعی جادوی احتمالی از بین برود و سایپا موفق شد استقلال خورستان را شکست دهد . مهدی تارتار نیز شیوه ی علی دایی را پیش گرفت و پیش از آغاز مسابقه روی نیمکت پارس جنوبی ننشست تا مجبور نشود با سرمربی استقلال خوزستان دست بدهد و خوش و بش کند ! پارس جنوبی هم موفق شد استقلال خوزستان را شکست دهد تا این شائبه ها بیش از پیش تقویت شود  . همین که برخی مربیان حاضر نمی شوند با آقای مربی دست بدهند نشان دهنده ی این است که به این مساله اعتقاد دارند و مسایل فنی را کمرنگ تر از مسایل رمالی و جادوگری می دانند!

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب