خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/08/26 11:46
شناسه خبر : 20679

قتل مرد جوان در پی پیشنهاد غیراخلاقی

دو مرد جوان که متهم هستند دوست خود را با بنزین به آتش کشیده و به قتل رسانده‌اند، از سوی دادگاه از قتل عمد تبرئه شده و به اتهام قتل شبه‌عمد به پرداخت دیه محکوم شدند.  دو متهم وقتی بازداشت شدند که پلیس متوجه شد مردی در خانه‌اش به آتش کشیده شده و جانش را […] ...

دو مرد جوان که متهم هستند دوست خود را با بنزین به آتش کشیده و به قتل رسانده‌اند، از سوی دادگاه از قتل عمد تبرئه شده و به اتهام قتل شبه‌عمد به پرداخت دیه محکوم شدند.
 دو متهم وقتی بازداشت شدند که پلیس متوجه شد مردی در خانه‌اش به آتش کشیده شده و جانش را از دست داده ‌است.
براساس محتویات پرونده یک سال قبل، به مأموران خبر رسید مردی در منزلش واقع در سعادت‌آباد آتش گرفته و جان خود را از دست داده است. با اعلام این خبر مأموران در محل حاضر شدند.
آنها در تحقیقات اولیه متوجه شدند مقتول مرد مجردی به نام کامران است. آنها همچنین متوجه شدند زمان حادثه سه نفر از دوستان این مرد در منزل او بوده‌اند و آنها به خانه مردِ تنها زیاد رفت‌و‌آمد می‌کرد‌ه‌اند.
وقتی پلیس از سرایدار خانه مقتول بازجویی کرد، او گفت: زمانی که این اتفاق افتاد، سه مرد که قبلا هم به خانه کامران آمده بود‌ند، از منزل او خارج شدند و به من اطلاع دادند که منزل کامران آتش گرفته است. رفتار آنها خیلی مشکوک بود. آنها ترسیده‌ بودند.
به من گفتند خانه آتش گرفته؛ اما خودشان رفتند؛ با اینکه می‌دانستند دوستشان در خانه ‌است. همان موقع متوجه شدم مسئله خاصی پیش آمده ‌است و آنها کاری کرده‌اند که فرار می‌کنند.
با به‌دست‌آمدن این اطلاعات کارآگاهان توانستند یکی از متهمان را که امیر نام داشت، شناسایی و از او بازجویی کنند. او به کارآگاهان جنایی گفت: خیلی وقت است که کامران را می‌شناسم. همیشه برای کشیدن شیشه با دوستان‌مان به منزل او ‌می‌رفتیم. روز حادثه کامران با یکی از دوستان‌مان به نام مسعود درگیری لفظی پیدا کرد؛ پس‌از‌آن کامران به دستشویی رفت.
چند دقیقه بعد مسعود بطری بنزینی را که روی اُپن آشپزخانه بود، برداشت و به طرف دستشویی رفت. درِ آن را باز کرد و مقداری بنزین روی کامران پاشید و به او گفت دیگر به من کاری نداشته باش. در همین حین دوست دیگرمان معین خواست بطری را از او بگیرد؛ اما بنزین بیشتری روی کامران پاشیده شد.
ناگهان کامران که در حال کشیدن مواد بود، آتش گرفت. حتی مسعود و معین هم آسیب دیدند. خیلی ترسیدیم، محل را ترک کردیم و موضوع را با سرایدار ساختمان در میان گذاشتیم.  کارآگاهان با به‌دست‌آمدن این اطلاعات مسعود و معین را بازداشت و از آنها بازجویی کردند. آنها نیز حرف‌های امیر را تأیید کردند؛ به‌این‌ترتیب با توجه به شکایت اولیای‌دم و سایر مدارک موجود در پرونده کیفرخواست علیه متهمان صادر و پرونده برای رسیدگی در اختیار شعبه دوم دادگاه کیفری قرار گرفت.
مسعود پس از قرائت کیفرخواست در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: قصد کشتن کامران را نداشتم. فقط می‌خواستم او را بترسانم تا دیگر به من آسیبی نرساند. متهم گفت: مدت‌ها بود که به خانه کامران رفت‌وآمد داشتم.
می‌دانستم که کامران رفتارهای غیرمتعارف و بدی دارد و چند نفر از بچه‌ها را هم اذیت کرده‌ بود؛ اما چون شیشه می‌کشیدیم و معتاد بودیم، تنها جایی که می‌توانستیم برویم، خانه کامران بود. من سعی می‌کردم جلوی کارهایش را بگیرم و اجازه ندهم کاری با من داشته‌ باشد؛ اما مرتب کارهایی می‌کرد که ناراحت می‌شدم. البته مسئله رفتارهای غیراخلاقی کامران فقط مربوط به من هم نمی‌شد و با بچه‌های دیگر هم این کار را می‌کرد؛ به‌همین‌خاطر هم وقتی من با او درگیر شدم، دوستم به کمکم آمد.
متهم درباره حادثه گفت: کامران روز حادثه می‌خواست من را آزار بدهد. موضوع را با معین در میان گذاشتم. معین چون خودش هم تجربه آزارهای مقتول را داشت، به من گفت بیا کامران را بترسانیم تا دیگر کاری به ما نداشته باشد. زمانی که خواستم او را بترسانم، نمی‌دانستم فندک در دست دارد و ممکن است آتش بگیرد.
بطری بنزین را جلوی او گرفتم و گفتم اگر دوباره چنین رفتاری بکنی، آن را روی تو می‌پاشم. معین هم دستش را روی بطری گذاشت و کمی فشار داد تا کامران بترسد. بنزین به اطراف و روی کامران پاشیده شد. از‌آنجایی‌که کامران هم داشت شیشه مصرف می‌کرد، با آتش فندک، بنزین هم آتش گرفت و کامران سوخت. ما هم دچار سوختگی سطحی شدیم؛ اما خیلی زود فرار کردیم.
با پایان گفته‌های اولیای‌دم و متهمان قضات برای صدور رأی وارد شور شدند. قضات به جز مسعود، معین را هم مجرم دانسته و هر دو را به پرداخت دیه محکوم کردند.