14:26:40 - جمعه 25 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقدامات صورت گرفته در استان سمنان طی 4سال گذشته
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان- ایرنا- افزایش اعتبارات عمرانی ،ضریب صدرصدی نفوذ برق، سرمایه گذاری میلیاردی در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، ایجاد هشت هزار شغل، ارایه تسهیلات 400 میلیارد تومانی رونق تولید و به دنبال آن توسعه پایدار اقتصادی، افزایش رفاه اجتماعی از جمله کارنامه درخشان دولت یازدهم در استان سمنان بوده است.

استان پهناور سمنان با وجود ظرفیت های متعدد در بخش های مختلف اقتصادی و صنعتی متاسفانه تا قبل از دولت یازدهم به لحاظ زیرساختی با مشکل جدی مواجه بوده تا این که با طلوع دولت تدبیر و امید و با اتخاذ راهبردهای اصولی و توجه اساسی به زیرساختها ، بهترین فرصت را برای دستیابی برای این استان به جایگاه واقعی اش فراهم کرده است.
افزایش اعتبارات عمرانی مهم ترین گواه توجه و رویکرد مطلوب دولت یازدهم در تکمیل زیرساخت های استان سمنان است که به اعتقاد مسوولان این تحول بنیادین در همه بخش های استان نیز همچنان ادامه دارد.
در سال 92 از یکهزار و 800 واحد صنعتی و تولیدی این استان بیش از 600 واحد آن غیر فعال بودند و بقیه این واحدها تا 30 درصد ظرفیت تولید بهره می بردند.
مهم ترین نتیجه برنامه های دولت یازدهم بازگشت اعتماد مردم و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی برای افزایش فعالیت اقتصادی به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بود و با تدبیر و خردورزی دولتمردان، ثبات و آرامش بار دیگر به آغوش جامعه به ویژه در بخش اقتصادی و تولید پیوند داده شد.
به گفته کارشناسان اگر برنامه ارایه تسهیلات رونق در سال 95 از سوی دولت تدبیر و امید اجرا نمی شد بخش قابل توجهی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان غیر فعال می شدند ولی زیرساخت لازم برای افزایش رونق اقتصادی با درایت دولت یازدهم در کشور ایجاد شد و در سال 96 با تدبیر کاهش نرخ بیکاری در استان زرخیز سمنان متبلور می شود.
**ارایه تسهیلات 470 میلیارد تومان به واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال استان
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان سمنان گفت: تاکنون 780 واحد صنعتی و کشاورزی استان موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید به مبلغ 470 میلیارد تومان که از این تعداد 188 واحد صنعتی به مبلغ 310 میلیارد تومان و 580 واحد کشاورزی به مبلغ 108 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند.
وی اظهارداشت : در نشست های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان، مشکلات 400 واحد صنعتی تاکنون بررسی شد که 905 مصوبه به همراه داشت، و59 درصد مصوبات این کارگروه عملیاتی شده و مابقی دردست اقدام است.
اسودی اضافه کرد: در قالب طرح کمک دولت تدبیر و امید برای خروج چرخه تولید کشور از رکود، تعداد 2 هزار و 549 واحد تولیدی استان سمنان در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند و پس از بررسی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، پرونده هزار و 803 واحد صنعتی و کشاورزی استان برای دریافت تسهیلات رونق تولید به مبلغ هشت هزار و 524 میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شد.
**بهره برداری قطار حومه‌ای تهران- ورامین- گرمسار
داریوش طاهری فرماندار گرمسار گفت: قطار حومه ای تهران- ورامین- گرمسار در قالب برنامه های سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری به سمنان با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در محل راه آهن این شهرستان در هفدهم فروردین 96 بهره برداری شد و با افتتاح از این طرح ملی تمهیدات لازم برای تسهیل رفت ‌و آمد مردم این شهرستان به تهران و ورامین فراهم شد.
وی اظهارداشت : خطوط ریلی این قطار در ایستگاه مرکزی تهران، ایستگاه شهریور، جوانمرد قصاب، ورامین و گرمسار در تردد است، طول مسیر ریلی این طرح 114 کیلومتراست و برای ساخت‌و ساز عمرانی و زیرساختی این طرح به ازای هر کیلومتر ریل بدون پل، یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، نزدیک به 350 میلیارد تومان اعتبار برای طرح قطار حومه‌ای تهران- گرمسار هزینه شده است.
**بهره برداری از خط تولید سمند در سمنان با سرمایه گذاری بخش خصوصی
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان سمنان گفت : اولین خط تولیدات ایران خودرو و تولید سمند در این استان با سرمایه گذاری و مدیریت بخش خصوصی، در راستای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب و عمل به سیاست های اصل 44 قانون اساسی، در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال با حضور دکتر حسن روحانی در هفده فروردین 96 در سمنان بهره برداری شد.
بهروز اسودی افزود : خط تولید سمند در سمنان با تلاش مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو و سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شد، این واحد تولیدی با سرمایه گذاری بیش از یکهزار میلیارد ریالی بخش خصوصی و با همکاری گروه صنعتی ایران خودرو در 2 بخش «خدمات فنی- مهندسی» و «سفارش کار» فعال و وارد چرخه اقتصادی، تولیدی و اشتغال کشور شد و با بهره برداری از گام اول این خط تولید، 150 نفر به شکل مستقیم مشغول کار شدند و با راه اندازی گام های بعدی و تکمیل زنجیره تولید این مجموعه، برای بیش از یک هزار و 500 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد : صنایع اتومبیل سازی فردا با سرمایه گذاری 100 درصدی بخش خصوصی در زمینی به مساحت 50 هکتار احداث شده است.
**250 طرح راهسازی در دولت تدبیر وامید در استان سمنان به بهره برداری رسید
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت : 250 طرح بخش راه این استان با صرف 2 هزار میلیارد تومان اعتباربه بهره برداری رسید.
عبدالمجید نژاد صفوی افزود : یک دهنه پل تقاطع غیر همسطح بخش درجزین شامل سه دهانه 16 و 20 متری با اعتبار بیش از 6 میلیارد تومان و همچنین راه اصلی شاهرود – میان دشت با احداث 92 کیلومتر راه و 58 کیلومتر روکش آسفالت و بهسازی با 70 میلیارد تومان اعتبار در دولت یازدهم در استان بهره برداری شد.
وی اضافه کرد : طرح روکش آسفالت محور شاهرود- آزاد شهر به طول 22 کیلومتر و همچنین همچنین افتتاح و بهسازی محور شاهرود- گرگان به طول 30 کیلومتر از دیگر طرح های به بهره برداری رسیده بخش راه استان در دولت یازدهم است.
نژاد صفوی خاطرنشان کرد : افتتاح راه اصلی گرمسار- جنداب ، تعریض و بهسازی و روکش آسفالت به طول 90 کیلومتر به عنوان راه اصلی از دیگردستاوردهای دولت یازدهم در بخش راه است.
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان ادامه داد : همچنین دهنه پل زیرگذر فرودگاه شاهرود و 2 دهنه 9 متری و روشنایی، تجهیزات و ایمنی به بهره برداری در این شهرستان دردولت یازدهم به بهره برداری رسید.
**بهره برداری از یک هزار و 756 واحد مسکن مهر در استان سمنان
حسین دهقان سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازی استان سمنان گفت: یک هزارو 756 واحد مسکن مهر در شهرک های مختلف استان در قالب طرح های تعاونی، گروهی، خود مالک و سه جانبه در دولت یازدهم در این استان به بهره برداری رسید.
وی خاطرنشان کرد : یکهزار و 120 واحد از این تعداد در شهرستان شاهرود، 316 واحد در دامغان، 299 واحد در سمنان و 21 واحد درشهرستان گرمسار است، این طرح ها از محل تسهیلات بانکی و آورده های نقدی متقاضیان تامین شده است.
وی اضافه کرد : در سال 95 یک هزار و 250 واحد مسکونی مهر در استان سمنان تکمیل و به بهره برداری رسید و تسهیلات 300 میلیون ریالی برای خرید مسکن مهر مصوب شد و پرداخت تسهیلات در کلان شهرها با کارمزد 9 درصد، در مراکز استان ها هفت درصد و در سایر شهرستان ها چهار درصد است.
**افتتاح طرح بهسازی توسعه عوامل پروازی فرودگاه سمنان
حسین شجاعی مدیرعامل فرودگاه سمنان گفت: طرح بهسازی توسعه عوامل پروازی فرودگاه سمنان با هزینه 170 میلیارد ریال اعتبار دولتی با حضور دکتر حسن روحانی در هفدهم فروردین 96 به بهره برداری رسید.
وی تصریح کرد : باند پروازی این فرودگاه در طول و عرض 2 هزار و 800 متر در 45 متر ساخته شده است و 2 شولدر 7.5 متری نیز در این طرح ارزشمند استانی نصب شده است، 2 استرپاپ 45 متری ، تاکسی‌وِی و آپرون متر در 140هزار متر مربع در بهره برداری از طرح بهسازی عوامل پروازی فرودگاه سمنان عملیاتی شده است.
وی اضافه کرد : با افتتاح باند فرودگاه سمنان، تنها فرود هواپیماهای پهن پیکر میسر است و پرواز هواپیماهای مسافربری و مسافرت مردم با هواپیما از فرودگاه سمنان در گام بعدی اجرا می شود، در طرح جامع و برای توسعه این فرودگاه 45 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
**تسهیلات رونق تولید هزار و 335 شغل دربخش کشاورزی سمنان ایجاد کرد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت : حدود 610 واحد کشاورزی نیمه فعال و تعطیل از ابتدای سال 92 تا 15 مرداد 96، 101 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولیددریافت کردند و 2 هزار و335 اشتغال جدید در این بخش ایجاد شد.
وی اضافه کرد : میزان پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در سال 94 به میزان 77 میلیارد تومان بود که در سال 95 این رقم به 235 میلیارد تومان افزایش یافت و 199 درصد رشد در این بخش رخ داد.
میرعماد ادامه داد : در چهار سال گذشته 900 دستگاه تراکتور و 600 کمباین خریداری و به بخش کشاورزی استان افزوده شد و در این مدت ، تولید گوشت قرمز 31 هزار تن، شیر 171 هزار تن، گوشت طیور 50 هزار تن، تخم مرغ 17 هزار تن و تولید آبزیان به 970 تن رسیده است.
وی خاطرنشان کرد : تولیدات دامی در سال 92 در این استان یک میلیون و 440 هزار تن بود و در سال 96 به یک میلیون و 770 هزار تن افزایش یافت که رشدی 10.7درصدی داشته است، تولید محصولات راهبردی کشاورزی استان در سال 92، حدود 360 هزار تن بود که در سال 95 به 672 هزار تن افزایش یافت که معادل 8.2 درصد افزایش نشان می دهد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ادامه داد : تولید گندم به میزان 107 هزار تن در سال 95 در برنامه بود که به 120 هزار تن افزایش یافت یعنی در سال 95 به نسبت سال 94 رشد 37 درصدی داشته است و 112 درصد در این شاخص در هدفگذاری اقتصاد مقاومتی روند افزایشی داشته ایم.
وی تصریح کرد : میزان تولید گندم در استان سمنان در سال 92 حدود 52 هزار تن بود و این افزایش در سال گذشته به دلیل تغییر الگوی کشت و حمایت دولت تدبیر و امید و تلاش بهره برداران بوده است، دولت یازدهم در سال 93 برای خرید گندم از کشاورزان 70 میلیارد تومان، در سال 94 به میزان 84 میلیارد تومان، و در سال 95 مبلغ 126 میلیارد تومان پرداخت کرده است.
وی بیان داشت : در سال 92 میزان تولید چغندرقند استان 95 هزار تن بود که در سال 96 به 165 هزار تن افزایش یافت، دولت تدبیر و امید در این بخش در سال 93 رقم 22 میلیارد تومان، در سال 94 حدود 30 میلیارد تومان و در سال 95 به میزان 42 میلیارد تومان به کشاورزان استان سمنان پرداخت کرده است.
**بهره برداری و کلنگ زنی 90 طرح بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در دولت یازدهم
رئیس دانشکاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان سمنان در اسفند 95، 18 طرح در حوزه بهداشت و درمان افتتاح و عملیات اجرایی 72 طرح در بخش‌های مختلف با هزینه اعتبار 345 میلیارد ریال آغاز شد.
مهدی شادنوش افزود : طرح های افتتاحی در سفر وزیر بهداشت به استان سمنان، شامل پایگاه مراقبت سلامت گرمسار با زیربنای 250 مترمربع شامل بخش های مراقبت از سلامت مردان و زنان و بخش مامایی و کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی امام خمینی(ره) گرمسار با زیربنای 750 مترمربع شامل بخش های قلب و عروق، کودکان، زنان، جراحی عمومی، چشم، گوش و حلق و بینی و سایر تخصص ها با مجموع اعتبار 2 طرح 40 میلیارد ریال و دانشکده تغذیه و علوم غذایی در شهرستان آرادان با زیربنای 2 هزار و 800 متر مربع و اعتبار 60 میلیارد ریال بود.
وی تصریح کرد : خوابگاه‌های دانشجویی پردیس سرخه با ظرفیت 400 نفر، کلینیک ویژه مهدیشهر با 750 مترمربع زیربنا و یکی از پایگاه های مراقبت سلامت مسکن مهر شهرستان سمنان در زمینی با هزار و 900 متر مربع مساحت، از دیگر طرح های افتتاحی در سفر سیدحسن قاضی زاده هاشمی در سمنان بود.
**افتتاح شرکت آریاترانسفو با حضور معاون اول رئیس جمهوری
فرماندار مهدیشهر گفت: شرکت آریا ترانسفو شرق با ظرفیت تولید 21 هزار و 600 دستگاه انواع ترانسفورماتورهای توزیع برق، با سرمایه گذاری ثابت ریالی 773 میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی 13 میلیون و 800 هزار یورو و با سرمایه در گردش 300 میلیارد ریال به همراه اشتغالزایی برای 850 نفر در بخش شهمیرزاد این شهرستان قرار دارد.
حسن ارگی اظهارداشت : این واحد در زمینی به مساحت 95 هزار مترمربع و زیربنای 23 هزار مربع در سومین روز هفته دولت در تیرماه 95 با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد : شرکت آریا ترانسفو قدرت با ظرفیت تولید سالانه 500 دستگاه انواع ترانسفورماتور قدرت با سرمایه گذاری ثابت ریالی به میزان هزار و 496 میلیارد ریال و سرمایه ارزی 18 میلیون یورو و سرمایه در گردش 850 میلیارد ریال برای 1250 نفر اشتغالزایی به همراه دارد، این واحد نیز در زمینی به مساحت 190 هزار مترمربع و زیربنای 39 هزار مترمربع قرار دارد.
**تجهیز پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی سمنان به سامانه آبیاری تحت فشار
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت : پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان،در سال 95 به سامانه آبیاری تحت فشار با صرف حدود 47 میلیارد تومان اعتبار تجهیز شد و به این ترتیب، سامانه های آبیاری تحت فشار در استان سمنان به بیش از 25 هزار هکتار رسید.
سیدحسن میرعماد اضافه کرد : از سال 92 تاکنون در بیش از 9 هزار و 125 هکتار از عرصه های کشاورزی استان سمنان به سامانه نوین آبیاری تجهیز شده است.
وی اظهارداشت : براساس مصوبه سفر سال 95 کاروان دولت تدبیر وامید، می بایست بیش از 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شود که تاکنون پنج هزار هکتار از آن عملیاتی شده است.
وی اضافه کرد : در سال 96 با تامین اعتبار بیش از 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان سامانه نوین آبیاری نصب می شود.
**دولت یازدهم 56 میلیارد تومان در بخش ورزش استان سمنان هزینه کرد
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت : دولت یازدهم در چهار سال گذشته 56 میلیارد تومان در بخش بهبود زیرساخت فضای ورزش و قهرمان پروری در این استان هزینه کرد.
فرزاد فتاحی اظهارداشت : دولت تدبیر و امید با اضافه کردن 37 هزار مترمربع فضای ورزشی در قالب 54 طرح در این مدت با صرف اعتبار یاد شده در بخش ورزش استان سمنان سرمایه گذاری کرده است.
وی ادامه داد : 30 طرح کوچک و بزرگ سال جاری در نقاط استان به بهره‌برداری می رسد و 16 طرح تأثیرگذار نیز با پیشرفت فیزیکی 30تا 80 درصد در حال اجرا وجود دارد.
فتاحی با تأکید بر این که این دستاوردها حاصل کار جمعی و جهادی است که در استان انجام شد، اظهارداشت : 140 خانه ورزشی روستایی در سال 95 در این استان به بهره برداری رسید.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره‌ به ظرفیت‌های این اداره کل در روستاهای استآن، ‌خاطرنشان کرد: از این ظرفیت‌ها به طور همه جانبه استفاده ‌نشده است و این اداره کل بر اساس فضای موجود در خانه‌ها با تجهیز لازم آن را به یک مکان قابل‌استفاده در راستای افزایش نشاط اجتماعی تبدیل می‌کند.
وی با اشاره به اجرای یکهزار و 200 برنامه فرهنگی و ورزشی درچهار سال گذشته در استان ، بیان داشت : پیاده‌روی، همایش‌ها، جشنواره بومی محلی، دوچرخه‌سواری، کوه‌پیمایی بیشتر جنبه نشاط‌ بخشی برای استفاده عموم مردم دارد.
**افتتاح شرکت داروسازی ثنامد گرمسار
داریوش طاهری فرماندار گرمسار گفت : شرکت داروسازی ثنامد گرمسار در 10 هزار و 500 هزار مترمربع زمین با زیربنای 11 هزار مترمربع در سه طبقه شامل بخش های سالن های تولید، آزمایشگاه های تخصصی، انبارها و بخش اداری، در شهرک صنعتی ایوانکی در گرمسار واقع است و راه اندازی آن حدود 6 سال طول کشیده است.
وی اظهارداشت : این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ثابت به میزان 300 میلیارد ریال به همراه سرمایه گذاری ارزی به میزان 17 میلیون و 233 هزار یورو و سرمایه در گردش به میزان 100 میلیارد ریال، برای 150 نفر اشتغالزایی به همراه دارد.
طاهری اضافه کرد : شرکت داروسازی ثنامد گرمسار در استان سمنان تولید انواع قرص، کپسول و کپسول های ژلاتینی نرم را با ظرفیت سالانه تا 10 میلیارد عدد را در برنامه دارد.
**هشت هزار و 500 میلیارد تومان تفاهم نامه اقتصادی در سمنان منعقد شد
استاندارسمنان گفت : انعقاد هشت هزار و 500 میلیارد ریال تفاهم نامه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در چهار سال گذشته از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در این استان است.
وی افزود : در بیست و دومین کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق که در روزهای سی ام و سی و یکم فروردین 96 در دانشگاه سمنان برگزار شد، 20 موافقت نامه ایجاد مولد و احداث نیروگاه برق در سمنان به ارزش یکهزار میلیارد تومان منعقد شد که این امر گام مهم به منظور افزایش اشتغال در این دیار محسوب می شود.
خباز خاطرنشان کرد : در دولت یازدهم جهت گیری مثبتی به منظور سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان سمنان انجام گرفت و انعقاد تفاهم نامه اقتصادی به ارزش 27 هزار میلیارد ریالی با فعالان اقتصادی در سال 94 نمونه ای از این اقدامات است.
استاندار سمنان ادامه داد : ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای نیمه فعال برای بازگردان‌شان به چرخه تولید از افتخارات دولت یازدهم است که در سال 96 ثمره این اقدامات ارزشمند دولت نمایان می شود.
وی افزود : با زیرساختی که از دولت یازدهم در استان سمنان ریل گذاری شد در آبانماه 96 هم تفاهم نامه های صنعتی قابل توجهی برای افزایش اشتغال امضا می شود.
وی اظهارداشت: دستاورد دولت یازدهم با وجود تحریم های ناجوانمردان استکبار جهانی و کاهش درآمد نفتی انجام شد و آحاد جامعه قدردان زحمات این دولت خدمتگذار هستند.
**صنایع غیرفعال سمنان در دولت یازدهم از 40 به کمتر از 25 درصد کاهش یافت
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت : در سال 92 و در ابتدای کار دولت تدبیر و امید بیش از 40 درصد واحدهای صنعتی استان به دلایل مختلف غیرفعال و نیمه فعال بود که هم اکنون این رقم به کمتر از 25 درصد کاهش یافته است.
علیرضا دیانی با تاکید بر این که صنعت استان سمنان برای شکوفایی و رونق اقتصادی نیازمند ارایه تسهیلات و رفع مشکلات نقدیندگی واحدهای تولیدی است، گفت : در سال گذشته صنعت سمنان با ارایه تسهیلات رونق تولید جان تازه ای گرفت و ادامه این روند می تواند به کاهش نرخ بیکاری بینجامد.
دیانی خاطرنشان کرد : براساس آمار به ازای اعطای یک میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی استان سمنان باید 10 شغل جدید ایجاد شود و بر اساس برآوردهای اولیه با ارایه تسهیلات 404 میلیارد تومانی به واحدهای صنعتی استان در سال 95 بیش از چهار هزار شغل در سمنان ایجاد شده است.
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان تصریح کرد : مهم ترین مشکل واحدهای صنعتی استان نبود نقدیندگی برای خرید مواد اولیه و بازار فروش است که باید دولت دوازدهم در کنار ساماندهی سامانه بهین یاب برای رفع این چالش ها نیز اقدام کند.
وی با بیان این که برگزاری همایش های سرمایه‌گذاری در استان گامی مهم و عملیاتی به منظور ایجاد اشتغال پایدار است، گفت: تاکنون بیش از 70 درصد از تفاهم نامه های اقتصادی منعقد شده در این همایش ها با فعالان بخش خصوصی در سمنان در روند اجرایی قرار گرفته است.
دیانی با بیان این که جذب سرمایه گذار برای افزایش اشتغال در استان سمنان باید براساس ساماندهی نظام اداری صورت گیرد، گفت: کاغذ بازی های بعضی از نهاد های اجرایی می تواند در کوتاه مدت به بی‌میلی فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری منجر شود.
**30 میلیارد تومان طرح بهداشتی و درمانی در شاهرود به بهره برداری رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در تیر96، چهار طرح مهم بهداشتی و درمانی این شهرستان با اعتبار 30 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
سید عباس موسوی افزود: مرکز جراحی قلب و آنژیوگرافی دانشگاه علوم پزشکی مهم ترین طرحی است که به بهره برداری رسید.
وی اظهار داشت: بهره برداری از بخش شیمی درمانی مرکز آموزشی و پژوهشی درمانی امام حسین(ع)، بهره برداری از بخش سی تی اسکن مرکز آموزشی و پژوهشی درمانی بهار و اجرای گام چهار هتلینگ مرکز آموزشی و پژوهشی درمانی امام حسین(ع) از دیگر طرح های بهره برداری شده با حضور قاضی زاده هاشمی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: 23 میلیارد تومان از 30 میلیارد اعتبار طرح های به بهره برداری رسیده در این دانشگاه مختص بخش جراحی قلب امام حسین(ع) شاهرود با 26 تخت است.
موسوی با بیان این که این طرح در زیربنای چهار هزار و 280 متر مربع ساخته شده است، خاطر نشان کرد: این بنای چهار طبقه بزرگترین مرکز قلب استان سمنان است
وی افزود: بخش شیمی درمانی امام حسین(ع) نیز با زیربنای 307متر مربع و با اعتبار 500 میلیون تومان دارای 12 تخت در یک طبقه خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: مرحله چهارم هتلینگ بیمارستان امام حسین(ع) نیز با 400 میلیون تومان اعتبار در زمینی به زیربنای 22 هزار متر مربع در این سفر بهره برداری شد.
**بهره برداری از کارخانه فولاد کویر دامغان با حضور معاون اول رئیس جمهور
علی اصغر مجد گفت: در سومین روزهفته دولت در تیرماه 95 کارخانه فولاد کویر دامغان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و محمدرضا نعمت زاده وزیرصنعت،معدن وتجارت و شماری ازمسئولان استان سمنان به بهره برداری رسید، کارخانه فولاد کویر دامغان در زمین 100 هکتاری با 503 هزار مترمربع زیربنا و با سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد ریال ریالی و ارزی در 2 بخش ذوب و ریخته گری و احیا فعالیت خود را آغاز کرد و بخش نورد و احیا را در حال احداث دارد.
وی افزود: این کارخانه ظرفیت تولیدی بخش های ذوب و ریخته گری سالانه 300 هزار تن با اشتغالزایی 150 نفر است که با راه اندازی بخش های بعدی اشتغالزایی این واحد تا 600 نفر افزایش می یابد، برای احداث و تکمیل واحد فولاد کویر دامغان در دولت تدبیر و امید مراحلی مانند ساخت سوله ذوب به مساحت 20 هزار مترمربع، سوله انبار به مساحت 2 هزار مترمربع، سالن تاسیسات به مساحت 500 مترمربع، مخزن 5 هزار مترمکعبی بتنی برای ذخیره آب و اسکلت ساختمان اداری به مساحت 2 هزار مترمربع به انجام رسیده است.
**چهار طرح آب و برق استان سمنان با اعتبار 62 میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو در مرداد 96 به بهره برداری رسید
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان گفت:پست 63.20 کیلو ولت شهرستان گرمسار، گام اول و دوم مولد مقیاس کوچک هر یک به قدرت یک مگاوات در شهرک صنعتی گرمسار، طرح خط انتقال آب تصفیه‌خانه گرمسار تا ایوانکی، خط انتقال خروجی تصفیه خانه آب گرمسار به این شهر و بهره برداری مجتمع آبرسانی به 6 روستای شهرستان سرخه در سفر یک روزه وزیر نیرو به استان سمنان به بهره برداری رسید.
ایرج حیدریان اظهار داشت: در دولت یازدهم بیش از 200 میلیارد تومان در بخش انرژی در استان سمنان طرح به بهره برداری رسیده است که در مقایسه با دولت دهم بیش از 35 درصد افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: برنامه جامع انتقال آب خزر به سمنان در دولت یازدهم تصویب شد و آیین کلنگ زنی سد فینسک و بهره برداری از سد کالپوش با هزینه اعتبار 50 میلیارد تومان کارنامه ماندگار دولت تدبیروامید در این استان است.
**78 روستای استان سمنان در چهارسال گذشته گازرسانی شد
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت : 78 روستای این استان با صرف 75 میلیارد تومان در چهار سال گذشته گاز رسانی شد.
علیرضا شریفی نژاد افزود : 12هزار و 550 مورد انشعاب و 42 هزار و 25 مورد اشتراک این مدت در استان انجام شد که این اقدام شرکت گاز استان با حمایت های دولت تدبیر و امید میسر شد.
وی اظهار داشت : در این مدت در منطقه دوزهیر، مهمانشهر افاغنه شهرستان سمنان و در شهرستان های گرمسار و آرادان گام اول شهر جدید ایوانکی،چنداب ،حسین آباد کروس ،ده نمک ،امامزاده علی اکبر(ع) و امیر آباد گاز رسانی شد.
شریفی نژاد گازرسانی به 6 محور و شهرک صنعتی با 160 میلیارد ریال اعتبار را از دیگر اقدامات مهم این شرکت در چهار سال گذشته برشمرد و خاطرنشان کرد: اجرای خط تغذیه تقویتی سمنان- شهمیرزاد و اجرای خط تغذیه و شبکه گازرسانی به مجتمع گاز رسانی به یک مجتمع گلخانه ای از دیگر برنامه های مهم این شرکت است که در کوتاه ترین زمان به بهره برداری می رسد.
شریفی نژاد اضافه کرد : گازرسانی به روستاهای باقرآباد، ذیل آباد، حاجی آباد ، کلا، حسن آباد ،خورزان، معین آباد و علیان شهرستان دامغان با 84 میلیارد ریال اعتبار در سال 95 به بهره برداری رسید.
وی با بیان این که 9 روستای شهرستان میامی در دولت یازدهم از نعمت گاز برخوردار شدند، گفت : بیش از 113 میلیارد ریال برای انتقال گاز به این مناطق روستایی این شهرستان هزینه شده است.
شریفی نژاد ادامه داد : گاز رسانی به شهرک صنعتی سرخه و ایستگاه تقلیل فشار شماره 2 این شهرستان از دیگر طرح های بهره برداری شده در دولت یازدهم است.
به گزارش ایرنا، استان سمنان با 702 هزار و 360 نفر جمعیت و 9.7 میلیون هکتار وسعت، مجموعه ای از کویر ،جنگل و کوهستان است و گنجی از ذخائر قابل توجه معدنی، بناهای تاریخی و زمینه گردشگری، خاک حاصلخیز برای پرورش انواع محصولات کشاورزی به استان چهار فصل مشهور است.
استان سمنان در زمان حاضر 80 درصد تولید نمک، حدود 45 درصد تولید گچ و بیش از 90 درصد ذخایر زئولیت و سلستین کشور را تولید می کند و حدود هزار و 800 واحد صنعتی و تولیدی دارد و ظرفیت گردشگری این استان با توجه به داشتن حدود 800 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و بیش از هزار اثر تاریخی، مذهبی و طبیعی بسیار بالاست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب