1:14:28 - سه شنبه 22 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اختصاص « 12 ميليارد تومان»اعتبار براي اجراي 29 پروژه بهداشت و درمان دامغان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدير بهداشت و درمان دامغان از اجراي 29 پروژه عمراني در حوزه بهداشت و درمان اين شهرستان خبر داد و گفت: براي تکميل اين تعداد پروژه که شامل آغاز عمليات اجرايي خانه‌هاي بهداشت و مراکز بهداشتي در شهرهاي ديباج، اميريه و روستاهاي فرات، مهماندوست و جزن 12 ميليارد تومان اعتبار اختصاص يافت. سيد‌امير‌حسين خادمي ظهر يکشنبه در نشست خبري با خبرنگاران افزود: يکي از پروژه‌هاي مهم در حوزه بهداشت و درمان شهرستان دامغان احداث شبکه و مرکز بهداشت اين شهرستان بوده که در جوار مرکز بهداشتي و درماني شهيد شاهچراغي است که در سه طبقه در حال احداث بوده و 30 درصد پيشرفت فيزيکي دارد. وي اضافه کرد: 65 درصد از اعتبارات اجراي 29 پروژه عمراني حوزه بهداشت و د رمان شهرستان دامغان از محل اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و 35 درصد ديگر از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکي سمنان تامين و هزينه خواهد شد. مدير شبکه بهداشت و درمان دامغان ضمن بيان اينکه پيشرفت فيزيکي پروژه‌هاي حوزه بهداشت و درمان اين شهرستان به طور ميانگين بين 20 تا 45 درصد است اظهار داشت: در تلاش هستيم، تا دهه مبارک فجر امسال 20 پروژه تکميل و به بهره‌برداري برسد. وي خاطرنشان کرد: اعتبارات شبکه بهداشت و درمان دامغان در سال گذشته رقمي معادل 170 ميليون تومان بوده که امسال اين رقم اعتبار با سه برابر رشد به 600 ميليون تومان افزايش، پيدا کرد. خادمي تصريح کرد: اعتبار سال گذشته بهداشت و درمان دامغان فقط 40 درصد آن تحقق پيدا کرد و اميدواريم اعتبارات امسال به موقع و به صورت کامل تخصيص و جذب شود. مدير شبکه بهداشت و درمان دامغان با اشاره به وجود 32 خانه بهداشت در سطح روستاهاي اين شهرستان افزود: 55 بهورز در سطح خانه‌هاي بهداشت روستايي مشغول به فعاليت هستند.

وي ياد آورشد: همچنين 10پايگاه سلامت بهداشتي و درماني شهري در شهرهاي دامغان، ديباج، کلاته رودبار و اميريه وجود دارد.

وي با بيان اينکه 92 درصد از مردم شهرستان دامغان در سامانه يکپارچه بهداشتي (سيب) ثبت‌نام کردند، اظهار داشت: تاکنون 84 هزار نفر در شهرستان دامغان داراي پرونده الکترونيکي بهداشتي و درماني بوده و وارد سامانه يکپارچه بهداشتي (سيب) شدند.

وي همچنين از افزايش 8 پزشک متخصص جديد به تعداد پزشکان متخصص شهرستان دامغان در آينده نزديک گفت: در حال حاضر 47 پزشک متخصص در شهرستان دامغان فعاليت دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب