0:23:36 - چهار شنبه 16 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تأکیدنماینده سمنان بعنوان موافق کابینه در مجلس؛
مشی و روش دولت، راه نجات کشور است
کانال تلگرام سمنان لاین

نماینده مردم سمنان در مجلس گفت: فرهنگ مقوله‌ای بسیار پیچیده است که به همه دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌ها مرتبط است. فرهنگ ایرانی اسلامی، ماحصل عملکرد ۴۰ ساله همه اینهاست. نباید دولت، دستگاه، یا وزارتخانه‌ای خاصی را مقصر دانست .

 احمد همتی در جلسه علنی  مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم، گفت: اینکه سخنانی از رییس‌جمهور نقل قول شد باید بگویم ما مومن و مسلمان هستیم و باید درست سخن بگوییم. درباره فرهنگ که گفتند حوزه دین کجاست؟ باید بگوییم اولا، یکی از مخالفان تایید کردند نامزد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلام از افراد خوش‌سابقه در حوزه‌های دینی هستند.

وی ادامه داد: ثانیا، مراکزی که مرتبط با مراکز فرهنگ کشور هستند شامل شورای عالی انقلاب فرهنگی، صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان‌های فرهنگی حوزه‌های علمیه، مساجد، معاونت‌ها و سازمان‌های اجتماعی و فرهنگی شهرداری‌ها، سازمان‌ها و نهادهای وابسته به نهادهای نظامی، رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها هستند که  بیش از ۸۵ درصد بودجه فرهنگی کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: اینکه گفته شد به حوزه قرآنی و مساجد توجهی نشده است، باید بگویم تعداد موسسات فرهنگی قرآن و عترت از ۸۰ به  ۵۸۰ مورد افزایش یافته است همچنین . تعداد مساجد از ۱۳۰۴۲ به بیش از ۲۳ هزار مسجد افزایش یافته و بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به سال ۹۰ بیش از دو برابر شده است.

نماینده مردم سمنان در مجلس تاکید کرد: با این تنوع در سلایق  و دیدگاه‌های کم‌نظیر در ایران و با توجه به جوسازی‌های ناجوانمردانه انتخاب کابینه‌ای که بتواند نظر همه را جلب کند دشوارترین کار در  کابینه‌های جهان است. رایزنی‌ها با سه فراکسیون مجلس و اشخاص حقیقی و حقوقی باعث شده بهترین وزرا انتخاب شوند.

همتی با بیان اینکه برای برنامه‌ریزی به ثبات،  عدالت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، مشارکت سیاسی و عمومی، رضایتمندی اجتماعی، حقوق شهروندی، خرد جمعی و مشی اعتدالی نیازمند هستیم، گفت: خوشبختانه همه این موارد در برنامه‌های دولت وجود دارد. برنامه دولت طبق برنامه ششم، قانون بودجه و سند چشم‌انداز توسعه تدوین شده است. مشی و روش دولت که مبتنی بر موارد فوق الذکر است راه نجات کشور است و مردم در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری بر آن صحه گذاشتند. برخی از برادران اصولگرا برای دفاع از دولت وقت می‌خواستند اما به دلیل وقت محدود نشد که این اتفاق بیفتد.

وی با انتقاد از شیوه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: آن چیزی که در مرحله اول هدفمندی اتفاق افتاد، درست نبود اما مجلس  ۱۰ هزار میلیارد تومان یارانه برای روستاها اختصاص داد و  یارانه خانواده کمیته امداد و سازمان بهزیستی را از همین محل سه برابر کرد.

نماینده مردم سمنان در مجلس کاهش آسیب‌های اجتماعی، آزادی‌های مصرح در قانون اساسی و اجرایی کردن آنها، دسترسی آزاد به اطلاعات، تاثیرگذاری احزاب، مبارزه با فساد، احیای سازمان برنامه و بودجه، شفاف‌سازی و بهبود رتبه ساختار اداری را از جمله اقدامات دولت یازدهم برشمرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تداوم طرح تحول نظام سلامت خبر داد و افزود: در فاز بعدی این طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده در دستور قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب