0:27:30 - چهار شنبه 16 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بردگی جنسی ۳۵ زن «میرزا اولنگ»
کانال تلگرام سمنان لاین

اعضای شورای ولایتی جوزجان افغانستان اعلام کردند که داعش بیش از ۳۵ دختر جوان و تازه عروس را از روستای میرزااولنگ، به عنوان برده جنسی به این ولایت انتقال داده‌اند.

به گزارش سمنان لاین به نقل از افق، «حلیمه ‌صدف کریمی» عضو شورای ولایتی جوزجان اعلام کرد که روز گذشته نیروهای ازبکی، قرقیز، چچنی‌ و عربِ وابسته به داعش، این دختران را از روستای میرزااولنگ واقع در شهر «صیاد» ولایت «سرپل» به روستاهای «قزل‌غوش» و «سردره» واقع در شهر درزاب آورده‌اند.

«تورن اسماعیل» فرمانده پلیس شهر درزاب نیز با تایید این خبر گفت: عناصر داعش شماری از خانواده‌ها را با دختران جوان به این شهر منتقل کرده اند.

به گفته وی حضور عناصر داعش در شهر درزاب بیشتر شده و وضعیت امنیتی این شهر با تهدید جدی مواجه است.

اسماعیل در ادامه تاکید کرد که با وجود هشدار به دولت مرکزی افغانستان برای انجام اقدامات علیه گروه های تروریستی در این منطقه، دولت افغانستان اما هیچ اقدامی در این زمینه نکرده است.

وی همچنین گفت که شماری از زنان از ولایات «غور» و «ننگرهار» نیز در میان زنانی که داعش به عنوان برده جنسی گرفته‌اند، دیده شده‌اند.

لازم به ذکر است که درپی سقوط  روستای میرزا اولنگ به دست گروه طالبان، گزارش هایی مبنی بر اینکه حدود ۴۷ زن از سوی این گروه و داعش به عنوان برده جنسی گرفته شده‌اند، منتشر شده بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب