0:52:37 - دوشنبه 14 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شرایط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استان سمنان در دولت یازدهم روان‌تر شد!
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: طی چهار سال گذشته جذب بیشتر سرمایه گذار داخلی و خارجی به منظور بهبود فضای کسب و کار در سمنان یکی از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید بوده است.

 

به گزارش سمنان لاین امیرخلیلی خواه روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بهبود فضای کسب و کار یکی از شاخص های سرمایه گذاری خارجی است که باید به آن توجه ویژه داشت.
وی بیان داشت: در سال 2014 رتبه شاخص بهبود فضای کسب و کار ایران در جهان 152 بود، این رتبه در سال 2015 به 117 کاهش یافت و طبق آخرین آمار رتبه ایران 120 در جهان است و باید در این حوزه بیش از پیش کار شود.
خلیلی خواه با بیان این که جذب سرمایه گذار خارجی نشان دهنده امنیت اقتصادی است، افزود: دولت مصوب کرده است که 60 میلیارد دلار از منابع به وسیله سرمایه گذاری خارجی تامین شود، که این امر نشان دهنده توجه دولت تدبیر و امید به بحث سرمایه‌گذاری است.
وی اضافه کرد: در نظام ایران یکی از برنامه هایی که از قبل وجود داشته ، کاهش اتکا به درآمدهای نفتی بوده است که تمام دولت ها سعی داشته اند که این اتکا را کاهش دهند و علاوه برآن همه دولت ها موظفند علاوه بر منابع داخلی از منابع سایر کشورها نیز استفاده کنند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان ادامه داد: یکی دیگر از شاخص های سرمایه گذاری خارجی، شاخص خطرپذیری سرمایه گذاری است که این شاخص بین یک تا هفت نمره بندی می شود، یعنی برای جذب سرمایه گذران بیشتر، باید احساس امنیت در کشور برای آنان ایجاد شود.
به گزارش سمنان لاین ، با تشکیل دفتر پایش و بهبود محیط کسب و کار و با اهتمام ویژه دولت یازدهم، رتبه فضای کسب و کار کشور با 35 پله رشد از 152 به رتبه 117 ارتقا یافته است، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب