14:30:28 - دوشنبه 14 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دامغان میزبان مسابقات قهرمانی چوگو بزرگسالان کشور شد
کانال تلگرام سمنان لاین

دامغان-سمنان لاین – رئیس اداره ورزش و جوانان دامغان گفت: مسابقات قهرمانی چوگو کشور با حضور 110 ورزشکار در تاریخ 26 و 27 مرداد 96 در دامغان برگزار می‌شود.

محمدرضا محمودیان گفت: شهرستان دامغان میزبان مسابقات چوگو قهرمانی کشور با حضور 110 ورزشکار از 11 استان کشور شد و این مسابقات در رده سنی بزرگسالان از پنجشنبه 26 مرداد 96 در مجموعه ورزشی حمزه سیدالشهدا آغاز می‌شود.
رئیس ورزش وجوانان دامغان ادامه داد: در سفری دو روزه دبیر و نایب رییس انجمن چوگو از امکانات میزبانی شهرهای مختلف استان سمنان بازدیدهایی داشتند که در نهایت با در نظر گرفتن شرایط آب وهوایی،مسافت مناسب و همچنین امکانات موجود، شهرستان دامغان به عنوان میزبان برگزاری مسابقات قهرمانی چوگو بزرگسالان کشور انتخاب شد.
محمودیان با اشاره به این که این مسابقات با حضور 11 استان کشور برگزار می شود، یاد آور شد: بازی چوگو در دامغان به نام توپ گل و در فولاد محله به نام تبرو شناخته می شود و از استان سمنان دو تیم از فولادمحله و امیریه در مسابقات قهرمانی چوگو بزرگسالان کشور شرکت می کنند.
رئیس اداره ورزش و جوانان دامغان، به تاریخ بازی چوگو در ایران اشاره کرد و گفت: مسابقه چوگو از مسابقات محلی و کهن ایرانی است که چند سالی است به منظور حفظ این ورزش محلی، مسابقه هایی برگزار می شود و در حال حاضر می توان گفت این ورزش در کشور احیا شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب