8:42:00 - شنبه 12 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عزم مسئولان برای رفع کمبود آب آشامیدنی شاهرود با انتقال آب چشمه قطری
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: تنها راه رفع کمبود آب  در شاهرود انتقال آب از سرچشمه های قطری در استان گلستان به این شهرستان است.

 

به گزارش سمنان لاین محمد طاهری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای اجرای این طرح مهم ملی تاکنون بیش از 40 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است اما به دلیل رویکردهای نامشخص اجرای این طرح متوقف شده است.
وی اظهار داشت: اجرای طرح لوله گذاری از چشمه قطری به شاهرود تاکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با اتخاذ تدابیر راهبردی امیدواریم اجرای این طرح در سال جاری ازسر گرفته شود.
طاهری تصریح کرد : انتقال آب از سد کالپوش به شاهرود یکی دیگر از اقداماتی است که می توان برای رفع کمبود آب در این شهرستان اقدام کرد.
طاهری ادامه داد : بحران کمبود آب در 90 درصد مناطق شهری استان سمنان وجود دارد و باید شرکت آب منطقه ای سمنان با اتخاذ راهبردهای منطقی و کاربردی برای رفع این چالش به صورت صد درصدی اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد : 66 درصد آب آشامیدنی در مناطق شهری این استان از قنات ها، چشمه ها و آب های سطحی انجام می شود و اگر تنها یک قنات در سال خشک شود نگرانی قابل توجهی برای رفع کمبود آب در استان ایجاد می شود.
طاهری تصریح کرد : علاوه بر کمبود آب، شرکت آب و فاضلاب شهری استان با بحران فرسودگی شبکه های انتقال آب مواجه است و باید با تخصیص اعتبار لازم برای جلوگیری از هدر رفت آب اقدام کرد.
میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.
استان سمنان بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد.
75 درصد آب آشامیدنی استان سمنان از چاه و 25 درصد از آب های سطحی و دیگر منابع تامین می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب