1:00:32 - شنبه 12 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برترین های مسابقات ووشو جوانان و بزرگسالان کشور در دامغان مشخص شدند
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس هیات ووشو شهرستان دامغان گفت: مسابقات آزاد ووشو ساندا جوانان و بزرگسالان کشور نوزدهم و بیستم مرداد 96، با حضور ووشو کاران سراسر کشور در آکادمی ووشو این شهرستان پایان یافت.

 

به گزارش سمنان لاین ازایرناحسین تقی پور مربی تیم ووشو شهرداری و رئیس هیئت ووشو دامغان، افزود: در این مسابقات در وزن 52 کیلوگرم احسان اسدی، در وزن 56 کیلوگرم امین حسنخانی، در وزن 60 کیلوگرم ابوالفضل براتی، در وزن 65 کیلوگرم ابوالحسین شیرازی، در وزن 70 کیلوگرم محمد حسین لیک کوهی، در وزن 75 کیلوگرم مراد بوربنجاری، در وزن 80 کیلوگرم علی اکبر صادقی، در وزن 85 کیلوگرم مراد حیدری و در وزن 90 کیلوگرم علی فوادیان نفرات برتر شدند.
وی افزود: همه ساله قبل از آغاز مسابقات لیگ برتر ووشو کشور به منظور شرکت ووشوکاران در تیم ووشو شهرداری دامغان که یکی از تیم های حاضر در لیگ برتر است، با شرکت ووشو کارانی از سراسر کشور مسابقاتی برگزار می شود.
تقی پور عنوان کرد: این مسابقات در بخش ساندا با شرکت بیش از 200 ورزشکار از 10 تیم استانی در 9 وزن به انجام رسید که 50 ورزشکار از استان سمنان و بقیه از دیگر استان ها در این مسابقات حضور داشتند.
وی به نتایج این دوره از مسابقات اشاره کرد و افزود: نفرات اول، دوم و در برخی وزن ها نفرات سوم به اردوی تیم شهرداری دامغان دعوت می شوند که پس از غربالگری با نفرات اول و دوم هر وزن قرارداد سالانه بسته شده و به تیم شهرداری دامغان دعوت می شوند.
رئیس هیات ووشو شهرستان دامغان ادامه داد: در این مسابقات به دنبال بومی سازی ، پشتیبانی و انتخاب بهترین‌های کشور هستیم که در این راستا، امسال هفت بازیکن از شهرستان دامغان به بدنه تیم ووشو اضافه می شوند .
تقی پور عنوان کرد: با افزایش سطح ووشو کاران بومی و کسب توانمندی های لازم، طی سال های آینده این تیم به طور کامل از ووشوکاران دامغانی یا استانی استفاده خواهد کرد.
وی کیفیت مسابقات را در سطح بالا عنوان کرد و گفت: سطح مسابقات جایگاه خوبی دارد و همه ورزشکاران با رقابت های سالم در یک تشک سکو و چهار تشک تمرین با حضور 10 داور، سرداور، داور وسط و 10 مربی و سرپرست تیم به رقابت پرداختند.
تقی پور افزود: حضور در لیگ برتر سکویی برای حضور در تیم ملی است و انگیزه شرکت کنندگان در این مسابقات انتخابی حضور در تیم ووشو شهرداری دامغان و محک زدن استعداد خود است.
رئیس هیات ووشو شهرستان دامغان به حضور یک ووشوکار دامغانی در تیم ملی اشاره کرد و گفت: احمد واحدی از ووشو کاران تیم شهرداری دامغان در مسابقات انتخابی تیم ملی موفق به کسب مدال طلا و راهیابی به تیم ملی ووشو شد که در حال حاضر به منظور شرکت در مسابقات آسیایی کره جنوبی در اردوی تیم ملی حضور دارد.
تیم ووشو شهرداری دامغان سومین سال تاسیس خود را پشت سر می گذارد که در سال 94 قهرمان لیگ دسته یک کشور و در سال 95 در جمع چهار تیم حاضر شد.
تیم ووشو شهرداری دامغان 16 سانداکار و 8 تالو کار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب