20:57:07 - پنجشنبه 10 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجادزیرساخت های لازم جهت سرمایه گذاری در سمنان نیازمندتوجه دولت دوازدهم
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیر انجمن صنایع سمنان گفت: صنعت این استان برای شکوفایی و افزایش رونق تولید نیاز به تامین زیرساخت مانند آب و برق و حمایت از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دارد.

 

به گزارش سمنان لاین رستم سعداللهی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در دولت یازدهم قدم های ارزشمندی برای رفع موانع تولید در سمنان برداشته شد اما این رویکردهای منسجم مشکلات واحدهای تولیدی این استان را به صورت صد درصدی برطرف نکرده است.
وی خاطرنشان کرد: ارایه تسهیلات و ثبت نام واحد های صنعتی در سامانه بهین یاب از اقدامات قابل تقدیر دولت یازدهم برای گره گشایی مشکلات واحدهای تولیدی این استان بوده است.
مدیر انجمن صنایع استان سمنان با بیان اینکه در سال 92 بیش از 35 درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی این استان تعطیل و نیمه تعطیل بود که این رقم اکنون با درایت دولت تدبیر وامید به کمتر از 25 درصد رسیده است، گفت: نبود نقدینگی و بازار فروش از مشکلات عدیده واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان است و باید با درایت دولت دوازدهم برای رفع این چالش اقدام کرد.
سعداللهی اضافه کرد: در بسیاری از نواحی و شهرک های صنعتی سمنان زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری واحدهای صنعتی و تولیدی که نیازمند صرف آب فراوان است وجود ندارد که لازم است دولت دوازدهم برای رفع این نقیصه اقدام کند.
مدیر انجمن صنایع استان سمنان با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی سمنان به دلیل کمبود آب با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند، تصریح کرد: این استان از ظرفیت های معدنی و تولیدی سرشاری برخوردار است و با تامین زیرساخت ها می توان برای کاهش نرخ بیکاری در این بخش تولیدی اقدام کرد.
به گزارش سمنان لاین ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شده است.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 95 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب