17:58:14 - پنجشنبه 10 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رفع دغدغه ی کمبود آب شهرسمنان در کوتاه مدت با حفر چاه!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان با اشاره به متوسط فرسودگی 30 درصدی شبکه انتقال آب آشامیدنی در نقاط مختلف استان، گفت: نوسازی این شبکه به 105 میلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

 

محمدطاهری روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بحران کمبود آب در 90 درصد مناطق شهری استان سمنان وجود دارد و باید با اتخاذ راهبردهای منطقی و کاربردی، برای رفع این چالش به صورت صد درصدی اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد: 66 درصد آب آشامیدنی در مناطق شهری استان سمنان از آب زیرزمینی، چشمه ها و آب های سطحی تامین می شود و اگر تنها یک منبع آبی در این میان در سال خشک شود نگرانی قابل توجهی برای تامین آب در استان ایجاد می شود.
طاهری گفت: علاوه بر کمبود آب، شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان با بحران فرسودگی شبکه های انتقال آب مواجه است و باید با تخصیص اعتبار لازم برای جلوگیری از هدر رفت آب در شبکه توزیع نیز به مرور زمان اقدام کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: شهرستان سمنان در زمان اوج مصرف 200 لیتر بر ثانیه با کمبود آب آشامیدنی مواجه هست که باید برای رفع این چالش در کمترین زمان ممکن اقدام کرد.
وی اضافه کرد: برای رفع کمبود آب در سمنان برای کوتاه مدت در تیرماه امسال چهار حلقه چاه حفر شد که این امر در کاهش دغدغه تامین آب در این شهرستان تا حدود زیادی تاثیرگذار بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: انتقال آب از سرچشمه های قطری در استان گلستان به شاهرود راهکاری مهم و اصولی برای رفع بحران آبی این شهرستان است و باید با اتخاذ تدابیری راهبردی برای رفع چالش پیش‌آمده در اجرا و تکمیل این طرح اقدام کرد.
میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب