14:26:18 - چهار شنبه 9 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح باند دوم از «قطعه اول» محور سمنان- فیروزکوه / پیشرفت کل پروژه 15 درصد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت: باند دوم از قطعه اول محور سمنان- فیروزکوه به طول 20 کیلومتر و با اعتبار 90 میلیارد تومان در شهریور امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش سمنان لاین عبدالمجید نژاد صفوی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: سالانه بیش از 15 درصد سوانح رانندگی در استان در محور سمنان- فیروزکوه اتفاق می افتد که تعریض این محور در کاهش تلفات جاده‌ای تاثیر شایانی دارد، تکمیل این طرح مهم جاده ای نیازمند تخصیص به موقع اعتبار و حمایت های مسوولان استانی و کشوری است و روند اجرایی کل طرح سمنان- فیروزکوه اکنون 15 درصد است که در شهریور فقط باند دوم قطعه اول آن بهره‌برداری می‌شود.
وی اضافه کرد: درچهار ماه گذشته میزان تصادفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان سمنان 40 درصد و میزان سوانح رانندگی منجر به فوت 15 درصد کاهش یافته است.
نژادصفوی ادامه داد: در 6 ماه گذشته 19 نقطه حادثه‌خیز در محورهای استان سمنان با اعتبار سه میلیارد تومان بهسازی و ترمیم شد که این امر در کاهش سوانح جاده‌ای تاثیرگذار بوده است.
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان تصریح کرد: یک سال گذشته بیش از 70 هزار اصله نهال در حاشیه محورهای استان کاشته شد که این امر در ترغیب مسافران عبوری برای توقف خودرو، استراحت و استفاده از تفرجگاه‌های بین‌راهی تاثیرگذار بوده است.
660 کیلومتر از بزرگراه 860 کیلومتری تهران- مشهد در استان سمنان واقع شده است، استان سمنان با 97 هزار و 491 کیلومتر مربع وسعت رتبه ششم را در بین دیگر استان های کشور به لحاظ وسعت دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب