14:06:36 - چهار شنبه 9 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جدّی شدن کمبود فضای آموزشی در شهرسمنان!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: کمبود مدارس در مسکن مهر، افزایش جمعیت، تخریبی بودن 38 درصد فضاها و اختصاص فضاهای آموزشی به دیگر مراکز، بزرگترین چالش های شهرستان سمنان است.

به گزارش سمنان لاین ابوالفضل دربانی  در گفت و گو با ایرنا افزود: بیشترین چالش در شهرستان سمنان کمبود فضای آموزشی در منطقه مسکن مهر است به طوری که در منطقه 73 هکتاری مسکن مهر سمنان دست‌کم باید سه مجتمع آموزشی 20 هزار متری وجود می‌داشت که این فضا برای مدرسه پیش‌بینی نشده است.
وی بیان داشت: افزایش جمعیت سمنان یکی دیگر از مشکلات تامین فضای آموزشی این شهرستان است، زیرا با افزایش جمعیت باید فضاهای آموزشی نیز به اندازه کافی وجود داشته باشد در حالی که برخی از فضاهای آموزشی مطلوب سمنان مانند مدرسه نمونه رشد به دانشگاه فرهنگیان اختصاص یافته و از نظام آموزشی به شکل مدرسه خارج شده است.
وی یادآور شد: 38 درصد از فضاهای آموزشی شهر سمنان تخریبی است و 34 درصد فضاهای آموزشی این شهر از نظر ظاهری مشکلی ندارد، اما نیاز به مقام سازی دارد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با اشاره به راهبرد مقام سازی 75 درصد از کلاس های درس استان در برنامه ششم توسعه، گفت: برای تحقق این هدف به 266 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
دربانی افزود: طبق هدف راهبردی برنامه ششم توسعه در استان سمنان 851 کلاس درس باید تخریب و بازسازی و 940 کلاس باید مقام سازی شود.
* اختصاص دیه یک خانواده به مدرسه سازی در دامغان
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با اشاره به ضرورت مشارکت بیشتر خیران در مدرسه سازی، گفت: باید فرهنگ مشارکت بیش از پیش ترویج شود و باید خیران برای این کار تاثیرگذارشان تشویق شوند.
وی با بیان اینکه خیران تفکرات بسیار زیبایی دارند و بسیاری از آنان به دنبال نام و نشان نیستند و فقط به دنبال کار نیک و کمک به مردم هستند، یادآور شد: در روستای معلمان دامغان، مادری دیه فرزند خود را که در سانحه معدن فوت کرده بود صرف ساخت فضای آموزشی برای آن منطقه کرد در صورتی که این مادر شخص متولی نیست و از زندگی معمولی برخوردار است.
وی اضافه کرد: امسال خیران استان سمنان 14 میلیارد تومان در جشنواره خیران مدرسه ساز تعهد مشارکت داشتند و سال گذشته خیران 17 میلیارد و 400 میلیارد تومان تعهد کرده بودند که 94 درصد و در حدود 14 میلیارد و 300 میلیون تومان تحقق یافت.
وی با بیان این که اعتمادسازی خوبی در سمنان بین خیران مدرسه ساز شده است، افزود: با توجه به بانک اطلاعات مطلوب و در اختیاربودن اطلاعات مناسب، ساخت فضای آموزشی به صورت متوازن انجام شده بود و راهبرد اصلی این اداره کل در حال حاضر تکمیل طرح های نیمه‌تمام خیران است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. m   آگوست 9, 2017  

    ، کمبود فضای آموزشی غیر منطقی در بزرگترین شهر و مسکن مهر استان ؟؟؟؟ چه بسا مالکین مسکن مهر سمنـــــان طی روند چند ساله در آنجا سکونت پیدا کرده اند ؟؟؟ آیا تاخیر در تحویل واحدها و تاخیر در ورود مالکین باز هم فرصت را به اداره کل نوسازی مدارس نداد ؟؟؟ آینده نگری مدیران نوسازی مدارس باعث کمبود فضای آموزشی است ؟؟؟؟؟؟ یا… .