14:09:19 - چهار شنبه 9 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کواکبیان : با حاج‌خانم هم سلفی نگرفتم چه رسد به موگرینی!
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات ایران با اشاره به نامهربانی های صورت گرفته با مطبوعات و رسانه ها در سال های نه چندان دور گفت: دیگر آن دوره گذشته که دیگر داستان تعطیلی یکجای 90 رسانه تکرار  شود.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا دکتر مصطفی کواکبیان در آیین بزرگداشت خبرنگاران عضو خانه مطبوعات استان سمنان ضمن تبریک این روز اظهار کرد: اگر چه دیگر تکرار آن تعطیلی های دولتی و یکجای رسانه ها گذشته اما شرایط به جایی رسیده که خیلی از مطبوعات و رسانه ها و خصوصا رسانه های استانی، خود کرکره رسانه خود را پایین می کشند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: مشکلات موجود در حوزه اقتصاد رسانه سبب شده که مطبوعات خود کم کم دست به تعطیلی نشریه خود بزنند.

وی از امنیت شغلی به عنوان مهمترین دغدغه خبرنگاران و فعالان رسانه ای نام برد و اضافه کرد: ثبات کاری و امنیت شغلی برای خبرنگار باید باید به گونه ای باشد که بتواند برای خود برنامه ریزی کند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان سمنان با برشمردن برخی ویژگی های یک خبرنگار موفق گفت: عشق به کار رسانه ای و اطلاع رسانی، شجاعت، امانتدار بودن، ورع و صداقت و تقوا در بیان رویدادها و روزآمد بودن مهمترین ویژگی یکی خبرنگار است.

وی شجاع ونترس بودن را یک ویژگی ممتاز برای اهل رسانه برشمرد و گفت: البته حاکمیت و جامعه نیز در قبال خبرنگار وظایفی دارد و از همین رو است که من نیز بارها گفته ام نباید امسال یاشار سلطانی ها که به کشف واقعیت کمک می کنند زندانی شوند بلکه آنها که به اموال بیت المال دست درازی می کنند باید تاوان تخلف خود را بدهند.

کواکبیان اضافه کرد: قانون و حاکمیت باید در کنار امسال یاشار سلطانی بایستد تا خبرنگاران با شجاعت از حقوق مردم دفاع کنند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات ایران با اشاره به برپایی انتخابات خانه مطبوعات با ساختار جدید در 26 استان کشور گفت: اگرچه به دلیل برخی تغییرات و ایجاد یک سامانه جدید بسیاری از اهالی رسانه نتوانستند در این انتخابات شرکت کنند اما 2400 خبرنگار در انتخابات خانه مطبوعات کشور شرکت کردند اگرچه پیش بینی ما شرکت 5000 نفر بود.

وی با اشاره به شکل گیری هیات های استانی خانه مطبوعات افزود: بزودی با انتخاب هیت مدیره های استانی هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات کشور نیز انتخاب خواهند شد.

این نماینده مردم از خانه مطبوعات به عنوان تشکلی مهم و موثر نام برد و گفت: تفاوت این تشکل با دیگر تشکل های رسانه ای در این است که خانه مطبوعات یگانه تشکل قانونی است که با حمایت و پشتیبانی وزارت فرهنگ و ارشاد شکل گرفته است. اگر چه این مهم نافی شکل گیری تشکل های صنفی دیگر در این بخش نیست.

با حاج‌خانم هم سلفی نگرفتم چه رسد به موگرینی!!

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتقاد از استفاده‌های جناحی از وقایع اخیر در حاشیه تحلیف رئیس‌جمهور افزود: من تا حالا با حاج خانم هم سلفی نگرفتم چه رسد به موگرینی!! اما یک رسانه که خیلی ظاهرا به ما علاقه دارد گفته فلانی هم سلفی گرفته است.

وی با بیان ما معتقد به شفاف‌سازی هستیم افزود: در همان ماجرای سلفی‌گیری که ما هم یک نگاه انداختیم که دلیل اجتماع برخی همکاران را متوجه شویم خیلی از اصولگراها هم بودند. البته آنها گفتند که ما پیش موگرینی رفتیم که از او بخواهیم “مرگ بر امریکا”بگوید.

کواکبیان با بیان اینکه من ایرادی به رسانه‌ها در این بخش وارد نمی دانم گفت:اصولا کار رسانه و خبرنگار همین است . البته ما با برخی رفتارهای نادرست که در شان مردم و نماینده نباشد مخالفیم اما حقیقتا برخی کارها و شیطنت‌ها نظیر آنچه درباره آزاده سرافراز و همکار خوبمان دکتر رحیمی دیدم نوعی بی‌تقوایی است.

وی با اشاره مصوبه مجلس در خصوص دسترسی آزاد به اطلاعات افزود: مجلس هشتم مصوبهای تصویب کرد که بر پایه آن دسترسی خبرنگاران به اسناد قانونی شده اما متاسفانه این قانون همچنان ابلاغ نشده که انتظار می رود دولت دوازدهم این قانون را ابلاغ کند تا بخشی از مشکلات خبرنگاران و رسانه ها حل شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب