12:05:14 - سه شنبه 8 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عزم مسئولان استان برای محرومیت زدایی از شهرک بهشتی شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – محرومیت زدایی از شهرک بهشتی شاهرود اکنون به یکی از برنامه های اصلی مدیران استان سمنان تبدیل شده است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا ، مردم این شهرک که در حاشیه جنوبی شهر شاهرود قرار دارد،عمدتا روستاییانی هستند که در سال های گذشته به این منطقه کوج کرده اند.
خشکسالی سال های گذشته در استان سمنان موجب کوچ بسیاری از روستاییان به شهرها شده است.
از تابستان گذشته رفع محرومیت شهرک بهشتی شاهرود در دستور کار بسیج قرار گرفت و با اجرای طرح محله اسلامی گام هایی برداشته شد.
با اجرای این طرح کارهایی در حوزه خدمات شهری و عمرانی انجام شد و اکنون رفع مشکلات اجتماعی، فرهنگی و معیشتی ساکنان آن در دستور کار قرار گرفته است.
عصر روز دوشنبه نماینده ولی فقیه در استان سمنان، به همراه چند تن از مدیران کل برای بازدید از این منطقه به شاهرود سفر کردند.
آیت الله سید محمد شاهچراغی در حین بازدید از این شهرک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، خاطر نشان کرد: شنیده بودیم که شهرستان شاهرود یک شهرک بهشتی دارد که افراد محرومی در آنجا زندگی می کنند و تصمیم گرفته شد تا دیداری با آنان و خانواده های شهدای شهرک داشته و وضع زندگیشان را از نزدیک ببینیم.
وی در ادامه بیان کرد: خانواده شهدای شهرک روحیه بالایی دارند اما آن هایی که زیر پوشش اداره های بهزیستی و کمیته امدادهستند، وضع خوبی ندارند و امیدواریم وضعیت شهرک بهبود یابد.
وی یادآور شد: مقام معظم رهبری در آیین تنفیذ حکم ریاست جمهوری فرمودند که احوال مردم ممکن است به گوش مسوولان برسد اما خودشان باید بروند و از نزدیک وضعیت آنان را جویا شوند.
عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با تاکید بر اینکه فرماندار با بودجه محدود شهرستانی نمی تواند همه مشکلات شهرک را حل کند، افزود: من می توانم به عنوان یک واسطه مشکلات مردم این منطقه را به گوش مسوولان در رده های بالاتر برسانم.
به گزارش سمنان لاین  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان نیز که نماینده ولی فقیه را همراهی می کرد، درباره برنامه های این نهاد در شهرک بهشتی، بیان کرد: تصمیم گرفته شد تا ماموران کمیته امداد به همراه اداره بهزیستی و چند دستگاه دیگر، خانه به خانه، به نزد افراد نیازمند رفته و با بررسی مشکلات آنان، مشخص شود از خدمات چه نهادی می توانند بهره مند شوند.
سید جواد رضوی با بیان اینکه اگر خانواده ای دارای شرایط مددجویی کمیته امداد باشد، بدون دریافت مستمری می تواند از وام اشتغال استفاده کند، افزود: امسال اعطای وام به شکل گسترده تری انجام می شود و شرایط ضمانت نیز نسبت به سال های پیش بهتر شده است.
وی با اشاره به 2 برابر شدن اعتبار وام خوداشتغالی در استان نسبت به پارسال، یادآور شد: پارسال میزان این تسهیلات 11 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده و امسال این رقم به بیش از 23 میلیارد تومان افزایش یافته است.
رضوی اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) توانایی پرداخت وام خود اشتغالی از پنج تا 70 و حتی 100 میلیون تومان را دارد.
وی با اشاره به تعهد این نهاد برای ایجاد 700 شغل در استان گفت: تاکنون 28 درصد این تعهد انجام شده و تا پایان سال به بیشتر از 100 درصد نیز می رسد.
رییس بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد (عج) نیز درباره اقدامات این سازمان در راستای محرومیت زدایی، به خبرنگار ایرنا گفت: بسیج سازندگی مشغول اجرای 103 طرح عمرانی، فرهنگی و اقتصادی در مناطق محروم استان است.
سرهنگ جبار دوست محمدی افزود: لایروبی قنات ها، ساخت مسجد و خانه های عالم، ساخت سرویس بهداشتی در کنار مسجدها و تعمیر منزل نیازمندان از جمله کارهای عمرانی در حال اجراست.
وی با بیان اینکه امسال سه دهستان استان برای انجام کارهای فرهنگی، اقتصادی و عمرانی هدف گذاری شده، اضافه کرد: دهستان های خارتوران و فرومد به ترتیب در شهرستان های شاهرود و میامی و یک دهستان در شهرستان دامغان میزبان اجرای این طرح ها هستند.
دوست محمدی با اشاره به حضور 53 گروه دانشجویی در اردوهای جهادی، یادآور شد: این گروه ها به همراه دیگر قشرهای بسیج استان، تقریبا به اندازه 60 هزار نفر روز کار انجام می دهند.
فرماندار شهرستان شاهرود هم در گفت و گو با ایرنا، به اقدامات دولت در مناطق محروم اشاره و تصریح کرد: با اجرای برنامه دهگردشی در سه سال گذشته ، مسوولان شهرستان با حضور در روستاها در جریان مشکلات مردم قرار گرفته و آن ها را پیگیری کرده اند.
سید محمدرضا هاشمی با اشاره به برگزاری دستکم سه نشست محله محور در قالب طرح شورای محله اسلامی در شهرک بهشتی شاهرود، افزود: ساکنان این شهرک حاشیه شهر، از دهستان های مختلفی چون طرود و سطوه به این منطقه مهاجرت کردند و باید نگاه ویژه ای نسبت به آنان وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: در چهار سال گذشته، 43 فعالیت با هزینه 14 میلیارد و 562 میلیون تومان از سوی دولت در دهستان طرود انجام شده و باید بستر برای بازگشت به روستا برای افرادی که به حاشیه شهرها مهاجرت کردند، فراهم شود.
هاشمی افزود: با هماهنگی مرکز آموزش فنی و حرفه ای، دوره های آموزش مهارت برای بالا بردن سطح درآمد مردم در شهرک بهشتی و همچنین در روستاها برگزار می شود.
وی همچنین با بیان اینکه پارسال صندوق کارآفرینی امید شهرستان شاهرود بیشترین جذب اعتبار در استان را داشته، اضافه کرد: به افراد دارای شرایط برخورداری تسهیلات از 30 تا 100 میلیون تومان وام با سود چهار درصد پرداخت می شود.
وی یادآور شد: رسیدگی به مبلمان شهری، بهبود امکانات بوستان شهرک و بهره برداری از سالن ورزشی از جمله کارهایی بود که به خواست مردم محله انجام شد.
معاون استاندار سمنان اضافه کرد: طرح ساخت مدرسه شهرک بهشتی به کمک خیران از چند سال پیش آغاز شده و 32 درصد پیشرفت داشت اما امسال از محل اعتبارات تملک دارایی شهرستان، بیش از 400 میلیون تومان برای تکمیل این طرح در نظر گرفته شده است.
هاشمی تاکید کرد: از آنجایی که 85 درصد اعتبارات ملی است، اداره کل نوسازی مدارس هم باید در اختصاص بودجه به ساخت مدرسه شهرک نقش خود را ایفا کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب