14:10:51 - سه شنبه 8 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارزش کالاهای کشف شده سرقتی در دامغان امسال 18 درصد افزایش یافت
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -دامغان – فرمانده انتظامی شهرستان دامغان با اشاره به توجه بیشتر مردم به حفظ اموال خود، گفت: در چهار ماه ابتدایی سال 96، دستگیری سارقان این شهر هفت درصد کاهش و ارزش کشفیات از آنها 18.5 درصد افزایش یافت.

سرهنگ میری روز سه شنبه در نشست خبری در ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان دامغان افزود: از ابتدای سال 96 تا کنون 69 مورد دستگیری سارق داشتیم که میزان کشفیات این سارقین نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18.5 درصد افزایش داشته است، در نوروز امسال دو نوجوان با 70 مورد سرقت داخل خودرو که بیشتر آن مربوط به سرقت ضبط و باند خودروها بود دستگیر شدند که تفریح و ایجاد هیجان را انگیزه خود عنوان کردند.
وی به تصادفات درون شهری دامغان اشاره کرد و گفت: در چهار ماه ابتدایی سال 95 یک نفر در تصادفات شهری فوت کرد که این آمار در چهار ماه نخست سال 96 به تعداد 4 نفر افزایش یافته است، بیشتر جان باختگان عابران پیاده و موتورسواران بودند که عابران با رعایت نکات ابتدایی مانند عبور از پل هوایی و پیاده روها و موتورسواران با استفاده از کلاه ایمنی می توانند از وقوع حادثه جلوگیری کنند.
فرمانده انتظامی دامغان با اشاره به اینکه امسال ٨5 تصادف جرحی و 59 مورد خسارتی در این شهرستان رخ داد، در خصوص وقوع قتل در شهرستان دامغان گفت: از سال 94 تا کنون در شهرستان دامغان هیچ وقوع قتلی گزارش نشده است.
وی به دستگیری 11 تبعه افغان با موضوع مواد مخدر در شهرستان دامغان اشاره کرد و افزود: در چهارماه سال 96 به میزان 64 کیلو و 200 گرم انواع مواد مخدر شامل 46 کیلوگرم گراس، 17 کیلوگرم تریاک و بقیه هروئین، شیشه و شیره تریاک کشف و ضبط شده است.
میری ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون 1٨ باند تهیه و توزیع مواد مخدر سنتی و صنعتی منهدم شد و ماموران نیروی انتظامی شهرستان دامغان، 127 قاچاقچی و خرده‌فروش موادمخدر که 122 مرد و پنج نفر آن ها زن بودند را دستگیر کردند که نسبت به سال گذشته دستگیری ها 40 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: شناسایی و تخریب مکان های آلوده شهرستان دامغان در دستور کار قرار گرفته است که در حال شناسایی این مکان ها هستیم و تا کنون 16 مکان که در زمینه کشت بوته های مخدر فعالیت می کردند توقیف شده است.
وی با بیان اینکه در شهرستان دامغان پنج هزار و 200 واحد صنفی وجود دارد، گفت: از ابتدای سال تا کنون از 920 واحد بازدید به عمل آمد و 1٨ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن مقررات انتظامی پلمب شد که 6 مورد آن به علت رعایت نکردن شئونات اسلامی و 12 مورد عرضه محصولات خلاف عرف بوده است.
فرمانده انتظامی دامغان گفت: از ابتدای سال تا کنون 10 هزار و 67٨ مورد تماس توسط شهروندان با سامانه 110 برقرار شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش داشت و 62 درصد عملیاتی شد و 3٨ درصد با مشاوره حل و فصل شد.
میری با اشاره به فعالیت سامانه 197 به عنوان شاخص بررسی عملکرد ماموران انتظامی، گفت : تعداد تماس مردم ازابتدای سال تا کنون با این سامانه ٨3 مورد انتقادی، 51 مورد پیشنهادی و درخواست و 165 مورد تقدیر و تشکر بوده است.
فرمانده انتظامی دامغان با اشاره به توقیف خودرو و موتورسیکلت های متخلف و برخورد با ناهنجاری های اجتماعی دراین شهرستان، گفت: با اجرای این طرح طی چهارماه و نیم امسال 546 خودرو و ٨97 موتورسیکت به دلیل رعایت نکردن مقررات، بدحجابی، نداشتن مدرک، آلودگی صوتی، نداشتن کلاه ایمنی، نداشتن پلاک و ایجاد مزاحمت توقیف شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب