23:43:33 - یکشنبه 6 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرین خبرها ازپروژه مهم بیمارستان سوانح و سوختگی سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه تکمیل مجموعه مرکز جامع درمان سرطان و بیمارستان سوانح و سوختگی سمنان به 46 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد گفت:

روند تکمیل این پروژه مهم درمانی به طور همزمان در دو بعد ساختمانی و تجهیزات پزشکی در حال انجام است و اگر روند تزریق اعتبارات تداوم بیابد احتمالا تا خردادماه سال آتی آماده بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش سمنان لاین  مهدی شادنوش روز یکشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران در سالن اجتماعات امام جواد(ع) این دانشگاه افزود : ساخت بیمارستان 40 تختخوابی در دست ساخت سوانح و سوختگی و مرکز جامع مبارزه با بیماری‌های سرطانی سمنان یکی از نیازهای اساسی این استان است.
وی با بیان این که در 2 ماه گذشته چهار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این مرکز درمانی هزینه شد، اظهارداشت :

این مجموعه 12هزار متری که در آن علاوه بر بیمارستان سوختگی، مرکز جامع تحقیقات سرطان از غربالگری تا درمان سرطان، کلینیک 2100مترمربعی و ….تعبیه شده، استان سمنان را به یک قطب مهم درمانی در این حوزه تبدیل کرده و می‌تواند خدمات درمانی به بسیاری از هم‌وطنان در استان‌های هم‌جوار را نیز  پوشش دهد.

بیمارستان در حال ساخت سوانح و سوختگی و مرکز جامع مبارزه با بیماری های سرطان استان سمنان 43 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: قرار گرفتن این مرکز جامع در هم‌جواری مرکز آموزشی درمانی کوثر، پد امدادهوایی دانشگاه، مجموعه همراه‌سرای هلوم پزشکی و.. بیمارستان و مجموعه درمانی کوثر را به یک ابربیمارستان تبدیل خواهد کرد.

وی احداث یک مرکز دیالیزی 28 تختخوابی در مجموعه بیمارستان کوثر را از دیگر طرح های مهم عمرانی این دانشگاه برشمرد.

دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان حدود 2 هزار و 600 دانشجو در هشت دانشکده دارد که 2 رشته در مقطع کاردانی، 18 رشته در مقطع کارشناسی، 10 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، 2 رشته در مقطع پزشکی عمومی، پنج رشته در مقطع دکتری و پنج رشته دستیاری را شامل می شود، 6 بیمارستان و مراکز درمانی و آموزشی در شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان است.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب