23:19:06 - یکشنبه 6 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش 80 درصدی جان‌باختگان تصادفات درون‌شهری سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به لزوم توجه بیشتر عابران و موتورسوارن، گفت: در چهار ماه ابتدایی سال 96، تعداد فوتی ها در تصادفات درون شهری استان نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش یافت.

سردار روح الامین قاسمی روز یکشنبه در نشست خبری در ستاد فرماندهی انتظامی استان سمنان افزود: در چهار ماه ابتدایی سال 95 تعداد 10 نفر در تصادفات شهری فوت کردند که این آمار در چهار ماه نخست سال 96 به تعداد 18 نفر افزایش یافته است، بیشتر جان باختگان عابران پیاده و موتورسواران بودند که عابران با رعایت نکات ابتدایی مانند عبور از پل هوایی و پیاده روها و موتورسواران با استفاده از کلاه ایمنی می توانند از وقوع حادثه جلوگیری کنند.
فرمانده انتظامی استان سمنان بیان داشت: تصادفات جاده ای در استان در چهار ماهه نخست 96 نسبت به سال گذشته 18 درصد کاهش یافت، طی این مدت در سال گذشته 77 نفر و امسال 63 نفر در تصادفات جاده ای فوت کردند و علت بیشتر تصادفات مربوط به خستگی و خواب آلودگی ناشی از رانندگی طولانی است.
وی ادامه داد: در تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی جاده ها و درون شهری در استان سمنان امسال 2 هزار و 290 فقره بود که نسبت به مدت مشابه سال 95 حدود چهار درصد افزایش یافت و مجموع جان‌باختگان تصادفات یک درصد و تعداد مجروحان حوادث ترافیکی استان سمنان نیم درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی استان سمنان، از کاهش 11 درصدی وقوع انواع سرقت، افزایش 2 درصدی کشف سرقت، کشف 74 درصد از وقوع سرقت، کاهش 6 درصد سرقت منزل، رشد پنج درصدی سرقت خودرو و کاهش 23 درصدی سرقت موتورسیکلت در استان سمنان خبر داد و افزود: نیروی انتظامی استان موفق به دستگیری یک هزار و 58 سارق را در چهار ماه 96 شده است.
قاسمی، در خصوص وقوع قتل در استان سمنان گفت: قتل در استان تا مرداد 96 نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 33 درصد کاهش یافت، به طوری که در سال گذشته 6 مورد قتل و امسال چهار مورد قتل رخ داده است.
وی افزود: امسال یک تن و 400 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان سمنان کشف و 23 باند تهیه و توزیع مواد مخدرمنهدم شد و ماموران نیروی انتطامی استان سمنان 2 هزار و 69 قاچاقچی و خرده‌فروش موادمخدر را دستگیر کردند که نسبت به سال گذشته کشف مواد مخدر 50 درصد کاهش یافت.
فرمانده انتظامی استان سمنان، ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده امسال در استان را 52 میلیارد و 458 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: نسبت به مدت مشابه از نظر ارزش ریالی رشد 30 درصدی داشته و اولویت مقابله با قاچاق از سوی نیروی انتظامی مقابله با قاچاق فرآورده های نفتی، احشام، دخانیات و لوازم خانگی بوده است.
وی گفت: کشف وقوع جرایم فضای مجازی در استان سمنان 90 درصد است و بیشترین جرایم کشف شده در استان در این حوزه برداشت غیرمجاز وجه از حساب بانکی، مزاحمت اینترنتی، کلاه‌برداری بوده و 63 درصد از مجرمان سایبری دستگیر شده مرد هستند.
وی اضافه کرد: کل دستگیرشدگان جرایم مختلف امسال هفت هزار و 596 نفر بوده است که نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش یافت که سه هزار و 578 نفر آن ها اتباع خارجی، 362 نفر زن و 2 هزار و957 نفر متاهل بودند که از این تعداد 6 هزار و 29 نفر بیکار و 71 نفر دارای تحصیلات عالیه و سه هزار و 565 نفر بی‌سواد بودند.
فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به سامانه 197 به عنوان شاخص بررسی عملکرد ماموران انتظامی، گفت : تعداد تماس مردم با این سامانه 53.78 درصد، انتقاد 62.95 و تقدیر 54 درصد افزایش و شکایت ها 57.14 درصد کاهش یافت.
فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت و برخورد با ناهنجاری های اجتماعی به ویژه در تابستان، گفت: با اجرای این طرح 24 مجرم سابقه‌دار دستگیر شدند و ایجاد مزاحمت 19 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت، در این طرح 24 دستگاه وسیله نقلیه به علت ایجاد آلودگی صوتی توقیف شد، 29 شهروند به علت حیوان‌گردانی تعهد دادند و 2 خودرو در این زمینه توقیف شد.
در این نشست در آستانه روز خبرنگار از فعالان رسانه های مختلف استان سمنان تقدیر شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب