18:56:30 - شنبه 5 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نمایشگاه کالای خارجی بدون انتقال فناوری ضربه به تولید داخلی است
کانال تلگرام سمنان لاین

 مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان گفت: برپایی نمایشگاه کالاهای خارجی در ایران اگر برای آشنایی سرمایه‌گذاران با فناوری روز دنیا نباشد، ضربه به تولید داخلی است.

محمدرضا صادقی افزود: ارایه محصولات و تولیدات خارجی در قالب نمایشگاه ها در ایران به طور مستقیم ضربه به تولید داخلی و اشتغال است و فقط می توان با نگاه جذب سرمایه گذار خارجی در کشور به آن توجه داشت.
وی با اشاره به این که پویش خرید کالای ایرانی با توجه به تاکیدات رهبری و سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نیاز ضروری است، خاطرنشان کرد: وارد کردن کالایی که مشابه آن در داخل کشور وجود دارد، به ضرر تولیدکنندگان است و باید اولویت مصارف دستگاه های اجرایی تولید داخلی باشد تا به مصارف عمومی مردم نیز تبدیل شود.
وی افزایش درآمدهای مالیاتی نسبت به درآمدهای نفتی را مزیت رونق تولید داخلی برشمرد و گفت: تولید موتور محرکه اقتصاد است و در پی آن اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی را به همراه دارد و توجه بیشتر به تولید داخلی از همه نظر به سود کشور است.
صادقی یادآور شد: در سال 95 بیش از 460 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی، کشاورزی و معدنی استان سمنان پرداخت شد و پیش بینی می شود در سال 96 این مقدار به 2 برابر افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان ایجاد اشتغال پنج هزار نفری از سوی این شرکت در واحدهای صنعتی، کشاورزی و معدنی استان را برای سال 96 یادآور شد و گفت: پیش بینی شده 150 طرح نیمه تمام ناحیه های صنعتی استان سمنان با بیش از 60 درصد رشد با اعتبار 300 میلیارد تومان تا پایان سال 96 به بهره برداری برسد.
بیش از یک هزار و 160 واحد تولیدی و صنعتی شامل 64 درصد از کل واحدهای تولیدی استان سمنان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فعالیت دارد که در این واحدها بیش از 28 هزار نفر مشغول به کار هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب