13:49:47 - پنجشنبه 3 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیت الله شاهچراغی:
تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری نماد مردم‌سالاری دینی
کانال تلگرام سمنان لاین

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: آیین تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری نماد مردم‌سالاری دینی و تکریم رای مردم برای افزایش آبادنی و سربلندی در ایران اسلامی است.

آیت الله سید محمد شاهچراغی  افزود: آیین تحلیف و تنفیذ ریاست جمهوری دولت دوازدهم نشان از پویایی و شادابی نظام جمهوری انقلاب اسلامی بعد از برگزاری انتخاباتی پرشور دارد.
وی خاطرنشان کرد: دکتر روحانی با تنفیذ رهبر انقلاب، رئیس جمهور قانونی ایران اسلامی خواهد بود و باید مردم و مسوولان نظام جمهوری اسلامی برای رشد و بالندگی ایران اسلامی با کابینه دولت دوازدهم همکاری کنند.
آیت الله شاهچراغی با اشاره به اینکه در قانون اساسی کشور، رئیس جمهوری بعد از رهبری دومین شخصیت تصمیم‌گیر کشور است و باید با تکریم،از این جایگاه در محافل مختلف سخن گفت، اضافه کرد: شخصیت های سیاسی کشورهای زیادی از جهان در مراسم تحلیف حکم دکتر روحانی به ایران سفر می کنند که این امر نشان‌دهنده مشروعیت نظام جمهوری اسلامی در جهان است.
امام جمعه سمنان گفت: آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وعده هایی را برای رفع گرفتاری های مردم بیان کرد که باید در چهارسال آینده برای افزایش آبادانی در کشور این وعده ها عملیاتی شود.
وی خاطر نشان کرد: باید با عزت و افتخار در محافل مختلف از مردم ایران اسلامی سخن گفت چرا که اگر رای و حضور حماسی آحاد جامعه در انتخابات 29 اردیبهشت امسال نبود، آیین تحلیف حکم رئیس جمهوری اهمیت خود را از دست می داد.
امام جمعه سمنان گفت: دولت دوازدهم برای رفع گرفتاری های مردم باید به منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی توجه کند و باید اقدامات انجام شده در چهارسال آینده برای جامعه قابل درک باشد.
به گزارش ایرنا، آیین تحلیف رئیس جمهوری منتخب شنبه 14 مرداد ماه از ساعت 17 تا 20 با حضور سران قوا ، مسوولان لشگری و کشوری و همچنین شماری از میهمانان خارجی از جمله روسای مجالس و مسوولان برخی کشورها برگزار می شود، پس از این آیین ، رئیس جمهوری کابینه دولت دوازدهم را معرفی می کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب