14:18:12 - چهار شنبه 2 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار تاکیدکرد؛
سمنان پذیرای سرمایه‌گذاری چین در تمام بخش‌هاست
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: بخش های مختلف صنعت، معدن، گردشگری و کشاورزی سمنان پذیرای مشارکت سرمایه‌گذاران کشور چین است.

 محمدرضا خباز روز چهارشنبه در نشست با نماینده اتاق بازرگانی چین درایران در دفتر استاندار سمنان، افزود: سابقه تجاری بین ایران چین به هزاران سال پیش برمی گردد، جاده ابریشم نشان از یک ارتباط مستمر ایران با کشور چین بوده است.
وی با بیان این که 600 کیلومتر از جاده ابریشم در کشور ایران است گفت: استانداری سمنان درصدد احیای جاده ابریشم و ارتباط تجاری با کشور چین است.
وی با بیان اینکه فعالیت اقتصادی در کشور ایران به دلیل پایین بودن نرخ انرژی و نیروی کار برای سرمایه گذاران خارجی به صرفه است، گفت: استان سمنان با برخورداری از سه منطقه ویژه اقتصادی در شهرهای سمنان، دامغان و گرمسار می تواند زمینه سرمایه‌گذاری مشترک را با کشور چین فراهم کند.
خباز ادامه داد: در استان سمنان قراردادی معادل 60 میلیارد دلار سرمایه گذاری اولیه برای تعامل و همکاری با کشور چین وجود دارد و در آبان 96 تعداد 100 سرمایه‌گذار خارجی در استان حضور می یابند.
استاندار سمنان تصریح کرد: نمایندگان یونیدو ،کنفرانس تجارت سازمان ملل ، بانک سرمایه گذاری اروپا و اتاق بازرگانی اروپا در این همایش در استان سمنان شرکت خواهند داشت.
وی خاطر نشان کرد: استان سمنان از ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار است و دارای چهار اقلیم آب و هوایی است که این مساله برای جذب سرمایه گذاری بسیار حایز اهمیت است.
وی اضافه کرد: استان سمنان با داشتن منابع معدنی، صنعتی و کشاورزی ظرفیت های لازم را برای سرمایه گذاری دارد و در میزان ذخایر معادن گچ و نمک مقام اول را در کشور دارد.
خباز با بیان اینکه استانداری سمنان آماده تعامل و همکاری با کشور چین در بخش‌های مختلف معدنی فلزی و غیرفلزی است، گفت: استان سمنان در بخش گردشگری دارای ظرفیت های مطلوبی است و دربخش زیرساخت ها آماده همکاری و سرمایه گذاری با کشور چین هستیم.
استاندار سمنان گفت: در بخش کشاورزی 2 محصول پسته و انگور استان سمنان بسیار حایز اهمیت است که برای مشارکت و فرآوری ظرفیت بسیار مطلوبی برای سرمایه گذاری کشور چین در این استان است.
نماینده اتاق بازگانی چین در ایران نیز در این نشست گفت: چین آماده همکاری و سرمایه گذاری دراستان سمنان در بخش های صنعتی ،معدنی و گردشگری و کشاورزی است.
ملیندا لیان با اشاره به اینکه چین نسبت به عرضه فناوری و صنعت به استان سمنان اعلام آمادگی کرده است، خاطرنشان کرد: با دعوت رسمی استان سمنان از چین، نمایندگان این کشور در همایش سرمایه گذاری استان سمنان شرکت خواهد کرد.
نماینده اتاق بازگانی چین در ایران گفت : کشور چین درهمه دورانها از قبل انقلاب تاکنون همکاری و تعامل خوبی با ایران داشته است.
در این نشست محمد همتیان و مهدی زندیه وکیلی معاونان استانداری و امیر خلیلی خواه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان حضور داشتند.
به گزارش ایرنا، استان سمنان با 702 هزار و 360 نفر جمعیت و 9.7 میلیون هکتار وسعت، مجموعه ای از کویر ،جنگل و کوهستان است و گنجی از ذخائر قابل توجه معدنی، بناهای تاریخی و زمینه گردشگری، خاک حاصلخیز برای پرورش انواع محصولات کشاورزی، به استان چهار فصل مشهور است.
سمنان در زمان حاضر 80 درصد تولید نمک، حدود 45 درصد تولید گچ و بیش از 90 درصد ذخایر زئولیت و سلستین کشور و حدود هزار و 800 واحد صنعتی و تولیدی دارد و ظرفیت گردشگری این استان با توجه به داشتن حدود 800 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و بیش از هزار اثر تاریخی، مذهبی و طبیعی قابل توجه است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب