22:41:19 - سه شنبه 1 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقال آب خزر ، سدچاشم، سدفینسک و امروز هم سد کسیلیان!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – وزیر نیرو با تاکید بر انتقال آب آشامیدنی از 2 حوزه تالار و دریای خزر به استان سمنان گفت: انتقال آب از حوزه تالار(کسیلیان) به سمنان یکی دیگر از طرح‌های مهم است که اکنون 30 میلیون مترمکعب آب با اولویت آشامیدنی برای انتقال به این استان تخصیص یافته است.

حمید چیت چیان روز سه شنبه در نشست تخصصی با استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت آب و برق سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری ، افزود:

پروژه انتقال آب از حوزه تالار  به عنوان یکی  از طرح‌های مهم انتقال آب استان میباشد و خاطرنشان کرد: قرار است که از این محل 30میلیون مترمکعب آب به استان با اولویت آب شرب منتقل شود.

وی با بیان اینکه مطالعات فاز سوم این پروژه انجام شده افزود: این طرح برای نهایی شدن در حال حاضر در اختیار معاونت وزارتخانه قرار گرفته تا تایید نهایی شود.

چیت‌چیان با بیان اینکه مراحل انعقاد طرح نیز انجام شده گفت: مشاور طرح نیز انتخاب شده اما مشکلاتی در اعتبارات داریم که انتظار می‌رود نمایندگان استان نیز پیگیر تخصیص آن باشند.

وزیر نیرو تصریح کرد: به نظر می‌رسد با اجرایی شدن این پروژه مشکل آب استان در میان‌مدت مرتفع می‌شود.

وزیر نیرو با اشاره به آخرین اقدامات درباره انتقال آب دریای خزر به سمنان گفت : همه مراحل مطالعات این طرح به صورت کامل انجام و مجوزهای پدافند غیر عامل و میراث فرهنگی دریافت و گزارش کامل آن در اختیار سازمان محیط زیست قرار گرفته است .

شایان ذکراست صبح روزسه شنبه وزیرمحترم در گرمسار گفته بود ؛در برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اجرای چنین طرح هایی در کشور با موضوع انتقال آب میان حوضه ای ممانعت کردند که امیدواریم با مذاکره با نمایندگان مجلس و نظر کارشناسی سازمان حفاظت محیط زیست این طرح اجرایی شود . البته این بخش از سخنان وزیر جای تردید دارد ولی بهرحال مقام عالی وزارت مطرح فرمودند و تا کنون هم مقامات استان واکنشی به سخنان ایشان نداشته اند.

چیت چیان همچنین اجرای سد فینسک و انتقال آب از این حوزه را هم یاد آور شد و گفت: با توجه به اینکه این پروژه به بخش خصوصی واگذار شده به نظر می‌رسد با سرعت بیشتری می‌تواند به سرانجام برسد.

سمنان لاین – اما آنچه که پرسش های مهمی در سطح استان و علی الخصوص اکثریت مردم و موثرین مرکزاستان ایجاد کرده ، افزایش طرح های اینچنینی بر روی کاغذ و اجرایی نشدن هیچکدام از آنها در عمل است که بتدریج بازی با افکارعمومی را در اذهان متبادر می سازد البته امیدواریم اینگونه نباشد.

انتقال آب خزر ، سدچاشم، سدفینسک و امروز هم ایجاد سد کسیلیان در محدوده ی خارج از استان و انتقال آب آن به سمنان!!!

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. m   آگوست 5, 2017  

    1 – پروژه انتقال آب چشمه روزیه چند سال طول کشید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 2 – انتقال آبی که ظرفیتهای 15 سال قبل سمنـــــان را هم برطرف نکرد ؟؟؟؟؟؟ 3 – اگر قراره کاری انجام شه بهتره با آینده نگری صورت بگیره ، نیاز به آب در بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر استان را برطرف کنید ، برای مردم انتقال از آب دریای خزر ، چاشم و … مهم نیست ، دسترسی به آب مهم است .