11:27:06 - سه شنبه 1 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح چندطرح باحضوروزیرنیرو در گرمساروسرخه
کانال تلگرام سمنان لاین

چهار طرح بخش آب و برق استان سمنان شامل سه طرح در شهرستان گرمسار و یک طرح در شهرستان سرخه، به ارزش 62 میلیارد تومان در سفر یک روزه حمید چیت چیان وزیر نیرو به این استان به بهره برداری رسید.

بگزارش سمنان لاین روز سه شنبه با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو، محمدرضا خباز استاندار سمنان، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و میامی در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی و بومی، پست 63.20 کیلو ولت شهرستان گرمسار، گام اول و دوم مولد مقیاس کوچک هر یک به قدرت یک مگاوات در شهرک صنعتی گرمسار، طرح خط انتقال آب تصفیه‌خانه گرمسار تا ایوانکی، خط انتقال خروجی تصفیه خانه آب گرمسار به این شهر و بهره برداری مجتمع آبرسانی به 6 روستای شهرستان سرخه در سفر یک روزه وزیر نیرو به استان سمنان به بهره برداری رسید. 
** بهره برداری از پست 63.20 کیلو ولت شهرک صنعتی گرمسار 
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان سمنان گفت: پست 63.20 کیلوولت شهرک صنعتی گرمسار با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو و با هزینه 13 میلیارد تومان به بهره برداری رسید. 
علی اکبر صباغ روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: تامین برق مطمئن مشترکان صنعت شهرک صنعتی گرمسار و شهرک فجر، ایجاد ظرفیت جدید برق رسانی به متقاضیان جدید در این شهرک های صنعتی، بهبود شاخص های کیفی برق و پروفیل ولتاژ شبکه، کاهش تلفات شبکه و افزایش قابلیت مانور در شبکه از جمله اهداف بهره برداری از پست 63.20 کیلو ولت شهرک صنعتی گرمسار است. 
وی خاطرنشان کرد: شیب بندی به شکل یو جدا شده با کلید سکسیونرو، بهره گیری از 2 دستگاه قابل توسعه چهار فیدر ورودی 63 کیلو ولت، 12 فیدر خروجی و 2 دستگاه فیدر خازن از جمله مشخصات این طرح است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دوره زمانی ساخت 24 ماه به بهره برداری رسیده است. 
** بهره برداری از تصفیه خانه گرمساربه شهرایوانکی 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان به ایرنا گفت: عملیات اجرایی تصفیه خانه گرمساربه ایوانکی با هدف تامین آب آشامیدنی سه میلیون مترمکعبی برای این شهر با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو آغاز شد. 
ایرج حیدریان افزود: این طرح با هزینه اعتبار 40 میلیارد تومان در 24 ماه به بهره برداری رسید، در این طرح 32 کیلومتر لوله به عرض 10 متر مورد استفاده قرار گرفت و همچنین ایستگاه پمپاژ 305 متر با ظرفیت 110 لیتر در ثانیه با توان 315 کیلووات برای هرپمپ نصب شد. 
وی خاطرنشان کرد: احداث یک واحد مخزن یک هزار مترمکعبی در محوطه ایستگاه پمپاژ و احداث ذخیره 2 هزار متر مکعبی در شهر ایوانکی از دیگر مشخصات فنی این طرح است. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان گفت: در این طرح خاک‌برداری به میزان 689 متر مکعب ، 120 هزارمکعب خاک‌ریزی و قالب بندی 17 کیلومتر انجام شده است. 
** بهره برداری خط انتقال آب خروجی تصفیه خانه به گرمسار 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: عملیات اجرایی طرح احداث خط انتقال آب خروجی از تصفیه خانه به شهر گرمسار با حضور وزیر نیرو آغاز شد. 
محمد طاهری در گفت وگو با ایرنا افزود: هدف از اجرای این طرح تامین و انتقال آب آشامیدنی مورد نیز شهر گرمسار است. 
وی با بیان این که پیش بینی کل ظرفیت انتقال از تصفیه خانه 520 لیتر در ثانیه از طریق لوله 600 جدید و 500 چدن داکتیل قدیمی است، گفت: برای بهره برداری از این طرح بیش از 6 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان خاطرنشان کرد: این طرح با پیمانکاری بخش خصوصی و نظارت شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان در مدت یکسال از به بهره برداری رسید و در این طرح چهار هزار و 200 متر لوله‌گذاری از جنس چدن و فولادی انجام شده است. 
بهره برداری از مجتمع آبرسانی به 6 روستای شهرستان سرخه، بازدید از کارخانه آریا ترانسفو در شهرستان مهدی شهر و نشست با استاندار سمنان، نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت آب وبرق استان از دیگر برنامه های کاری سفر حمید چیت چیان وزیر نیرو به استان سمنان است. 
** بهره برداری مجتمع آبرسانی به 6 روستای شهرستان سرخه 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو مجتمع آبرسانی به 6 روستای شهرستان سرخه در روستای افتر این شهرستان به بهره برداری رسید. 
منصور کشاورزیان در گفت وگو با ایرنا افزود: برای بهره برداری از این طرح بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است و با بهره برداری از این طرح چالش کمبود آب در روستاهای لاسجرد، اروانه، صوفی آباد، اسدآباد، بیابانک و افتر شهرستان سرخه برطرف می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب