13:56:00 - سه شنبه 1 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نوبخت : رهبر انقلاب مسئله‌حصر را غیرقابل حل نمی‌دانند
کانال تلگرام سمنان لاین

 سخنگوی دولت گفت: باب حل موضوع حصر مفتوح است و مقام معظم رهبری هم در این باره چیزی را غیرقابل حل نمی‌دانند و امیدواریم مساله به نحوی پیش برود که دغدغه‌ای برای مردم و کشور نباشد.
او با اشاره به انتقادات به تیم اقتصادی دولت گفت: باید گله کنم که بعضی‌ها بدون کار کار‌شناسی اظهار نظر‌هایی می‌کنند باید بر اساس شاخص‌ها و اعداد و ارقام حرف‌ها بیان شود.

محمدباقر نوبخت در آخرین نشست خود با اصحاب رسانه با اشاره به جلسه هیات نظارت بر قراردادهای نفتی گفت: طبق مصوبه سال ۶۶ یک هیات عالی بر قراردادهای نفتی درباره مقدار محصول، عواید و حجم نفت نظارت داد.

او ادامه داد: منظور از این قرارداد‌ها مانند توتال است که دادستان کل کشور، روسای کمیسیون برنامه و بودجه و انرژی، وزیر نفت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر اقتصاد هم در این هیات قرار دارند.

از بالا‌ترین رتبه نظام تا بقیه قراردادهای نفتی را پسندیدند
نوبخت تاکید کرد: قراردادهای خود را باید با توجه به بازار به روز کنیم که سال گذشته این اتفاق افتاد و از بالا‌ترین رتبه نظام تا بقیه آن را پسندیدند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: یک هیات عالی هم باید درباره این قرارداد‌ها نظر بدهد و همچنین شورای اقتصاد باید نظر خود را اعلام کند.

او افزود: قرارداد‌ها باید در چارچوب قراردادهای نوین باشد. در چند روز گذشته تمامی اطلاعات در اختیار هیات عالی قرار داده شد. این هیات روز و شب با این قرارداد‌ها تنها بودند و همه ابعاد آن را مورد بررسی و تطبیق قرار دادند.

او خاطرنشان کرد: هیات عالی نظارت بر قراردادهای نفتی باید بررسی کنند که قرارداد مذکور در جهت منافع تولید و اموال عمومی است یا خیر که این هیات دیروز این مساله را تایید کردند.

نباید درباره قرارداد توتال برای مردم تردید ایجاد کنیم
سخنگوی دولت ادامه داد: این روند باعث می‌شود که حواس مسئولان و مردم جمع شود که بیت‌المال به یغما نرود.

او خاطرنشان کرد: قرار داد توتال قرارداد بزرگی است که بیش از ۸۵ هزار میلیارد دلار در طول بیست سال سود دارد و در این مورد نباید در مردم تردید ایجاد کنیم.

کشورهای منطقه با سند چشم‌انداز بیدار شدند
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به رشد اقتصادی عنوان کرد: اگر می‌خواهیم رشد اقتصادی صورت بگیرد باید سرمایه‌گذاری خارجی را انجام دهیم که اگر اتفاق نیفتد مردم به انتخاب خودشان دلسرد می‌شوند.

او افزود: بعد از اینکه اعلام کردیم ایران قصد دارد رتبه نخست اقتصادی را به دست بیاورد، کشورهای منطقه با سند چشم‌انداز بیدار شدند.

سخنگوی دولت همچنین درباره خرید گندم گفت: تا ۹ مرداد، ۷ میلیون و ۹۰۰ میلیون تن گندم به ارزش ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خریداری شد که ۵ هزار و ۱۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

نوبخت ادامه داد: برنامه ششم توسعه در حال اجرا شدن است و ما برای محقق شدن رشد ۸ درصدی باید ۷۰۰ هزار و ۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کنیم.

بعضی‌ها بدون کار کار‌شناسی اظهارنظر‌ می‌کنند
او افزود: ما در پی به وجود آوردن ۹۵۵ هزار فرصت شغلی هستیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به انتقادات به تیم اقتصادی دولت گفت: باید گله کنم که بعضی‌ها بدون کار کار‌شناسی اظهار نظر‌هایی می‌کنند باید بر اساس شاخص‌ها و اعداد و ارقام حرف‌ها بیان شود.

او ادامه داد: تا ۸ مرداد به ۲۵ هزار و ۴۳۳ بنگاه ۱۷ هزار و ۸۶۱ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد. همچنین برای طرح‌های عمرانی نیز ۱۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار پرداخت شد.

تا ۷ مرداد ۵۲ هزار و ۵۹۲ دستگاه تاکسی جایگزین شد
سخنگوی دولت ادامه داد: برای طرح‌های عمرانی و ملی تسهیلاتی پرداخت شد که به شرح زیر است؛ برای طرح‌های استانی ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و طرح‌های عمرانی ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: تا ۷ مرداد ۵۲ هزار و ۵۹۲ دستگاه تاکسی جایگزین شد.

لیست نهایی کابینه در مراحل پایانی است
نوبخت درباره ارائه لیست نهایی وزرا از سوی رییس‌جمهور به مجلس گفت: لیست نهایی کابینه در مراحل پایانی است. رییس‌جمهور همه پیشنهادهای تمام گروه‌های سیاسی را گرفتند.

او ادامه داد: فراکسیون‌های مجلس با آقای روحانی دیدار کردند. ایشان نسبت به مطالبات مردم احساس مسئولیت می‌کند.  اگر کسی در این مجموعه جای نگرفت از ناکارآمدی او نیست بلکه افراد بر اساس شاخصه‌ها انتخاب شدند.

اینکه در کدام قسمت کابینه باشم هفته آینده مشخص می‌شود
سخنگوی دولت درباره حضور خود در دولت دوازدهم عنوان کرد: ممکن است همه چیز در لحظات آخر تغییر کند، اینکه در کدام قسمت کابینه باشم هفته آینده مشخص می‌شود.

از میزان بدهی دولت به قرارگاه خاتم خبر ندارم
رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره آخرین وضعیت موسسه مالی و اعتباری کاسپین و ثامن الحجج عنوان کرد: قطعا لازم است اطلاع رسانی بیشتر صورت بگیرد و از رئیس بانک مرکزی می‌خواهم توضیح دهد.

نوبخت درباره بدهی ۲۰ هزار میلیارد تومانی دولت به قرارگاه خاتم گفت: به هر حال بدهی بین پیمانکاران و دولت وجود دارد من از میزان بدهی خبر ندارم.

درباره وضعیت سلامتی محصوران اخیرا بحثی در شورای عالی امنیت ملی مطرح نشد
محمدباقرنوبخت در پاسخ به سوال ایلنا، درباره وضعیت سلامتی میرحسین موسوی و حجت‌الاسلام کروبی و اینکه آیا تاکنون بحثی در این مورد در شورای عالی امنیت ملی در چند روز اخیر مطرح شده است یا خیر، گفت: حداقل در ۱۰ روز در شورای عالی امنیت جلسه نداشتیم، آخرین جلسه هم شنبه هفته قبل بوده است که بحثی در این مورد نشد.

امیدواریم شرایط محصوران به گونه‌ای شود که دغدغه‌ای برای مردم نباشد
او خاطر نشان کرد: ضمن آرزوی سلامتی برای این عزیزان ان‌شاالله شرایط به گونه‌ای شود که دغدغه‌ای برای مردم و خانواده این عزیزان و اساسا کشور نباشد.

نوبخت تاکید کرد: همه فرزندان این ملت هستیم و باید تلاش کنیم که از منافع ملی دفاع کنیم و آرامش به جامعه بازگردد.

اگر ابتکار در سازمان محیط زیست نبود خدایی ناکرده به معنای عدم شایستگی او نیست
او درباره تبدیل سازمان حفاظت محیط زیست به وزارت خانه و همچنین جایگزینی یک مرد به جای معصومه ابتکار گفت: اگر محیط‌زیست سازمان باشد که بهتر زیرا تمامی نهادهای محیط زیستی زیر نظر سازمان کار می‌کنند و در واقع فرابخشی است.

نوبخت افزود: در مورد اینکه مرد یا زن در این مسئولیت باشد، باید بگویم موضوع را جنسیتی نکنیم. افراد بر اساس توان مدیریتی انتخاب می‌شوند و اگر خانم ابتکار نبودند خدایی ناکرده به معنای این نیست که ایشان شایستگی نداشته باشند.

اقدامات پزشکی وزیر بهداشت درباره محصوران، تحت نظر دولت است
نوبخت درباره پیگیری وزیر بهداشت از حال محصوران به صورت شخصی گفت: تردید نکنید آنچه که وزیر بهداشت و درمان انجام می‌دهد، تحت نظر دولت است ایشان عضو کابینه هستند و در راستای تعهدات خود عمل می‌کند.

خودمان را برای سلامتی محصوران مسئول می‌دانیم
او تاکید کرد: هر شهروند ایرانی که بیمار باشد ما برای بهبود او تلاش می‌کنیم. نفس بیمه سلامت برای همین است حال چه برسد به این عزیزان که ما خودمان را برای سلامتی ایشان مسئول می‌دانیم.

امیدواریم هرچه زود‌تر کدورت‌های به وجود آمده از میان برود
نوبخت ادامه داد: امیدواریم خداوند سلامتی عاجل عنایت فرماید، هرچه زود‌تر کدورت‌های به وجود آمده از میان برود.

رهبری درباره حصر چیزی را غیرقابل حل نمی‌دانند
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: باب حل این موضوع مفتوح است و مقام معظم رهبری هم در این باره چیزی را غیرقابل حل نمی‌دانند و امیدواریم مساله به نحوی پیش برود که دغدغه‌ای برای مردم و کشور نباشد.

عدد و رقم تخلفات نفتی دولت احمدی‌نژاد را اعلام نمی‌کنیم
سخنگوی دولت درباره اظهار نظر رئیس دیوان محاسبات درباره تخلفات نفتی دولت احمدی‌نژاد گفت: ما عدد و رقم را طبق قانون اعلام نمی‌کنیم اما شک نکنید که خسارات سنگین است.

او ادامه داد: وقتی مردم صف می‌کشند می‌گویند ما که هوا نداریم، هنوز هواتو داریم باید مسئول بود نسبت به منافع ملی و بیت‌المال که از آن مردم است.

حصر محصول دوره قبل است و‌‌ همان دولت باید پاسخگو باشد

نوبخت در ادامه با اشاره مجدد به مساله حصر گفت: امروز مردم نسبت به سلامتی عزیزان ما نگران هستند حصر محصول آن دوره است و‌‌ همان دولت باید پاسخگو باشد.
اجازه نمی‌دهیم منافع مردم در کنش‌های سیاسی، نادیده گرفته شود
سخنگوی دولت در خصوص جلسه سران سه قوا گفت: جلسه خوب و مفیدی برگزار شد و برای ما مساله‌ مهم‌تری از رشد اقتصادی نیست که تمامی قوا باید با یکدیگر تلاش کنند.

او همچنین درباره بازنشستگی پیش از موعد اظهار داشت: درباره بازنشستگی ما قانون داریم و در جلسه هیات وزیران  به روزرسانی هم شده است.

نوبخت درباره رفتار برخی از گروه‌های سیاسی در مقابله با دولت گفت: ما اجازه نمی‌دهیم منافع مردم در کنش‌های سیاسی، نادیده گرفته شود؛ نه دولت موافق این کار است و نه مجلس و خوشبختانه قضات هم بر طبق قانون عمل کردند.

رئیس‌جمهور از لغو کنسرت شهرام ناظری ناراحت شد
سخنگوی دولت درباره لغو کنسرت شهرام ناظری گفت:  این مساله باعث تاسف ما است. مسئولان استانی باید شرایط اجتماعی را پیش‌بینی کنند و کاری نکنند که دغدغه بوجود آید. دولت به هنر و هنرمندان اهمیت می‌دهد و وقتی شنیدم شخصیت اصیلی چون شهرام ناظری دچار مشکل شده است، ناراحت شدم.

او تاکید کرد: رئیس‌جمهور هم از این موضوع ناراحت شدند و امیدواریم که مسئولیت‌های محلی با درک ملی صورت گیرد.

نوبخت افزود: هنگامی که وضعیت یک هنرمند مخدوش است، باید بر طبق قانون انجام شود اما هنرمندانی مانند ناظری و عقیلی جایگاه خودشان را دارند.

فضاسازی‌ها بر چنین کابینه تاثیر ندارد
سخنگوی دولت درباره تاثیر فضای مجازی بر چینش کابینه گفت: این فضاسازی‌ها بر چنین کابینه تاثیر ندارد و رئیس جمهور کار خودشان را می‌کنند، رئیس جمهور ما زیرک است.

او افزود: برای رئیس‌جمهور مطالبات مردم اولویت اول است و کسانی را در کنار خود خواهد داشت که انتظارات مردم را برآورده کنند. فرض کنید به همه گروه‌های سیاسی غنایم بدهیم، وقتی مردم ناراضی باشند، سود ندارد.

نوبخت خاطرنشان کرد: هفته آینده تکلیف کابینه مشخص خواهد شد.

انتظار ما از وجدان عمومی این است که ظالمانه قضاوت نکنند
نوبخت درباره شورای عطف و ادعای نادیده گرفتن طرح‌های علمی از سوی دولت یازدهم گفت: لیست شورای عطف در آخر دولت دهم تصویب شد و به ما اطلاع دادند که برخی از آن‌ها پروپوزال هم ندارند. اما ارقام میلیاردی دریافت کردند که جلوی این‌ها گرفته شد.

او در خصوص پرداخت‌های پژوهشی گفت: باوجود همه تنگنا‌ها سعی کردیم بالا‌ترین تخصیص‌ها را به آن‌ها بدهیم و مانند آموزش عالی به این جنبه از فعالیت‌های علمی نگاه کردیم.

نوبخت تاکید کرد: سخن راست بگوییم، به خاطر دارم که گفتند ۱۰۰ نفر غیرکار‌شناس در یک سازمان مشغول به کار شدند که من گفتم شما اگر ۱۰ نفر از این افراد را نشان دهید، ما صد نفر شما را قبول می‌کنیم.

سخنگوی دولت گفت: باید با اسناد و اطلاعات سخن گفت، انتظار ما از وجدان عمومی این است که ظالمانه قضاوت نکنند.

برجام از ابتدا دشمنانى داشت که تا این لحظه کوتاه نیامدند
او همچنین درباره نقض برجام و لیست جدید تحریم شرکت‌های ایرانی گفت: هر آن‌چه هیات نظارت بر برجام بگوید ما قبول داریم و بدانید همه بر این قرار هستیم که نسبت به منافع مردم حساس باشیم. رهبری و مسئولان هم باهم در این مورد متوفق القول هستند.

نوبخت ادامه داد: برجام از ابتدا دشمنانى داشت که تا این لحظه کوتاه نیامدند و با روى کار آمدن ترامپ این دشمنان تقویت شدند. با این حال آن‌ها یک کشور محسوب می‌شوند در حالى که در برجام ما با ۵ کشور دیگر روبه‌رو هستیم و مسىئولان مربوطه آن‌ها را توجیه می‌کنند که ماهواره سیمرغ ما مغایرتى با برجام نداشته است

او همچنین درباره حضور هیأت‌های بلند پایه خارجی در مراسم تحلیف گفت: حضور روساى جمهور خارجى در مراسم تحلیف باعث تقویت منافع ملى می‌شود.

رییس‌جمهور کسانى که در انتخابات ٩٢ و ٩۶ کمک کردند را فراموش نمی‌کند
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره کابینه دوازدهم نیز اظهار داشت: کابینه جدید فراجناحى خواهد بود و رییس‌جمهور کسانى که در انتخابات ٩٢ و ٩۶ کمک کردند را فراموش نمی‌کند به هر حال رییس‌جمهور در این زمینه نهایتا تصمیم‌گیرى می‌کند و بهتر است ما براى روحانى دعا کنیم که موفق باشد چراکه موفقیت او موفقیت نظام اس.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب